MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Open University - Opinia

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kaktusak

Post #1 Ocena: 0

2019-09-19 12:48:36 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Akurat kurs OU na soft dev. nie wygladal najgorzej nawet kilka lat temu (chodz wtedy byla to glownie JAVA), to i tak w wiekszosci praca wlasna a OU da dyplom BEng:). Wiadomo Russel Group niby lepszy ale po roku i tak sie juz nie pyta co sie skonczylo (i czy first czy inna ocena:) ale co sie umie..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2019-09-19 20:32:22 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Robilam OU tutaj ( za kilka dni mam rozdawanie dyplomow - w niecale 5 lat zrobilam BA Hons ) i robilam studia w PL, uwierz mi studia OU nie sa takie latwe, studiuje sie w obcym jezyku, trzeba pogodzic prace z nauka, egzaminami i czesto rodzina. Wymagano od nas tej samej wiedzy co od studentow z twz Brick Univerkow, wiec poziom nauki napewno nie jest nizszy. Trzeba wiecej samozaparcia ale da sie zrobic,

Minusem jest ze ma sie nieweilki kontakt z tutorem czy innymi studentami i do wielu rzeczy zagadnien i rozwiazan trzeba dojsc samemu gdzie np w normlanym uni ma sie wyklady i tam mozna dyskusowac i razem probowac rozwiazywac problemy. Na normalnych studiach nie mialam tez az tylku egzaminow, esseji czy raportow do napisania.

Ja tam ogolnie jestem dumna z ukonczenia mego degree na OU. Pozwolilo mi to na podwojenie zarobkow a nawet wiecej jezeli wezme pod uwage to gdzie zaczynalam zanim zaczelam te studia.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

daavid

Post #3 Ocena: 0

2019-09-21 03:07:58 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Ja może teorytyzuje bo studia skończyłem w Polsce, ale moim zdaniem zawsze trzeba sobie postawić pytanie po co się je robi. Jeśli dla papierka to faktycznie najlepiej Oxfordo lub Cambridge. Pewnie nieźle wygląda w CV. Jeśli dla wiedzy to chyba uczyć się można wszędzie jeśli się komuś chce. Ma moich studiach (porządny Uniwersytet a nie jakaś prywatna uczelnia) byli tacy, którzy na każdym egzaminie się ślizgali i czasami dotrwali do końca. Wątpię czy czegokolwiek się nauczyli....

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 21-09-2019 03:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2019-09-21 09:00:03 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Jeśli dla wiedzy to chyba uczyć się można wszędzie jeśli się komuś chce.


Nie na uczysz się 'wszędzie' z dwóch powodów (a) wszędzie nie ma dobrych nauczycieli wiedzą i rozumieją czego uczą (b) jak już pisałem kiepska grupa studentów nie dostanie ciekawych zadań i trudnych zadań które ich czegoś nauczą kiedy nie radzą sobie z prostymi zadaniami (c) nie nauczysz się pracy zespołowej w rozwiązywaniu problemów w kursach korespondencyjnych. To moje doświadczenia po 15 latach spędzonych na uniwersytecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-09-21 09:11:41 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-09-21 09:00:03, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
Jeśli dla wiedzy to chyba uczyć się można wszędzie jeśli się komuś chce.


Nie na uczysz się 'wszędzie' z dwóch powodów (a) wszędzie nie ma dobrych nauczycieli wiedzą i rozumieją czego uczą (b) jak już pisałem kiepska grupa studentów nie dostanie ciekawych zadań i trudnych zadań które ich czegoś nauczą kiedy nie radzą sobie z prostymi zadaniami (c) nie nauczysz się pracy zespołowej w rozwiązywaniu problemów w kursach korespondencyjnych. To moje doświadczenia po 15 latach spędzonych na uniwersytecie.


