MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Netflix lub nie netflix

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 112 z 117 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 111 | 112 | 113 ... 115 | 116 | 117 ] - Skocz do strony

Str 112 z 117

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rafald

Post #1 Ocena: 0

2024-03-09 12:24:01 (5 miesięcy temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Guy Ritchie zaprzedał duszę diabłu, tzn. netflixowi!

8-odcinkowy serial mocno nawiązujący do tematyki ze znanego pod tym samym tytułem filmu.

Szczerze - wczoraj wieczorem kliknąłem pierwszy odcinek z pewnymi obawami - w końcu to netflix...

... i poszliśmy spać o 4-ej rano :-]


Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2024-03-15 22:40:25 (4 miesiące temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Obejrzalam pierwszy odcinek za twoja namowa, i kompletnie nie moja bajka.

Wracajac do swiata arabskiego, chyba wszystko co na flixie jest w tej tematyce do obejrzenie juz przerobilam.

Teraz ogoladam serial Newton’s Cradle, i niespodzianka- wciagnal mnie na maxa.Takie brazylijskie w kamiennym kregu, tylko egipski. Jest chwila tetniaca emocja i zwroty akcji takie, ze mozna dostac zawalu. Zaczelo sie niewinnie, mysle sobie, co za kicha, no ale ok, obejrze nastepny odcinek- a tu kurde mnie uzaleznilo jak opium. Teraz jestem na 18 tym odcinku i wole nawet nie myslec co ona znow wymysli ( glowna bohaterka) . Ufff…
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #3 Ocena: 0

2024-03-15 23:28:16 (4 miesiące temu)

daavid

Posty: 5959

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2024-01-29 19:46:42, galadriel napisał(a):
Cytat:

2024-01-29 08:55:24, Richmond napisał(a):
Cytat:

2024-01-27 22:41:19, galadriel napisał(a):
Oraz tradycyjnie dokument Moja zdradzona rewolucja . Iran po przewrocie Homeiniego. Wspomnienia kobiet, ktorym udalo sie uciec do Europy. Ciekawy film.

Strasznie ciezkie rzeczy ogladasz. To releaks czy nauka?


Odkad Uk zorganizowala Ukraine scheme, czyli te sposorowane wizy to sie zglosilam na ochotnika do pracy z nimi. Mialam nadzieje, ze bede z Ukraincami pracowac, bo oni podobni do nas, to mysle sobie, ok latwizna. A dostali mi sie Afgancy tez .Potem Sudan, no i wszyscy inni. Przez ostatnie 2 lata poznalam mnostwo Irakijczykow, Iranczykow, Syryjczykow. kogo tam jeszcze mam: Turkow, Kurdyszy zewszad, Etiopia, Erytrea, Libija. A nawet Qwejt. No to jak mam tak miedzynarodowo, to zaczelam sie wgłębiac. Czytac, ogladac co sie da. Tam gdzie jest zachod wmieszany w jakis regionalny konflikt, to jest pewne, ze za chwile bedziemy mieli stamtad nowych uchodzcow. Teraz beda z Palestyny i z Yemenu pewnie.

Dla mnie sa bardzo przydatne te dokumenty. Nie tylko daje mi kontekst z czym mam do czynienia, ale tez ostatnio np podpatruje pomysly i albo rozwiazania z innych panstw. No szukalam organizacji, ktora mozne zaoferowac pewnesgo rodzaju uslugi, i znalazlam cos podobnego w jednym z filmow. Podsunelam jednemu z top managerow,do obejrzenia, ze czegos na ten wzor potrzebujemy. Latwiej im zrozumeic, jak zobacza , jak gdzies indziej to dziala.

No, a swoja droga to chyba lubie “ciezkie” tematy. Wszak Zbrodnia i kara byla moja ulubi9na lektura swego czasu; )


Nie chce zaśmieca wątku, ale to ogólnie jest ciekawy temat jak się "zderzy" z ludźmi gdzieś tam "z końca świata" to często można od nich usłyszeć narrację jak to Anglicy, czy też inni do nich przyjechali i zrobili wiele zła. Tyle, że nikt z nich nie miałby ochoty żyć tak jak kiedyś, pomimo tych setek tysięcy, czy nawet milionów ludzi którzy stracili życie. W innych obszarach też tak było, że silniejsze kraje wchłaniały słabsze, jedni potrafili z tym walczyć, inni nie.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 15-03-2024 23:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2024-03-15 23:42:40 (4 miesiące temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tak a’propos to czesto mozna uslyszec ( ja dzis na przyklad uslyszalam) ze zachod ( USA) jest zle, ale Putin/ Rosja jest dobry. bo nie mieli kolonii w Afryce. Normalnie,…

Dobrze, ze to nie ten temat; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #5 Ocena: 0

2024-03-28 19:27:16 (4 miesiące temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Tym razem dla odmiany - coś dla fanów gatunku :-]

Halo - w zeszłym tygodniu wyszedł ostatni odcinek 2-go sezonu.

Zdania mocno podzielone - wśród wielbicieli nowel i gier raczej negatywne, zarzucające zbyt mocne odbieganie od oryginału (Witcher?).

Widzowie, którzy nie mieli z franszyzą wcześniej do czynienia (incl. yours sincerely) raczej pozytywnie. W porównaniu do Witchera jest przynajmniej dużo lepiej od strony wizualnej. Polecam na familijne wieczory z dzieciorami - gamerami.

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #6 Ocena: 0

2024-04-09 10:37:24 (4 miesiące temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

I kolejna wrzutka - tym razem nieco starszy temat ale jeżeli ktoś nie widział - warto sprawdzić.

Akcja Taboo dzieje się w Londynie. Mamy rok 1814 - Korona uwikłana w polityczno-ekonomiczne rozgrywki z wszechwładną East India Company a w to wszystko zamieszany jest nasz główny bohater.

Krwawe sceny, mnóstwo kontrowersji, voodoo, trupy - rating 18.

Dobra muzyka i świetna charakteryzacja.

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2024-04-09 11:53:40 (4 miesiące temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wrzucaj, wrzucaj, dobre tytuly podrzucasz :)
A czasu sporo do poogladania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2024-04-09 21:35:05 (4 miesiące temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ogladalam to Taboo jakis czas temu. Niby taka troche gotycka konwencja a la Penny dreadful, ale spodziewalam sie lepszego czegos jednak po tym; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #9 Ocena: 0

2024-04-09 22:40:24 (4 miesiące temu)

rafald

Posty: 1570

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Gal - a z lżejszych - oglądałaś może The Nevers?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2024-04-10 07:02:16 (4 miesiące temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Chyba nie. A o czym to?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 112 z 117 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 111 | 112 | 113 ... 115 | 116 | 117 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,