MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co cie dzis... zszokowalo?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZosiaS

Post #1 Ocena: 0

2019-10-27 11:40:53 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-27 11:03:21, SweetLiar napisał(a):
Powinnaś więc znać różnicę między migracjami legalnymi i nielegalnymi i wszystkim co się z tym wiąże dla samych zainteresowanych

Nie znam, właśnie dzięki tym piewcom, którzy otworzyli granice w Unii.
Nie musiałam, płacić, ukrywać się, pracować na czarno, mieszkać w "norze" etc.
Przyjechałam tu z własnej woli, na własnych zasadach, wykonywać pracę, którą lubię (za godziwe wynagrodzenie), żyć jak lubię.
Nie musiałam prosić o pozwolenia, wizy, obywatelstwo.
I tak, uważam, że każdy powinien mieć wybór, tak jak Ty i ja, gdzie chce mieszkać i jak żyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2019-10-27 11:56:56 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-10-25 23:34:54, SweetLiar napisał(a):
uwazam, że współodpowiedzialność czerpią wszelacy piewcy przyjmowania imigrantów. W końcu skądś Ci ludzie czerpią te bodźce i tą inspiracje do wyjazdu i utonięcia w morzu lub śmierci w naczepie, nie?
Gratulacje, zachęcajcie ich dalej, biedy to nie zmniejszy, ale wasz współudział w handlu ludźmi owszem, zwiększy *THUMBS UP*

Na to stwierdzenie @Ada zapytała :
Mozesz wyjasnic kto to są ci piewcy imigracji?
Otrzymała odpowiedz:
Chociażby Ty.
Koniec cytatu.

Po tych stwierdzeniach i oskarżeniach w stosunku do @Ady jako stały bywalec forum prosiłbym o wyjaśnienie od @SweetLiar co miała na myśli.
Czytając powyższe można odnieść wrażenie @Ada jest "naganiaczem" dla handlarzy i przemytników ludzi?
Jak już wskazujesz na kogoś palcem to napisz coś czego o tej osobie my nie wiemy bo do tej pory o @Adzie nie mogę złego słowa powiedzieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-10-27 12:01:10 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-10-27 11:03:21, SweetLiar napisał(a):
Powinnaś więc znać różnicę między migracjami legalnymi i nielegalnymi i wszystkim co się z tym wiąże dla samych zainteresowanych

Ale co to wszystko ma wspolnego z nami? Czy my namawiamy tych ludzi, zeby tu przyjezdzali? Nie rozumiem tej calej dyskusji o piewcach emigracji.

Ci, ktorzy podrozuja w kontenerach, maja wybor zostac tam gdzie sa, a moga ryzykowac smierc w czasie transportu. Wiekszosc z nich emigruje ze wzgledow ekonomicznych. Skoro cala rodzina jakiegos Wietnamczyka zrzucila sie na przemyt za 30tys funtow, to byl ich wybor.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-10-27 12:22:33 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-10-27 12:01:10, Richmond napisał(a):
Cytat:

2019-10-27 11:03:21, SweetLiar napisał(a):
Powinnaś więc znać różnicę między migracjami legalnymi i nielegalnymi i wszystkim co się z tym wiąże dla samych zainteresowanych

Ale co to wszystko ma wspolnego z nami? Czy my namawiamy tych ludzi, zeby tu przyjezdzali? Nie rozumiem tej calej dyskusji o piewcach emigracji.

Ci, ktorzy podrozuja w kontenerach, maja wybor zostac tam gdzie sa, a moga ryzykowac smierc w czasie transportu. Wiekszosc z nich emigruje ze wzgledow ekonomicznych. Skoro cala rodzina jakiegos Wietnamczyka zrzucila sie na przemyt za 30tys funtow, to byl ich wybor.

Też nie mam pojęcia co przemyt ludzi może mieć wspólnego ze mną lub z moim mężem, albo z Tobą.

Jeśli rodzina tego Wietnamczyka wie, że granice nie są dostatecznie szczelne (czemu winni są politycy), widzi Europejczyków skandujących refugees welcome i prominentnych polityków zachęcających do przybywania tutaj to raczej i h to nie zniechęca do zrzutki na bardzo ryzykowne przedsięwzięcie




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 27-10-2019 12:24 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-10-27 12:24:41 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Może chodzi o to, że jak imigrantom jest lepiej w nowym kraju, to nie powinni k tym mówić, żeby nie zachęcać? Trudno się domyślić, jak ktoś pisze takim zagmatwanym stylem, że sama się z sobą czasem kłóci.

