MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jaki dzisiaj dzien - kartka z kalendarza

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 20 z 185 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 183 | 184 | 185 ] - Skocz do strony

Str 20 z 185

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-07-05 11:15:55 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

malben1 korzystaj póki możesz ;-)

Cyganka35 tu możesz wrzucać jakieś ciekawe powiedzenia, czy cytaty Przysłowia, cytaty
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-07-05 11:20:41 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-05 11:09:19, malben1 napisał(a):
Cytat:

2019-07-05 08:27:36, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
...
Nietypowe święta:

Dzień Łapania za Biust

...

???!!!
:-]
*IN LOVE*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>malben1</i> 05-07-2019 11:12 ]




He he, mój bezpieczny na leżaku w ogródku, płotu nie ma, ale sąsiad się wyprowadził - jest toples :-8
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2019-07-06 09:37:45 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

6 lipca Sobota

Imieniny obchodzą : Dominika, Łucja, Dominik oraz Chociebor, Gotard, Ignacja, Lucja, Maria, Nazaria, Niegosław, Piotr, Teresa, Zuzanna

Przysłowie:
„Kto w lipcu patrzy chłodu, nacierpi się w zimie głodu”

Okrągłe, pięcioletnie rocznice:

Henryk IIHenryk IIŻabiru afrykańskiŻabiru afrykański
1189 – zmarł Henryk II Plantagenet, król Anglii, diuk Normandii i Akwitanii, hrabia Andegawenii

1664 – urodził się jezuita Gabriel Rzączyński, wierszopisarz i naturalista

1929 – otwarto Ogród Zoologiczny w Krakowie, w dniu otwarcia w zoo znajdowały się 94 ssaki, 98 ptaków i 12 gadów

1934 – na emigracji w Paryżu zmarł Nestor Machno, ukraiński anarchista i rewolucjonista

1954 – urodził się polski kompozytor i producent muzyczny Grzegorz Skawiński, gitarzysta zespołu Kombi, lider zespołu Skawalker, następnie O.N.A. i Kombii

1959 – urodził się polski samorządowiec Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia w latach 2002–2018

2004 – zmarł austriacki polityk konserwatywny Thomas Klestil, wieloletni dyplomata, prezydent Austrii w latach 1992-2004


Nietypowe święta:
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
Światowy Dzień Pocałunku
Obrazek
Dzień Radcy Prawnego

Cytat dnia:
„Jeżeli kochasz, czas zaw­sze od­naj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwili.” - Jan Twardowski

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-07-06 10:14:26 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-05 11:20:41, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2019-07-05 11:09:19, malben1 napisał(a):
Cytat:

2019-07-05 08:27:36, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
...
Nietypowe święta:

Dzień Łapania za Biust

...

???!!!
:-]
*IN LOVE*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>malben1</i> 05-07-2019 11:12 ]




He he, mój bezpieczny na leżaku w ogródku, płotu nie ma, ale sąsiad się wyprowadził - jest toples :-8


Może jakiś fotoreportaż? *YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cyganka35

Post #5 Ocena: 0

2019-07-06 11:04:33 (5 lat temu)

cyganka35

Posty: 299

Kobieta

Z nami od: 13-06-2019

Skąd: Kraina Marzeń

Cytat:

2019-07-05 11:15:55, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
malben1 korzystaj póki możesz ;-)

Cyganka35 tu możesz wrzucać jakieś ciekawe powiedzenia, czy cytaty Przysłowia, cytaty


Wpisywałam do wyszukiwarki Cytaty, a gdybym wpisała Przysłowia, to może bym znalazła... :)
Cieszę się, że mogę uaktualnić kolejny interesujący mnie temat.Wielkie dzięki... *FLOWER*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-07-07 09:58:37 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Na wstępie małe wyjaśnienie. Palnęłam wczoraj gafę i rocznice dotyczyły 7 lipca. Post juz edytowałąm, jak ktoś chce się dowiedziec, co wydarzyło się 6 lipca, zapraszam post wyżej. Dziś, w rocznicach, to co mieliście okazje widzieć we wczorjaszym poście. Przepraszam za zamieszanie.


Obrazek

7 lipca Niedziela

Imieniny obchodzą Antonin, Apoloniusz, Benedykt, Edelburga, German, Gościwit, Hezychiusz, Ilidia, Ilidiusz, Józef, Lucjan, Metoda, Metody, Papiasz, Peregryn, Pompejusz, Saturnin, Sędzisław, Sędzisława, Wilibald

Przysłowie:
„Kwiat lipcowy , napój zdrowy”



Okrągłe, pięcioletnie rocznice:


1584 – Mikołaj Krzysztof Radziwiłł zwany „Sierotką” powrócił do Nieświeża z pielgrzymki do Ziemi Świętej

1819 – podpisano protokół bogumiński, który usystematyzował sprawy regulacji rzeki Odry do połowy XX wieku

1874 – urodził się polski polityk, ekonomista i historyk Władysław Grabski, minister skarbu (finansów) i dwukrotny premier Rzeczypospolitej, twórca polskiego złotego, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

1914 – zwodowano brytyjski okręt podwodny HMS E14

1949 – urodziła się Zyta Gilowska, minister finansów oraz wicepremier w efemerycznym rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, członkini Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010-2013

