MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Matka Polka zarąbista

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 51

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: +1

2019-07-11 19:11:52 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Przeglądając neta, wpadłam na taki wpis u jednej z pań, prowadzącej bloga:

Matka Polka

Cytat:
My kobiety, matki, to jednak jesteśmy zaje...te.
Robię pranie, myjąc naczynia, drukując referencje i tuląc do snu potomstwo. Jednocześnie biorę prysznic i robię kanapki na rano do szkoły dla potomka, bo pewnie o świcie nie będę miała do tego głowy. Tylko na prasowanie zabrakło mi ręki przez kieliszek z winem.
Zapomniałam jeszcze o tym że czytam materiały o Vacie. I nie mam tu na myśli Waty cukrowej przez "V". Tu się rozgrywa walka o podatki.
Tak, na stare lata dla rozrywki, albo dla samobiczowania się uczę. Na księgową znaczy się.
Czytam i sama nie wierze w to co widzę.
A jutro rano wszyscy trzymają kciuki, bo będę się chwalić własną osobą na rozmowie o pracę!



Obrazek

Później wpadłam na wpis, że kobiety pracują więcej niż mężczyźni. Niekoniecznie zawodowo, ale ogólnie, wliczając w to obowiązki domowe. Ciągle krąży stereotyp, że facet przychodzi do domu z pracy i z nogami na stole czeka na obiad. ;-)
Kilka dni temu usłyszalam, że mając TYLKO jedno dziecko nie masz prawa być zmęczona.
Jak to wygląda u Was? Jaki macie podział obowiązków? Ten nasz multitasking to wada czy zaleta?

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2019-07-12 01:37:56 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Jestem zarejestrowana na jednym z forów ciążowych. Polskim, żeby nie było.
Wiesz jakie dominują wątki? „Staramy się o ciąże” i „Mąż nie pomaga przy dzieciach”.
Biorąc pod uwagę, ze każde słowo internetowe powinno się dzielić przez 17 i dopiero wtedy wyciągać wnioski to mnogość wątków o nie pomagających mężach sprawia, ze nawet jeśli się je podzieli na 17 i wyciągnie z tego pierwiastek to nadal liczba tych skarg powala.
Nie potrafię powiedzieć z czego to wynika bo u mnie podział obowiązków jest pół na pół. Mąż tak samo haruje przy małej jak ja. A obecnie nawet trochę więcej bo oczekujemy drugiego maleństwa i ja po prostu nie mogę już pewnych rzeczy przy ńiej robić.
Osobie, która stwierdziła, ze mając jedno dziecko nie można być zmęczonym polecam przeczołganie się po tłuczonym szkle i posypanie ran solą. Dla odzyskania rozumu...
Multitasking zawsze jest dobry, zawsze się przydaje. U nas w domu oboje jesteśmy dzięki Bogu nim obdarzeni. Przykładowo, ja nadal pracuje na pełen etat, wychowuje mała, robiłam angielska maturę (egzaminy pisałam w 22 tygodniu ciazy), wprowadzam poprawki w domu na przyjęcie maluszka. O prowadzeniu domu nie mówię bo robimy to oboje.
Jeśli kobieta pracuje więcej niż mężczyzna to znaczy, ze za mało od niego wymaga. Ale to już nie jest mężczyzny wina.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #3 Ocena: 0

2019-07-12 02:05:31 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Brawo NightFury....
Ja pracuje duzo wiecej od "mojego", sprawy zdrowotne.
Ja nie gotuje.. co sobie kupisz, przygotujesz, to zjesz. Tylko naczynia umyj po sobie... hehe. Jestesmy razed 21 lat. Nie podoba sie... drzwi otwarte... ale powrotu nie bedzie... I jeszcze dodam, ze to nie Polak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #4 Ocena: 0

2019-07-12 02:37:28 (5 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

A ja swojego czasu mialam w pracy mgr, strasznego pracoholika. Notorycznie przychodzil pierwszy a potrafil wychodzic kolo polnocy. Mial zone Litwinke, ktora byla pielegniarka w szpitalu, wiec raczej tez zapierdziel. Goscio potrafil przybiegac do pracy o 6 rano a juz byl po skoszeniu trawnika czy innych pracach(swoja droga co na to sasiedzi🤔;). Raz przywiozla mu brudne rzeczy do pracy, zeby jak skonczy zawiozl do pralni, bo nie zrobil prania w domu! Nie poblazala mu wcale i miala racje. Jezeli dwoje ludzi pracuje zawodowo to obowiazki domowe tez powinny byc tak dzielone.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #5 Ocena: 0

2019-07-12 02:50:27 (5 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Swoja droga ciekawe ile z tych narzekajacych formulowiczek pracuje zawodowo? Moim zdaniem sporo kobiet zostaje w domu na wlasne zyczenie a tym samym sprowadza swoja role do roli gosposi/niani itd. Wiec facetom tez sie wtedy wydaje,ze przyniosa wyplate i juz spelnili swoj obowiazek.
Niestety obserwujac znajomych taki uklad to chyba jeden z najgorszych. Nie dosc,ze kobieta uzaleznia sie finansowo to dosc czesto rowniez intelektualnie. Bo raczej malo pan wykorzystuje ten czas, ktory poswiecaja na odchowanie dzieci, aby podciagnac swoje kwalifikacje, jezyk, itd.
Najzdrowszy uklad to jednak jak kazdy pracuje, przynajmniej jakis part timik i kazdy udziela sie w domu, przynajmniej troche.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #6 Ocena: 0

2019-07-12 05:36:32 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Zastosujmy więc, ten cytat, do powyższych wypowiedzi:-]

Cytat:
Biorąc pod uwagę, ze każde słowo internetowe powinno się dzielić przez 17 i dopiero wtedy wyciągać wnioski

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 12-07-2019 05:37 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2019-07-12 05:52:02 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Brawo darraj. To jak jest u Ciebie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #8 Ocena: 0

2019-07-12 06:46:39 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja stary dziad jestem i mnie już to nie dotyczy.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2019-07-12 06:56:44 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hehe.. darraj... mlodszy jestes o rok od mojego...hehe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nEUROn

Post #10 Ocena: 0

2019-07-12 07:56:43 (5 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Bo męża to trzeba sobie wychować. :-]

A można też popatrzeć jak to jest w drugą stronę np. w UK.
Mąż pracuje 10godzin a żona cały czas w domu, dwójka dzieci, opiekunka i dwa razy w tygodniu sprzątaczka.
I posprzątane jest tylko max cztery godziny po wizycie sprzątaczki, a potem Sajgon.
Gdzie dziecko zostało przebrane tam zostały ciuchy i czekają na sprzątaczkę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,