MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co byście robili w czasie wolnym bez internetu?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2019-11-02 23:38:22 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2019-11-02 23:31:45, andyopole napisał(a):
@galadriel, przeboj z zamierzchlych czasów. Mozna sie bylo dobrze bawic bez netu? Mozna!
Jak byłem w Meksyku i nad basenem było slabowate Wi-Fi to juz był krzyk i marudzenie.:-U


To z filmu Coctail, tez z zamierzchlych czasow, gdy Tom Cruise bym piekny i mlody.

Ja bym chetnie jeszcze wiecej pracowala, gdybym miala wiecej wolnego czasu. W swoim wlasnym barze na plazy (tak jak na filmie i teledysku), tyle za na Ibizie:-]

Bo ostatnio tam bylam i mi sie spodobalo; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #2 Ocena: 0

2019-11-02 23:41:45 (5 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

andyopole.
pytanie zadałem do wszystkich. zresztą dotyczyło czasu wolnego, nie pracy, interesów itp.
...co się zaś tyczy młodszego pokolenia...przepraszam ale nie uważam,że to pokolenie jest winne tego jakim jest.
ja też nie nauczyłem się kosić kosą trawy równo przy ziemi(tak jak mój ojciec nauczył się od dziadka). może dlatego, że już mojemu ojcu to nie było potrzebne.
fakt, że wielu młodych jest bez ambicji...ale to my im na to pozwoliliśmy( krojąc za nich chleb, czy dając co zechcą).
dlatego ciekawi mnie co by zrobili z czasem wolnym.
i nie chodzi mi by pisali jak ja w podstawówce na rosyjskim, że w czasie wakacji jeździłem na wycieczki, grałem w piłkę i oczywiście w szachy...i wszyscy to samo nie wiedząc czym się różni królowa od konika

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 02-11-2019 23:45 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2019-11-02 23:49:38 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Nie powiedziałem że to młodzi winni. W młodym człowieku trzeba pobudzić potrzebę wiedzy. Wiem, łatwo nie jest.
Mam młodego pracownika, Amerykanina, zero wiedzy i zwykłego pomyslunku. Za to wymagania! Głupiego kartonu nie potrafi zakleic chociaż trzy razy w tygodniu zamawia coś na Amazon. Nigdy go nie zainteresowało jak oni to robią. :-U

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-11-02 23:50:40 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Co by zrobili z czasem wolnym? Mój siostrzeniec zawsze odpisywał mi na messendżerze w ciągu 10min więc naprawdę zaczęłam się martwić jak nie odpisywał już trzecią godzinę. Okazało się, że szkoda mu czasu i messendżera po prostu wyłączył bo musi ostro zakuwać na wymarzonych studiach. Więc to chyba zależy od wielu rzeczy....
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #5 Ocena: 0

2019-11-03 00:02:35 (5 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-02 23:50:40, SweetLiar napisał(a):
Co by zrobili z czasem wolnym? Mój siostrzeniec zawsze odpisywał mi na messendżerze w ciągu 10min więc naprawdę zaczęłam się martwić jak nie odpisywał już trzecią godzinę. Okazało się, że szkoda mu czasu i messendżera po prostu wyłączył bo musi ostro zakuwać na wymarzonych studiach. Więc to chyba zależy od wielu rzeczy....
dzięki za info.
jednak zakuwanie traktowałbym jak przynoszenie "roboty do domu"
mi chodzi o czas wolny...czyli mam dla siebie godzinę, wieczór , weekend...
odrazu mówię: nie zakładam żadnej firmy...relaksacyjnej:-]
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #6 Ocena: 0

2019-11-03 00:05:25 (5 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-02 23:49:38, andyopole napisał(a):
Nie powiedziałem że to młodzi winni. W młodym człowieku trzeba pobudzić potrzebę wiedzy. Wiem, łatwo nie jest.
Mam młodego pracownika, Amerykanina, zero wiedzy i zwykłego pomyslunku. Za to wymagania! Głupiego kartonu nie potrafi zakleic chociaż trzy razy w tygodniu zamawia coś na Amazon. Nigdy go nie zainteresowało jak oni to robią. :-U
puść mu filmiki na YT z A.Słodowym*ROFL*
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-11-03 00:14:56 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-03 00:02:35, staryznajomy napisał(a):
mi chodzi o czas wolny...czyli mam dla siebie godzinę, wieczór , weekend...


