MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

darraj

Post #1 Ocena: 0

2019-07-17 00:53:03 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Księżyc za oknem czerwony, spać nie daje, w tv Spartakus zemsta, napił by się człowiek, ale nie wypada, przegląda internety i wpada na cóś takiego:
Bronnie Ware to australijska pielęgniarka, która przez wiele lat sprawowała opiekę nad nieuleczalnie chorymi, osobami w terminalnym okresie śmiertelnej choroby. Opiekowała się nimi na ogół przez dwanaście ostatnich tygodni ich życia. Z niektórymi z nich połączyła ją szczególnie bliska więź.
Jakaż to więź? Zapytacie....Ano szczególna.
Okazało się, że w obliczu śmierci wszyscy stawali się tacy sami. Nieważne, kim byli w przeszłości, ile mieli pieniędzy, czy otaczała ich rodzina, czy też umierali przy wynajętej opiekunce. Z odpowiedzi na pytanie o to, czy istnieje coś, co zrobiliby inaczej, gdyby mogli, wykrystalizowały się wspólne wątki.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, kontynuacja tutaj
Se zacytuje, mogę?
Cytat:
1. Żałuję, że nie miałem więcej odwagi, by żyć zgodnie ze sobą, a nie z oczekiwaniami innych ludzi.

I to, szczególnie się, podoba
Cytat:
Żałuję, że tak ciężko pracowałem.


Obrazek
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-07-17 10:12:48 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mielismy dyskusje o tym w temacie "Chcialem powiedziec." A wspomniany artykul byl w angielskiej prasie tygodnie temu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #3 Ocena: 0

2019-07-17 10:40:05 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-17 10:12:48, Richmond napisał(a):
Mielismy dyskusje o tym w temacie "Chcialem powiedziec." A wspomniany artykul byl w angielskiej prasie tygodnie temu.


Wybacz, dyskusje na forum przeoczyłem najwyraźniej, wiem że artykuł Polityki powstał na podstawie, materiału The Guardian. Ja zacytowałem z polskiego tygodnika, jest w tym coś złego?
A to że, artykuł opublikowano, parę tygodni temu, jest takie istotne? Ciekawe ilu forumowiczów się z nim zapoznało.
Kończąc, jeszcze jeden cytat:
Cytat:
Bronnie Ware nie usłyszała na przykład tego:

1. Żałuję, że nie miałem więcej pieniędzy
2. Żałuję, że nie miałem więcej partnerów
3. Żałuję, że nie zrobiłem większej kariery

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 17-07-2019 11:24 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2019-07-17 11:23:02 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Zgadza sie- spotykam umierajacych ludi codziennie z racji pracy, w roznym wieku, stausie spolecznym. Zawsze zaluja , ze za duzo pracowali, czesto, ze za malo czasu poswiecali rodzinie...kobiety zaluja tez , ze nigdy nie realizowaly swoich marzen, zyly zyciem innych (meza, dzieci). Nigdy nie slyszalam, zeby ktos powiedzial, ze zaluje ze nie byl bogaty…

Ciekawe tez sa dzieci- pracujac z umierajacymi dziecmi zawsze je pytamy czego najbardziej sie boja i odpowiedz zawsze jest ta sama, niezaleznie od ich wieku: "ze Mama bedzie plakala"...pomimo, ze to pytanie zadawalam setki razy i zanim je zadam znam odpowiedz to zawsze potrzebuje glebokiego oddechu I ok 10 sec zeby kontynuowac rozmowe...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-07-17 11:35:10 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Odkopalam dyskusje sprzed paru tygodni:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/6/31700/Chcialemam-powiedziec-ze,29910
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2019-07-17 11:42:52 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

niby kazdy powtarza ze praca i pieniadze najmniej wazne ale pewnie tez nikt nie zalowal ze ulatwil dziecku start pomagajac finansowo w organizacji slubu czy zakupie pierwszych 4 katow ; ))

ci najbogatsi moga miec faktycznie dylematy jezeli poswiecili zycie pracy i nagle trzeba kopnac w kalendarz mniej majetni chyba nue maja takich problemow
: P
oczywiscie biore poprawke na anglie tutaj kazdy mysli tylko o sobie a dom "po rodzicach" idzie na splate miejsca prywatnych umieralniach

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 17-07-2019 11:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-07-17 11:45:50 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tutaj spadek wydaje sie samemu, w Polsce spadek dzieli sie za zycia spadkodawcy. Rodziny potrafia sie klocic o przyszla schede, ze ktorys wnuczek czy syn ma mieszkanie zapisane, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-07-17 11:50:46 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

cris, uważasz, że jak ktoś jest mało majętny i ma świadomość swojej śmierci, to bierze to na klatę, bo nie ma nic do stracenia? 😳
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-07-17 11:58:06 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

zadaj to pytanie inaczej bo nie bardzo rozumiem co ci chodzi po glowie z ta roznica miedzy majetnymi a nie majetnymiw ostatnich godzinach zycia : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2019-07-17 12:01:20 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Dominikana a po co się pyta dzieci czy dorosłych o takie rzeczy i tak już w ciężkim momencie ich życia? Ok rozumiem ktoś chce się wygadać, wyzalić, ale pytać się? Chyba nie bardzo bym chciała słyszeć takie pytania.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,