MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

MOJE NIEPOKOJE...KORONAWIRUS

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 1206 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1204 | 1205 | 1206 ] - Skocz do strony

Postów: 12054

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2020-03-24 18:35:54 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Moje niepokoje, czyli takie nasze luźne przemyślenia związane z obecna sytuacją. Co was stresuje, czego sie boicie, z czym sobie nie radzicie w tym specyficznym dla wszystkich okresie

Częsc z nas martwi sie pewnie utrata pracy. Część pewnie tym , że nie moze widywać bliskich.
Mnie czasem nie tyle martwi sam wirus, co panika jaką częśc ludzi sieje. Martwi mnie tez, jak ludzie zaczynają się do siebie odnosic. Mam wrazenie, ze niektorym zaczyna brakowac cierpliwosci i zwyklej, ludzkiej empatii.

Jak ktoś jest sam i nie ma z kim pogadać, to dawajcie tutaj. Jesli nie checie publicznie, mozna tez do mnie na priv napisac, chetnie poswiece czas, w miare mozliwosci na rozmowe. Jesli nie do mnie, to moze ktos inny sie zadeklaruje do pogadania na wirtualnej kanapie

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-03-24 18:52:54 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

https://www.bbc.co.uk/news/av/uk-51995797/coronavirus-stephen-fry-s-take-on-managing-anxiety

Stephen Fry wypowiadał się na temat, widzialam ma BBC.

Strach jest naturalnym uczuciem, ktoś mądry kiedyś powiedział, że tylko głupiec się nie lęka niczego.

Obrazek

Anxiety UK poleca stosowac zasade:


Acknowledge: Notice and acknowledge the uncertainty as it comes to mind.

Uznanie: zauważ i zaakceptuj niepewność, jaka przychodzi na myśl.


Pause: Don't react as you normally do. Don't react at all. Pause and breathe.

Pauza: nie reaguj tak jak zwykle. W ogóle nie reaguj. Zatrzymaj się i oddychaj.


Pull back: Tell yourself this is just the worry talking, and this apparent need for certainty is not helpful and not necessary. It is only a thought or feeling. Don't believe everything you think. Thoughts are not statements or facts.

Cofnij się: powiedz sobie, że mówienie to tylko zmartwienie, a ta widoczna potrzeba pewności nie jest pomocna i nie jest konieczna. To tylko myśl lub uczucie. Nie wierz we wszystko, co myślisz. Myśli nie są stwierdzeniami ani faktami.


Let go: Let go of the thought or feeling. It will pass. You don't have to respond to them. You might imagine them floating away in a bubble or cloud.

Puść: Puść myśl lub uczucie. To przejdzie. Nie musisz na nie reagowac. Możesz sobie wyobrazić, jak odpływają w bańce lub chmurze.


Explore: Explore the present moment, because right now, in this moment, all is well. Notice your breathing and the sensations of your breathing. Notice the ground beneath you. Look around and notice what you see, what you hear, what you can touch, what you can smell. Right now. Then shift your focus of attention to something else - on what you need to do, on what you were doing before you noticed the worry, or do something else - mindfully with your full attention.

Eksploruj: badajchwilę obecną, ponieważ teraz, w tym momencie, wszystko jest w porządku. Zwróć uwagę na swoje oddychanie i odczucia związane z oddychaniem. Zwróć uwagę na grunt po jakim stapasz. Rozejrzyj się i zauważ, co widzisz, co słyszysz, co możesz dotknąć, co możesz wąchać. Wlasnie teraz. Następnie skoncentruj się na czymś innym - na tym, co musisz zrobić, na tym, co robiłeś, zanim zauważyłeś zmartwienie, lub zrób coś innego - uważnie, z pełną uwagą.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2020-03-26 08:07:36 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pożegnałam sie z bratem niedawno, pojechał do Polski, żeby po kwarantannie być że swoją rodziną. Wprawdzie dzieci ma dorosłe, ale mieszkaja w domu rodzinnym, bo nie maja jeszcze swoich rodzin. Wolał odbyć kwarantannie i być z bliskimi, którzy na szczęście mogą pracować z domu. Trudno nie dostrzec myśli, że to być może było ostatnie spotkanie, bo jak zachoruje ktoś, to nie będzie szans posiedzenia i pocieszenia, nawet potrzymania ręki. Jedynie nadzieją, że zabierze chory telefon do szpitala że sobą, żeby się móc kontaktować...