On pewnie w czasie wolnym (zakładając, że go sobie da) zje obiad z rodziną, potem spotka się z kumplami, a potem pewnie pogra na jakiej grze komputerowej. Nie widzę w tym absolutnie nic złego. Zapomniałam dodać, że zanim to wszystko zrobi to najpierw się porządnie wyśpi. To chyba też sposób na spędzanie czasu wolnego :-]






[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 03-11-2019 00:16 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #8 Ocena: 0

2019-11-03 00:22:41 (5 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

SweetLiar
w temacie nie chodzi o to co jest dobre a co złe. każdy ma subiektywną tego ocenę.
pytanie w uproszczeniu brzmiało: co wzamian internetu w czasie wolnym? wiedząc, że to trochę potrwa.

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 03-11-2019 00:24 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #9 Ocena: 0

2019-11-03 07:47:48 (5 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Dla mnie byloby to w wielu aspektach wyzwolenie. Zajelabym sie jakimis robotkami recznymi, zamiast ogladac filmiki o nich, namalowalabym jakies obrazy zamiast ogladac jak inni to robia, poczytalabym stosy zaleglych ksiazek, zamiast czytac na necie co inni czytaja. Mozliwosci niezliczone, wymienlam tylko kilka popredce. Odzyskalabym nieco wolnosci psychicznej, mentalnej, zamiast zajmowac sie mim woli problemami wyswietlanymi na ekranie. Z pewnoscia internet pomaga i uatwia w wielu sprawach, ale czasem wolalabym tego ulatwiania nie miec. Jak Richmond wspomiala 20 lat temu i dalej wstecz ludzie jakos zyli bez tego talatajstwa i w mojej subiektywnej ocenie, bylo pod względem socjologicznym, poznawczym, emcjonalnym i innym z koncowka ''ym'' lepiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #10 Ocena: 0

2019-11-03 08:16:35 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-02 23:41:45, staryznajomy napisał(a):
pytanie zadałem do wszystkich. zresztą dotyczyło czasu wolnego, nie pracy, interesów itp.

To chyba o mnie. 😜
Zakładając, że moja praca nie ma nic wspólnego z internetem, czyli robię to co robiłam ponad 20 lat temu, ale jestem osadzona w teraźniejszości.

Więcej udzielam się społecznie, ale w zaciszu domowym. Czyli gotuję, piękę dla potrzebujących i na zbiórki charytatywne.
Sama szyję sobie zasłony, obrusy, proste ciuchy. Szydełkuję. Zajmuję się ogrodem.

Taki ze mnie urodzony samotnik, więc kontaktów z ludźmi miałabym raczej tyle samo.

Edycja: książki też czytam, ale nie sądzę, żebym czytała ich więcej.

Edycja 2: dałeś mi do myślenia. Teraz się zastanawiam czy po takich dwóch miesiącach wróciłabym do pracy, czy realizowała swoje marzenia?

Edycja 3: wychodzi na to, że internet kradnie mi więcej czasu niż bym chciała. Bo może ludzi wokół mi nie brakuje, ale czasu już tak.
Z drugiej strony, internet otwiera całą masę możliwości i pozwala mi zaoszczędzić czas na wyjściu do biblioteki, sklepu, banku, urzędu etc.
Wychodzi na zero?

Wiem, że wciąż nie jest to odpowiedź na którą czekałeś, ale w moim przypadku, nic spektakularnego by się nie wydarzyło.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 03-11-2019 08:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,