1964 – urodził się Krzysztof Skiba, publicysta, satyryk i artysta rozrywkowy, współzałożyciel, lider i autor tekstów zespołu Big Cyc



Nietypowe święta:
Światowy Dzień Czekolady

Cytat dnia
„Pamiętaj, że nie osiągnięcie tego czego pragniemy to czasem cudowny łut szczęścia.”
Dalai Lama
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2019-07-08 08:20:33 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek
zdj.Daniel Rueda,Anna Devis



8 lipca Poniedziałek

Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adrian, Adrianna, Akwila, Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Falibor, Hadrian, Hadriana, Jan, Kilian, Kiliana, Odeta, Piotr, Prokop, Teobald, Teobalda


Wschód słońca: 4:24 Zachód słońca: 20:57

Przysłowia:
„Jak deszcz na świętego Prokopa, to zgnije niejedna kopa”
„Na świętego Prokopa wyschnie młynarzowi przykopa”
„Złe na Prokopa, jak zmoknie kopa”

Okrągłe, pięcioletnie rocznice:


1589 – na mocy konstytucji sejmowej powstała Ordynacja Zamojska, jedna z pierwszych ordynacji magnackich w Rzeczypospolitej, powołana na prośbę hetmana wielkiego i kanclerza koronnego Jana Sariusza Zamoyskiego zapobiegająca rozdrobieniu dóbr ziemskich

1709 – podczas III wojny północnej miała miejsce bitwa pod Połtawą, gdzie car Piotr I Wielki zadał decydującą klęskę królowi Szwecji Karolowi XII i jego sojusznikowi hetmanowi Mazepie

1889 – ukazał się pierwszy numer „The Wall Street Journal”
Obrazek

1934 – urodził się Marty Feldman, brytyjski aktor charakterystyczny (Nieme kino), scenarzysta i reżyser filmowy

1944 – rząd na emigracji upoważnił Delegaturę Rządu i Komendę Główną AK do ogłoszenia powstania w Warszawie; tegoż dnia w ZSRR wprowadzono order Matka-bohater

1994 – zmarł generalissimus Kim Ir Sen , założyciel i dyktator Korei Północnej

Cytat dnia
„To nie liczba lat w twoim życiu się liczy tylko ilość życia w twoich latach.”
Abraham Lincoln
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-07-08 09:32:11 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat bomba!
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2019-07-09 08:19:05 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

zdj. Ewa Ćwikła

9 lipca Wtorek

Wschód słońca: 4:25 Zachód słońca: 20:56

Imieniny obchodzą: Sylwia, Weronika, Zenon oraz Adolfina, Adrian, Adrianna, Aleksander, Anatola, Anatolia, Antoni, Augustyn, Brykcjusz, Cyryl, Florianna, Hadrian, Hadriana, Heloiza, Ifigenia, Jan, Joanna, Kornel, Korneli, Korneliusz, Lucja, Łucja, Mikołaj, Róża, Teodoryk, Wszebąd, Zenona

Przysłowie:
„Lipcowe deszcze dla chłopa kleszcze; jak pogoda, większa swoboda”


Okrągłe, pięcioletnie rocznice:

1539 – Adrian Fortescue został ścięty za odmowę uznania zwierzchności króla nad Kościołem, rycerz maltański, angielski męczennik i błogosławiony katolicki

1894 – urodził się rosyjski fizyk Piotr Kapica, badacz fizyki niskich temperatur, laureat Nagrody Nobla z 1978 r. za odkrycie zjawiska nadciekłości helu

1914 – urodził się Willi Stoph, polityk NRD, jeden z najdłużej urzędujących premierów państwa europejskiego (łącznie 22 lata)

1929 – zmarł Julian Fałat, polski malarz, jeden z najwybitniejszych polskich akwarelistów, przedstawiciel realizmu i impresjonistycznego pejzażu

1954 – urodził się polski duchowny luterański Tadeusz Szurman, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w latach 2001-2014, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach w latach 1993-2014

1964 – urodziła się amerykańska wokalistka, gitarzystka i aktorka Courtney Love, członkini zespołu Hole, żona lidera Nirvany Kurta Cobaina

1979 – bezzałogowa sonda kosmiczna Voyager 2 wysłana w 1977 roku minęła Jowisza w odległości 721 670 km od centrum planety, kierując się w stronę Saturna, do którego dotarła po 779 dniach


Nietypowe święta:
Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą


Cytat dnia
„ Gdy miałem 5 lat, matka zawsze mówiła mi, że szczęście jest kluczem do życia. Kiedy poszedłem do szkoły, zapytali mnie kim chcę być gdy dorosnę. Napisałem, że chcę być "szczęśliwy". Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem polecenia, odpowiedziałem, że nie rozumieją życia. ”
John Lennon
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyganka35

Post #10 Ocena: 0

2019-07-09 11:10:55 (5 lat temu)

cyganka35

Posty: 299

Kobieta

Z nami od: 13-06-2019

Skąd: Kraina Marzeń

EFKAKONEFKA33 wybierasz bardzo ciekawe zdjęcia do kartek z kalendarza, podobają mi się... *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 20 z 185 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 183 | 184 | 185 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,