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #4 Ocena: 0

2020-03-26 08:18:43 (4 lata temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

A mnie w tym wszystkim cieszy, ze na jakis dalszy spor poszly problemy ktore nie maja zadnego bezposredniego wplywu na nasze zycie, czesto wymyslone przez innych celem drenazy naszych kieszeni.
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-03-26 08:37:50 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem do końca czy to tutaj przeniesc, ale nie wiem w ttym momencie gdzie. Przeniesione z tematu co mnie rozbawilo

Cytat:

2020-03-26 03:02:40, Misia13 napisał(a):
Moje rece juz wygladaja jak papier scierny... w pracy uzywam co maja...czesto jest bardzo ostry virucidal alcohol hand gel... a jak zabraknie to wyciagam swoj...purell duzo lagodniejszy... tylko staszne szybko mi ucieka.

Prosze moderacje o przeniesienie do “moje niepokoje”





Cytat:

2020-03-26 04:40:04, andyopole napisał(a):
Cytat:

2020-03-26 03:02:40, Misia13 napisał(a):
Moje rece juz wygladaja jak papier scierny... w pracy uzywam co maja...czesto jest bardzo ostry virucidal alcohol hand gel... a jak zabraknie to wyciagam swoj...purell duzo lagodniejszy... tylko staszne szybko mi ucieka.

Prosze moderacje o przeniesienie do “moje niepokoje”


Z powodu rodzaju pracy od ponad dziesięciu lat myję dlonie kilkanaście razy dziennie, ponadto średnio pół, a często cały dzień pracuje w rękawiczkach, lateksowych albo innych, w zależności od rodzaju związków chemicznych.
Używam z powodzeniem kremu, mało popularnego ale niedrogiego i co wazne, skutecznego! Mój Tata zawsze się śmieje że mam dłonie delikatne jak ksiądz. :-D

[ Ostatnio edytowany przez: <i>andyopole</i> 26-03-2020 05:35 ]




Cytat:

2020-03-26 07:36:50, gosian napisał(a):
To zdradź nam nazwę tego kremu, bo moje ręce też zaczynają wyglądać nie ciekawie.

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2020-03-26 11:00:35 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

BBC ANXIETY UK

OCD i COVID 19
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2020-03-27 01:59:36 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Przypadkiem kliknąłem w ten wątek bo po sąsiedzku był ten co to mnie bardziej interesuje, "co dziś na obiad".
Że zdziwieniem stwierdziłem że tu przywialo mój post z jakiegoś innego wątku. Niepotrzebne rozmnażanie wątków o wirusie, dlatego po dobroci bym tu nie zajrzał.

Oto fotka tej maści o której pisałem wprzódy:

Obrazek


Pewnie znów ktoś od miotły to sprzatnie bo zaraz krzyk się zrobi, że reklama niby. Ale @misia13 po nocach robi to se zobaczy zanim sprzątaczki wstaną na szychtę.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2020-03-27 03:44:11 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

To bardzo dobry krem dla alergikow.
Dopiero teraz do czytalam co pod zdjeciem.
Czemu mnie zdradzasz Andy?

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 27-03-2020 04:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2020-03-27 05:05:09 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-03-27 03:44:11, Misia13 napisał(a):
To bardzo dobry krem dla alergikow.
Dopiero teraz do czytalam co pod zdjeciem.
Czemu mnie zdradzasz Andy?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Misia13</i> 27-03-2020 04:43 ]






Jaaaa, z kim?:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2020-03-27 06:56:18 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-27 01:59:36, andyopole napisał(a):


Pewnie znów ktoś od miotły to sprzatnie bo zaraz krzyk się zrobi, że reklama niby. Ale @misia13 po nocach robi to se zobaczy zanim sprzątaczki wstaną na szychtę.:-D


Bidne, tyle lay na forum i takie gupotki pisze. Żadna miotła tego nie usunie.

Ja na zniszczone dłonie uzywam też oleju kokosowego i sa nawilzone.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 1206 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 1204 | 1205 | 1206 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,