Dobry wykładowca inspiruje studentów, nawet tych którym nauka nie przychodzi lekko. Nikt nie oczekuje zapewnień, że OU jest na poziomie pierwszej trójki w świecie, ale też nie ma potrzeby kopania ambicji tych, którzy system OU wybierają.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2019-09-21 09:46:43 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tak poza tym to juz nie XX wiek. Zyjemy w czasach informacji i dostepu do wiedzy. Nauka wystrzelila do przodu w kazdej dziedzinie i jakikolwiek przedmiot konczylo sie 10 lat temu, zeby byc na czasie musisz tak naprawde caly czas kwalifikacje upgrade’ owac. Rozumiejs to neurochirurdxy, niekonicznie politycy po oxbrydz;8 Ou bylo znienawidzone przez trsdycyjny system edukacji XX wieczna mentalnosc, bo byl mostem do XxI wieku. Nie dosc, ze online to dla kazdego. Nagle okazuje sie, ze kazdy jest w stsnie ta wiedze niezwykle tajemna i dla wybrancow przeznaczona objac rozumem. I tak poza tym to prawda. Psychologia potwierdza:8!i doswiadczenia ostatnich 40 lat.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2019-09-21 10:04:09 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Dobry wykładowca inspiruje studentów, nawet tych którym nauka nie przychodzi lekko. Nikt nie oczekuje zapewnień, że OU jest na poziomie pierwszej trójki w świecie, ale też nie ma potrzeby kopania ambicji tych, którzy system OU wybierają.


Inspiruje to nie wykładowca a nauczyciel szkolny. Studia jak sama nazwa wskazuje to samodzielne studiowanie tematu. A wykładowca jak nazwa wskazuje wykłada (przedstawia) temat i wskazuje drogę do samodzielnego studiowania a nie "uczy" w sensie szkolnym. Jeśli ktoś potrzebuje inspiracji do nauki to uniwersytet nie jest dla niego właściwym miejscem bo z zasady samo aplikowanie na uniwersytet wynika z posiadania inspiracji. Od inspirowania jest szkoła (raczje nauczanie początkowe) które uczy uczniów dlaczego mają się uczyć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2019-09-21 10:43:14 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-09-19 12:48:36, kaktusak napisał(a):
Akurat kurs OU na soft dev. nie wygladal najgorzej nawet kilka lat temu (chodz wtedy byla to glownie JAVA), to i tak w wiekszosci praca wlasna a OU da dyplom BEng:). Wiadomo Russel Group niby lepszy ale po roku i tak sie juz nie pyta co sie skonczylo (i czy first czy inna ocena:) ale co sie umie..

Ja nie mam w ogole edukacji w swoim CV, wyrzucilam dawno temu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #9 Ocena: 0

2019-09-21 11:27:08 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-09-21 10:04:09, AgentOrange napisał(a):
Inspiruje to nie wykładowca a nauczyciel szkolny. Studia jak sama nazwa wskazuje to samodzielne studiowanie tematu. A wykładowca jak nazwa wskazuje wykłada (przedstawia) temat i wskazuje drogę do samodzielnego studiowania a nie "uczy" w sensie szkolnym. Jeśli ktoś potrzebuje inspiracji do nauki to uniwersytet nie jest dla niego właściwym miejscem bo z zasady samo aplikowanie na uniwersytet wynika z posiadania inspiracji. Od inspirowania jest szkoła (raczje nauczanie początkowe) które uczy uczniów dlaczego mają się uczyć.


Stek bzdur, zacznijmy od PWN'u, inspiracja-«wpływ wywierany na kogoś, sugestia». Czyż nie na tym polega wykład, czy wykładowca nie sugeruje i nie wywiera wpływu?
Cytat:
samo aplikowanie na uniwersytet wynika z posiadania inspiracji


Inspiracja się pomyliła z aspiracją?
Nad resztą, z litości zamilczę. Piętnaście lat na uczelni, chyba że, WUML

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 21-09-2019 11:28 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2019-10-03 17:17:20 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wypowiedzi na temat Open University przenoszę do istniejącego już wątku


Cytat:

2019-10-03 14:21:48, Tlustaoliwa25 napisał(a):
Cześć kochani
Mam do was pytanie
Niedługo kończę degree na Open university i zamierzam wrócić do Polski.
Kto w Polsce przetłumaczyć mój dyplom i czy będzie się liczyl i czy da mi to wykształcenie wyższe?
Dziękuję za odpowiedzi :)


Cytat:

2019-10-03 17:13:21, Emeryt56 napisał(a):
Cytat:

2019-10-03 14:21:48, Tlustaoliwa25 napisał(a):
czy będzie się liczyl i czy da mi to wykształcenie wyższe?
Dziękuję za odpowiedzi :)


Tak


Tu jeszcze jeden o tym samym tytule
:-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,