Nie można się dziwić, że ludzie starają się różnymi sposobami zapewnić sobie podstawowe potrzeby, i że chcą to osiągnąć z swoim życiu a nie za dwa pokolenia. Niektórzy pewnie się poświęcają, nie tylko dla siebie również. Wykorzystywanie tej bezsilności przez bezduszne gangi zawsze powinno być planowane.

Ps jak SL piała z zachwytu nad życiem w Londynie, nie była piewcą, ale innym nie wyjaśni o co chodzi.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2019-10-27 12:36:04 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2019-10-27 11:40:53, ZosiaS napisał(a):
Cytat:

2019-10-27 11:03:21, SweetLiar napisał(a):
Powinnaś więc znać różnicę między migracjami legalnymi i nielegalnymi i wszystkim co się z tym wiąże dla samych zainteresowanych

Nie znam, właśnie dzięki tym piewcom, którzy otworzyli granice w Unii.
Nie musiałam, płacić, ukrywać się, pracować na czarno, mieszkać w "norze" etc.
Przyjechałam tu z własnej woli, na własnych zasadach, wykonywać pracę, którą lubię (za godziwe wynagrodzenie), żyć jak lubię.
Nie musiałam prosić o pozwolenia, wizy, obywatelstwo.
I tak, uważam, że każdy powinien mieć wybór, tak jak Ty i ja, gdzie chce mieszkać i jak żyć.



Czyli jak UK przyjmie 200mln biednych Hindusów to rozwiąże to problem biedy w Indiach? Po to są regulacje by w Europie nagle nie znalazło się 500mln ludzi z biednych krajów Afryki i Azji bo każdy rozumie, że w ten sposób niczego się nie zmieni.

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #7 Ocena: 0

2019-10-27 12:41:44 (5 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Wydaje mi się, że przy tak dochodowym procederze jak handel ludźmi naganiacze sa w stanie doskonale sprzedać wizje wspaniałego życia w obcym kraju w celu zarobienia 30K i dalszego czerpania zysków.
Inna sprawa, że jest to zwykłe oszustwo bo ofiary tego procederu nigdy nie będą w stanie korzystać z własnych dochodów w nowym kraju a jedynie będą starali się spłacić niemożliwy do spłacenia rzekomy dług lub będą bezwolnymi dawcami organow.

,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

ZosiaS

Post #8 Ocena: 0

2019-10-27 13:06:45 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-27 12:36:04, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2019-10-27 11:40:53, ZosiaS napisał(a):
Cytat:

2019-10-27 11:03:21, SweetLiar napisał(a):
Powinnaś więc znać różnicę między migracjami legalnymi i nielegalnymi i wszystkim co się z tym wiąże dla samych zainteresowanych

Nie znam, właśnie dzięki tym piewcom, którzy otworzyli granice w Unii.
Nie musiałam, płacić, ukrywać się, pracować na czarno, mieszkać w "norze" etc.
Przyjechałam tu z własnej woli, na własnych zasadach, wykonywać pracę, którą lubię (za godziwe wynagrodzenie), żyć jak lubię.
Nie musiałam prosić o pozwolenia, wizy, obywatelstwo.
I tak, uważam, że każdy powinien mieć wybór, tak jak Ty i ja, gdzie chce mieszkać i jak żyć.



Czyli jak UK przyjmie 200mln biednych Hindusów to rozwiąże to problem biedy w Indiach? Po to są regulacje by w Europie nagle nie znalazło się 500mln ludzi z biednych krajów Afryki i Azji bo każdy rozumie, że w ten sposób niczego się nie zmieni.


I właśnie to zrozumiałeś z mojej wypowiedzi?

Czy Ty i SweetLiar założyliście się, które z Was lepiej "odwróci kota ogonem"?

Idę, taki piękny dzień, szkoda go na przepychanki.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 27-10-2019 13:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2019-10-27 13:19:43 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-10-27 12:24:41, Adacymru napisał(a):

Ps jak SL piała z zachwytu nad życiem w Londynie, nie była piewcą, ale innym nie wyjaśni o co chodzi.



To tutaj jest coś do wyjaśniania? Chętnie to zrobię tylko sprecyzuj bliżej czego konkretnie nie rozumiesz pomiędzy migracją legalną i nielegalną


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-10-27 13:49:31 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja czekam na wyjaśnienie jak w twoich oczach jestem również piewcą handlu ludźmi, bo nie tylko ja nie rozumiem Twojego oskarżenia. Nie czytam w twoich myślach, i nawet nie wiem czy chciałabym, czy byłabym tak odwazna, albo czy moja wątroba dorownalaby w wyścigu...:-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,