MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-09-23 14:09:24 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-09-23 14:02:42, Richmond napisał(a):
Sa klienci, to sa biura. Bedzie ich coraz mniej, bedzie mniej biur. U mnie w wiosce jest Thomson / TUI. Nie wiem czy widzialam tam kiedys klientow, moze za rzadko chodze albo w zlych godzinach.

Z ciekawostek, klienci z Majorki wroca A380 Malaysia Airlines. Niektorzy co prawda nie do miejsca skad wylecieli. Koszt sciagniecia A380 z Kuala Lumpur musial byc wysoki.


Kto poniesie te koszta? w sumie ludzie pewnie mają dużo kasy utopionej w tych niewykorzystanych rezerwacjach. Ciekawe jak długo to będzie się ciągnęło.

Nie chciałabym czegoś takiego doświadczyć, auto na parkingu gdzieś, zegar parkingowy też stuka i nie jest to takie tanie stukanie.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-09-23 14:18:31 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W UK ATOL czyli Civil Aviation, czyli podatnik. Beda zwroty za niewykorzystane wakacje/loty/hotele, jak sa chronione przez ATOL.

Kolejna opcja to karty kredytowe, od nich mozna uzyskac zwrot kosztow w przypadku bankructwa lini, nie wiem jak z hotelem.

Trzecia opcja to ubezpieczenie turystyczne, szczegolnie te dodatkowe koszty jak parkingi, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-09-23 15:10:30 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ci ktorzy wykupili tylko loty czarterowe - a nie "package holidays", niestety nie sa chronieni przez ATOL.

------------------------------------------

To co - tylko TUI i First Choice (z duzych graczy)na rynku teraz?
Ciekawe jak zachowaly sie ich akcje na gieldzie.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2019-09-23 15:24:49 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

CAA a ATOL to diw różne sprawy, choć są ze sobą powiązane. Na ATOL (jak i ABTA) zdaje się płaci się składki, więc to nie podatnik.
Ten też zapłaci, owszem, za tych, którzy nie byli chronieni przez ATOL.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-09-23 15:43:24 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czytalam, ze ATOL ma rezerwe 170mln funtow, wiec moze wystarczy. A jak nie wystarczy, to CAA, ktora stoi za nimi.

Niektore banki maja na swojej stronie informacje, ze beda robic zwroty jesli ktos nie ma ochrony ATOL i ABTA, jesli placilo sie karta debetowa lub kredytowa, zalezy od banku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2019-09-23 15:49:24 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Zyjecie juz tyle czasu w UK i jeszcze nie zauwazyliscie ze podstawowa zasada kazdego biznesu w UK to prywatyzowanie zyskow i nacjonalizacja start? :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2019-09-23 16:04:55 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Dla tych ktorzy maja pytania dotyczace konsekwencji upadku Thomas Cook - w lbc q&a session, teraz

https://www.lbc.co.uk/london/radio/player/

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 23-09-2019 16:07 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #8 Ocena: 0

2019-09-23 22:43:19 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2019-09-23 12:01:52, darraj napisał(a):
Taa, kupę ludzi straci pracę( zatrudnia 22 tysiące osób na całym świecie, w tym 9 tysięcy w Wielkiej Brytanii) , ale:
Od kilku miesięcy trwało pompowanie milionów funtów do brytyjskich rajów podatkowych. Zarząd przyznał sobie milionowe pensje i bonusy. Np dyrektor generalny zarabiał ok 2 mln funtów rocznie. Robił się coraz większy dług, bo opłatami za imprezy wykupione na zimę tego roku oraz na następny rok, pokrywano należności dla hoteli i restauracji za wiosnę tego roku. To opóźnienie sięgało nawet kilkunastu miesięcy. Teraz Thomas Cook zwali winę na ocieplenie klimatu, bo wyjątkowo długie i ciepłe lato 2018 roku w Anglii spowodowało brak zainteresowania wyjazdami. Teraz za sprowadzenie ludzi do kraju zapłacą wszyscy podatnicy a dyrekcja z milionami w rajach podatkowych umyje ręce i sprawę zamiecie się pod dywan...



Cóż w tym dziwnego...? Management przygotował się zawczasu do Brexitu i zabezpieczył trochę kasy na przyszłość...W końcu dlaczego mają ponosić koszty ze swojej kasy jak mogą zrobić to ubezpieczyciele:-]:-]:-]
Niedawno czytałem na jakimś brytyjskim portalu,że coraz więcej pożarów z niewyjaśnionych przyczyn w niezamieszkałych lokalach na wyajem...Łączy je jednak pewna prawidłowość- wszystkie były dość wysoko ubezpieczone :-]:-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-09-23 23:08:14 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tyle, ze w przypadku pozaru ubezpieczyciel zaplaci za koszt remontu/odbudowy, nie jakas okreslona z gory kwote. Ubezpieczenie pokryje za to koszt utraty wynajmu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2019-09-24 10:32:40 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14715

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Wczoraj lecialam z Poz na Stanstead. Nie wiem o co chodzi, ale na Stanstead na przylotach pustki. Zadnych kolejek. Po prostu pusto.

A teraz wyobrazmy sobie, ze nawet samoloty z tymi wszystkimi foreign workers przestaja latac.

Black out; )

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,