MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kim Dzong Un nie żyje?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2020-04-27 13:50:53 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Znam pewną zawodniczkę tenisa stołowego, która była tam na meczu. Oczywiście też byli zabierani tylko w pewne miejsca.
Ale zauważyła m.in. ciekawe zjawisko. Tzn. ludzi gromadzących się pod wieczór pod latarniami ulicznymi. Tam czytali książki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

sqlserver

Post #2 Ocena: 0

2020-04-27 14:24:58 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

A władza dopuściła do tego żeby gość z Europy zobaczył taki poniżający widok
O tym czytaniu czytałem wielokrotnie, również o tym ze to fake news
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: +1

2020-04-27 14:35:03 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Goście z Europy byli świadkami wielu poniżających widoków. Niektóre zostały nawet nagrane. Pewnych rzeczy najdoskonalszy reżim nie przewidzi, tam jest Bareja x 1000.
Natomiast nie ma co wierzyć uciekinierom, którzy dla zarobienia kasy piszą książki tłumaczone na dziesiątki języków. Pokusa zarobku jest ogromna, przeinaczenia i kłamliwe opowieści w takich książkach można mnożyć.

Cóż, Kim oficjalnie nie umarł. Może to być gra z jego strony obliczona na wybadanie kto z jego otoczenia jest mu przychylny, a kto nie i jak już wydobrzeje to okaże się, że z jego otoczenia zaczną znikać ludzie. Na przykład siostra, jeśli wykona teraz jakiś głupi ruch.

A tutaj link jakby sobie ktoś chciał pooglądać jedynie słuszną telewizję :-]
Wczoraj z zaniepokojeniem donosili, że uczniowe w Polsce będą mieli problemy że zdawaniem egzaminów z powodu wirusa.


[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 27-04-2020 14:42 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2020-04-27 15:11:31 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2020-04-27 14:24:58, sqlserver napisał(a):
A władza dopuściła do tego żeby gość z Europy zobaczył taki poniżający widok
O tym czytaniu czytałem wielokrotnie, również o tym ze to fake news



To nie jest fake news.
I jak pisze Sweetliar - nie da się wszystkiego ukryć.
A z prądem mieli problem i w Rumunii (nakaz używania żarówek max 15W) i w PRL wyłączali, choć na krócej.

Sweetliar - czyli uciekinierzy generalnie kłamią? A uciekali zwabieni blichtrem Zachodu?
Możesz mieć taką opinię, choć nie jest ona często spotykana.

Tam są nie tyko bareizmy x 1000. Głód, zamordyzm, obozy koncentracyjne.
Ale - można nie wierzyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2020-04-27 15:24:27 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-04-27 15:11:31, stanislawski napisał(a):
Sweetliar - czyli uciekinierzy generalnie kłamią? A uciekali zwabieni blichtrem Zachodu?
Możesz mieć taką opinię, choć nie jest ona często spotykana.

Nie użyłabym słowa generalnie, ale wielu na kłamstwie złapano. Uciekają z różnych powodów: niektórzy chcą być z bliskimi, którzy już gdzieś tam są, inni jadą na przemyt, do nielegalnej pracy, ale z jakiegoś powodu mają odcięta drogę powrotu bo ktoś na nich doniósł, bo czekałby ich obóz.
Z głodu uciskali głównie w latach 90-tych, ale tak źle teraz tam nie jest. Są bazarki, małe prywatne biznesy, można uprawiać warzywa, sprzedawać własne wyroby. Może to brzmi śmiesznie z naszego punktu widzenia, ale w realiach KRLD to jest prawdziwy wolny rynek.



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #6 Ocena: 0

2020-04-27 15:27:40 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Ja nie pisze ze nie wierze ja pisze ze informacje o Korei są odpowiednio kreowane żeby ludzie tak bardzo nie lubili Kima ze jeżeli w końcu wój Sam postanowi wprowadzić tam demokracje to Wszyscy będą klaskać na ulicach.
Warto sobie przypomnieć jakie informacje o Polsce mieli Anglicy 30 lat temu, mało tego Polacy którym udało się uciec na zachód opowiadali co tam się dzieje.
To ze tam jest bieda to ja wiem, ale teraz proszę uruchom wyobraźnie jak wyglądało by UK jeżeli od 60 lat było by objęte całkowitym embargiem
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: +1

2020-04-27 15:41:59 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5723

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-04-27 11:23:41, sqlserver napisał(a):
Jeżeli by tam było tak źle to Korea Poludniowa nie postawiła by muru żeby ich obywatele nie uciekali na północ :-]

Niestety jak tam jest nie mamy szans się dowiedzieć, 90% informacji jest stworzone przez amerykański-koreanska służbę dezinformacji
Kilka lat temu były wywiady z uciekinierem z obozu śmierci w KRLD
Potem się okazało ze on nigdy na północy nie był

