MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

MOJE NIEPOKOJE...KORONAWIRUS

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 1206 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 1204 | 1205 | 1206 ] - Skocz do strony

Str 4 z 1206

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2020-03-28 11:56:09 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-03-28 11:24:43, dominikana36 napisał(a):
Niestety mysle, ze branza turystyczna cofnie sie o jakies 20 lat I nastepne 10 jej zajmie zeby sie odbudowac. Zmienia sie priorytety spoleczne, mozliwosci finansowe I swiat znow zrobi sie duzy...

Ja nie mam nic przeciwko temu. Szkoda tylko, że odbędzie się to kosztem tylu ludzi.

Tymczasem.

Ma powstać ogromna kostnica na lotnisku w Wielkiej Brytanii w Birmingham. Początkowo będzie miała miejsce na 1500 ciał, a potem zostanie rozbudowana, żeby mogła pomieścić 12 tys. zmarłych.

Temporary mortuary for up to 12,000 bodies being built at Birmingham Airport
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2020-03-28 12:02:33 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2020-03-28 11:24:43, dominikana36 napisał(a):
Niestety mysle, ze branza turystyczna cofnie sie o jakies 20 lat I nastepne 10 jej zajmie zeby sie odbudowac. Zmienia sie priorytety spoleczne, mozliwosci finansowe I swiat znow zrobi sie duzy...

ja np chetnie bym odpoczal od tego rajdu przygnebiajacych newsow na zagranicznych wakacjach
jakby juz poszedl sygnal ze jest "czysto" i bezpiecznie
pewnie sporo osob pomysli ze zycie jest bardzo kruche i warto spedzic wiecej czasu z rodzina na teneryfie : )

linie lotnicze i hotele beda wiedzialy jak nas odpowiednio zmotywowac do skorzystania *DRINK*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 28-03-2020 12:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2020-03-28 12:14:13 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cris jestes optymista, chcialaby bardzo, zeby to co mowisz sie sprawdzilo...bo niestety masa hoteli, b&b, restautacji, knajpek padnie..spoleczenstwa generalnie zubozeja I baaardzo maly procent obecnych "wyjazdowiczow" bedzie sobie mogl pozwolic na rodzinne wakacje na Teneryfie przez nastepne kilka lat...zmieni sie tez relacja walut… linie lotnicze beda padac, skonczy sie tanie latanie..no I mysle , ze to koniec VOA, visa exemption, wolnego przplywu osob. Osobiscie nie wierze nawet w powrot Shengen, na pewno nie w takiej postaci jak byla…
Ja zdazylam juz zobaczyc kawalek swiata I mnie to cieszy, szkoda mi obecnych 20 latkow, dla nich dostep do podrozy bedzie trudniejszy.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-03-28 12:19:16 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Przygotujcie sie psychicznie.... kazdy z nas straci kogos bliskiego...


Realia...



Mam nowego kolege w pracy... tymczasowo, z zawodu taksowkarz. Ma prace na 6 miesiecy.... to przewidywania... tej "zarazy"....moze krucej moze dluzej.... bedziemy pracowac dopoki Home Office zabroni jak sie prawo zmieni...ten lockdown to troche potrwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikaaa

Post #5 Ocena: 0

2020-03-28 15:29:35 (4 lata temu)

dominikaaa

Posty: 317

Z nami od: 30-03-2008

Liczę, ze jednak nie. Podobno 80 % przechodzi bezobjawo. Fakt, podejrzewam, ze kazdy to złapie. Tego bedzie ciezko uniknac. W Chinach dodatkowo lecza I ziołami, robiono mieszanki, pacjenci pili specjalne zupy, wywary.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2020-03-28 15:45:35 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14715

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

bezobjawowo, albo z lekkimi objawami.

Ogladam wlasnie Flu na Prime Video.
Polecam.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2020-03-28 15:47:44 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A teraz poważnie.
O której godzinie i i gdzie jest Star Wars?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ROTAREDOM

Post #8 Ocena: 0

2020-03-29 11:58:45 (4 lata temu)

ROTAREDOM

Posty: 3519

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2011

Skąd: 英國


Cytat:

2020-03-28 11:08:02, Turefu napisał(a):
Mam male mieszkanie, ktore wynajmuje na pobyt na wakacje. Wszystko teraz zamkniete a koszty sa. Poniewaz otworzylam ten biznesik w pazdzierniku zeszlego roku, nie kwalifikuje sie na zadna pomoc. Mam nadzieje, ze lockdown szybko sie skonczy.
Cala branza turystyczna jest w ogromnym kryzysie I ma najmniejsze uznanie. Kto by myslal o wakacjowaniu w tak trudnych czasach. Cala masa B&b, holiday rentals I tego typu malych biznesow nie otrzyma dofinansowan, bo dochod z nieruchomosci nie kwalifikuje sie na grant lub biznes wykazylal straty, bo zainwestowano w nieruchomosc, rozbudowa, nowe meble itd.


A kusiło mnie kiedys na cos takiego jak hotelik czy restauracja, naszczeście poszedłem w magazyny industrialne.

U mnie Pandemia przyczynila sie do tego ze jeszcze długo nie bede miał zadnego wyjazdu słuzbowego. Juz mnie meczyły te wyjazdy głownie to Chiny, Korea, Japonia, Singapur, Bangladesz, Rosja czasem Ameryka Połodniowa czy Północna ogólnie cały świat, tak 6-8 razy do roku. Teraz mialem byc w Johanesburgu.
Przez wyjazdy nawiazałem wiele kontaktów i zaczołem sciagac bezposrenio produkty/ towary do sprzedazy internetowej.
W czasie Pandemii pracy wiecej niż zwykle x100. Aktualnie sprzedaz na amazon czy ebay przezywa rozkwit/przynajmniej moja, jest lepiej niz przed jakimikolwiek świętami.
Jest czas, sa pieniadze to wszytko sprzyja zakupom.
Obecnie czyszcze magazyny i przygotowuje sie na nowy pandemiczny towar. Jeszcze towar do mnie nie przyszed(kontenery przyjezdzaja jutro), a juz wszystko wyprzedane. Virus zmienia Świat - elastycznym trzeba być.:-8

W pracy gdzie jestem na etacie pracoujemy z domu, jesli chorobowe to płatne 100%. Za 2 tygodnie ma byc spotkanie odnośnie zwolnien, a ja mam cos wytypowac.
To takie inne niż wasze moje niepokoje.

Inne niepokoje to takie za zachwile nie bede miał kim/czym pracowac.
Aha i trzeba juz wrzucic kilka samochodów do koszyka na przyszły rok bo czas oczekiwania moze sie znacznie wydłużyć.


______________________________________________________________ گاو نر اینترنتی

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

gosian

Post #9 Ocena: 0

2020-03-29 13:33:49 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Jak to będzie z powrotem dzieci do szkoły? Bo słyszałam że od września do stycznia, dzieci będą chodziły do tej samej klasy co przed wirusem. W styczniu mają zacząć nowy rok szkolny. Ma to trwać 3 lata aż się nie wyrówna i dopiero po tych latach dzieci rok szkolny będą zaczynać od września. Ktoś, coś więcej się orientuje w temacie?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wembley27

Post #10 Ocena: 0

2020-03-29 13:43:40 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Od wrzesnia moj syn zaczyna planowo nowy rok w hight school.
W maju tez nie ma egzaminow.
A teraz ze wzgledow na epidemie...
To czy Nowa szkola skontaktuje sie z uczniem?
Czy beda egzaminy w innym terminie?

Opinia moderatora: Wątek wyczyszczony z off topów. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 1206 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 1204 | 1205 | 1206 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,