MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co myslicie o tym...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2019-06-16 15:28:27 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

A customer has claimed a waiter was "made to foot the bill from his wages" by a London restaurant when a table left without paying

Pracownik obciazany za straty jak klient nie zaplaci rachunku - niby firma tlumaczy, ze tylko w wyjatkowych sytuacjach takie jest ich stanowisko, ale mnie jakos nie przekonuje to. Ciekawe czy jak firma (restauracja) serwuje slabe jedzenie i niezadowolony klient nie zostawia napiwkow z tego powodu, to czy wlasciciele rekompensuja kelnerom brak napiwkow, skoro to nie z kelnerow winy klient nie zostawil tych napiwkow?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-06-16 15:34:07 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeżeli stolik "należał" do kelnera, a w dobrych restauracjach każdy kelner ma swój rewir obsługi, a tenże kelner nie dopilnował płatności, no to czego można się spodziewać od pracodawcy? - takie przypadki nie są rzadkością, kelnerzy wiedzą, że ponoszą odpowiedzialność za przyjmowanie zamówień i płatności - taka praca, raz napiwek, raz wtopa.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2019-06-16 16:17:35 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
taka praca, raz napiwek, raz wtopa.


Kwoty napiwkow nie sa rowne kwotom rachunku wiec trudno zrozumiec twoj tok myslenia.

Sa ludzie, ktorzy ida z zamiarem zjedzenia bez oplaty, zeby nie wiem jak kelner pilnowal, to ich nie upilnuje, bo to profesjonalisci. Dlaczego kelner ma za to placic?

Czy jak w sklepie zginie cos z towaru to obsluga ma placic za to?

Jak w ciebie w pracy cos zginie, to dokladasz sie do pokrycia strat?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-06-16 16:41:27 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

W sklepie odpowiedzialność finansową mają kasjerzy i płacą z własnej kieszeni w razie manka. W tym przypadku, to nie jest mowa o kradzieży z restauracji, a rachunku - czyli dopełnienie czynności finansowej jak u kasjera na kasie.

Pracowałam w restauracji, w umowie była klauzula, na takie wypadki - płatność z własnej kieszeni.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrAquario

Post #5 Ocena: 0

2019-06-16 16:52:34 (5 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

...13 lat przepracowałem w restauracjach (w sumie dwóch w dwóch różnych firmach) co prawda nie jako kelner, ale nigdy nie zdarzyło się aby za podobną sytuację obciążono kogoś "z sali"

jest na to prosty sposób, przy zamówieniu robisz tzw.open table i po zawodach, klient może sobie wychodzić kiedy chce, rachunek i tak zostanie ściągnięty z karty

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maverick_foreve

Post #6 Ocena: 0

2019-06-16 16:56:38 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Myślę, , że każda szanująca się firma ma coś takiego jak 5 do 10-ciu % przeznaczone z zysku na takie sytuacje. Oczywiście zależy od wielkości firmy. Jeżeli chodzi o niekompetentnych pracowników którym się to zdarza nagminnie, to wtedy są odpowiednie procedury dyscyplinarne. Nie można obciążyć pracownika finansowo za błąd , ale za celowe działanie na szkodę pracodawcy jak najbardziej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2019-06-16 16:57:43 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tez kiedys w swoim zyciu pracowalam w restauracjach, mniejszych i wiekszej sieciowce i nigdy nie przyszloby wlascicielom tak obciazac portfela pracownikow.

Jak ktos umyslnie korzysta z uslug bez planu placenia za nie, to jaka to jest wina kelnera?

Jak ktos napadnie na bank czy sklep, to kasjer ma z wlasnej kieszeni placic za skradziony towar czy pieniadze z kasy?

Wierze, ze sa pracodawcy co licza na trudna sytuacje pracownikow, ktorzy w danej chwili nie maja wyjscia i musza w danej pracy pozostac, ale nie jest to fair, niezaleznie czy to jest w kontrakcie czy nie. Wstawienie czegos do kontraktu nie czyni tego legalnym ani slusznym.

Cytat:
za celowe działanie na szkodę pracodawcy jak najbardziej


Z tym sie w pelni zgodze- jak kelner zaprasza znajomych i pozwala im wyjsc bez placenia, albo barman podaje za darmo swoim znajomym drinki, czy sprzedawca nie kasuje za towar ktorzy znajomi wynosza ze sklepu to inna sytuacja, to jest wrecz karalne sadownie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-06-16 17:07:19 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja tu nie miałam do czynienia z zawodami typu kelner/ kasjer, w Polsce w sumie zawsze i zawsze miałam odpowiedzialność z własnej kieszeni za braki w kasie.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maverick_foreve

Post #9 Ocena: 0

2019-06-16 17:19:08 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-16 17:07:19, ZlotaPerla1 napisał(a):
Ja tu nie miałam do czynienia z zawodami typu kelner/ kasjer, w Polsce w sumie zawsze i zawsze miałam odpowiedzialność z własnej kieszeni za braki w kasie.

Nie można porównać Polski i Wielkiej Brytanii, jeżeli chodzi o prawo pracy. W Polsce jeszcze raczkujemy w tym temacie. Skoro jesteś uczciwym pracownikiem i zdarzy Ci się błąd, to pracodawca to ignoruje. Jeżeli to się zdarza regularnie , to wtedy z tobą porozmawia i postara się rozwiązać problem.

W Polsce lecisz na ryj z dyscyplinarką. Taka różnica.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-06-16 23:47:52 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-06-16 17:07:19, ZlotaPerla1 napisał(a):
Ja tu nie miałam do czynienia z zawodami typu kelner/ kasjer, w Polsce w sumie zawsze i zawsze miałam odpowiedzialność z własnej kieszeni za braki w kasie.

Ja z kolei nie miałam w Polsce do czynienia z takimi zawodami, ale tutaj owszem i przekonałam się nie raz jak ludzie potrafią kombinować i wymyślać, żeby zapłacić niższy rachunek, albo nie płacić go wcale. Obciążanie kosztami kelnerów za cwaniakowanie jest nie fair. Ja rozumiem, że ktoś nie chce płacić service chargu bo nie jest zadowolony z obsługi, albo zwróci uwagę podczas posiłku, że mu coś nie pasuje, ale nie rozumiem sytuacji kiedy zjedzony jest cały posiłek, a problem pojawia się dopiero przy płaceniu za ten posiłek.
Porównywanie tego do kradzieży w sklepie jest conajmniej niedorzeczne


[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 16-06-2019 23:49 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,