Nie twierdze ze tam jest raj , ale nie można ślepo wierzyć we wszystko


Ogólnie twierdzisz, że jest spisek amerykański i nie można wierzyć.
Pan propozycje dla Ciebie.
Załóż sobie konto w odpowiednim miejscu i zbierz fundusze na wyprawę do Korei Północnej. Myślę, że to nie takie trudne. Następnie wystąp o pozwolenie do władz KRLD, powiedz im, że chciałbyś zdementować wszystkie te kłamliwe plotki i samodzielnie przemierzyć Koreę wzdłuż i wszerz.
Jak myślisz, jaką dostaniesz odpowiedź?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #8 Ocena: +1

2020-04-27 15:44:26 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5723

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2020-04-27 15:27:40, sqlserver napisał(a):
Ja nie pisze ze nie wierze ja pisze ze informacje o Korei są odpowiednio kreowane żeby ludzie tak bardzo nie lubili Kima ze jeżeli w końcu wój Sam postanowi wprowadzić tam demokracje to Wszyscy będą klaskać na ulicach.
Warto sobie przypomnieć jakie informacje o Polsce mieli Anglicy 30 lat temu, mało tego Polacy którym udało się uciec na zachód opowiadali co tam się dzieje.
To ze tam jest bieda to ja wiem, ale teraz proszę uruchom wyobraźnie jak wyglądało by UK jeżeli od 60 lat było by objęte całkowitym embargiem


A te embargo to czasam
Code:
 

i nie przez postępowanie Kimów?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #9 Ocena: 0

2020-04-27 17:09:33 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

Pan propozycje dla Ciebie.
Załóż sobie konto w odpowiednim miejscu i zbierz fundusze na wyprawę do Korei Północnej. Myślę, że to nie takie trudne. Następnie wystąp o pozwolenie do władz KRLD, powiedz im, że chciałbyś zdementować wszystkie te kłamliwe plotki i samodzielnie przemierzyć Koreę wzdłuż i wszerz.
Jak myślisz, jaką dostaniesz odpowiedź?



i to jest następny mit , według wielu łatwiej dostać się do Korei niż do USA, oczywiście od paru dni z USA jest dla nas lepiej ale i tak nie masz pewności czy sympatyczny pan na lotnisku cie nie zawróci nie podając przyczyny.
Korea mocno stawia na turystykę i wielu np Chińczyków tam spędza urlopy
To ze nie zobaczysz wszystkiego a tym bardziej nie będziesz mógł robić zdjęć to oczywiste, podobnie jak w USA za robienie niektórych zdjęć można trafić na polskie mazury albo spędzić pare lat w ambasadzie Ekwadoru.
Musisz pamiętać ze z ich perspektywy oni są ciągle w stanie wojny USA, która okopuje polowe ich terytorium.
Oczywiście ze ci na południu maja klawe życie, ale to jak w bajce o psie i wilku.
Pod wpływem wydążeń z pandemia oglądałem Koreanski film Flu
wspominany na tym forum i tam jest scena gdzie amerykański doradca CIA mówi Koreańskiemu prezydentowi co ma robić, film jest z tej dobrej Korei, ale pokazuje jak suwerennym państwem jest Poludniowa Korea
Przy okazji materiały wikiliks na temat Korei są bardzo ciekawe
np to ze umieralność niemowląt jest tam niższa niż w Polsce
i państwowa telewizja retransmituje dwa kanały telewizji z Korei Południowej, jakoś to nie pasuje do narracji która nam się podaje
Nawet jak bym tam pojechał i przywiózł filmy jak faceta od tego filmu https://youtu.be/fmE_MgWG4j0 to by było ze jestem przekupnym agentem i wspieram totalitarny rzad, tak brytyjskie media mówiły o nim

[ Ostatnio edytowany przez: sqlserver 27-04-2020 17:13 ]

moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2020-04-27 17:38:14 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-04-27 17:09:33, sqlserver napisał(a):
[https://youtu.be/fmE_MgWG4j0 to by było ze jestem przekupnym agentem

Gdybyś wszystkim dookoła wmawiał, że taka jest prawdziwa KRLD to mógłbyś zostać uznany za przekupnego agenta reżimu.
Wielu Polaków jeździ od lat do Korei, ma z Koreańczykami dobre układy co pozwala im zobaczyć więcej niż zwykłym turystom, samemu pospacerować po mieście bez przewodników, a nawet w ich obecności robic zdjęcia, które normalnie są zabronione, ale nawet takie osoby podkreślają na każdym kroku, że jest to tylko wycinek całej Korei.
Umieralność niemowląt jest mniejsza niż w Polsce? Całkiem możliwe, że w stolicy tak jest i w kilku szpitalach kraju przeznaczonych dla elit wojskowych i ich rodzin, ale nie w całym kraju.
Na prowincję nie wpuszczą Cię nie bez powodu, ale chętnie za to zabiorą do pokazowego gospodarstwa na wsi gdzie sprzęt rolniczy niczym nie ustępuje temu w Polsce czy Holandii.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,