MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2019-02-06 21:11:54 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Dzis rano, po wkroczeniu do lazienki zobaczylem na parapecie muche, która po zrobieniu paru kroków przewracala sie na plecy. Zal mi sie jej zrobilo i pomyslalem sobie, ze przyczyna moze byc dlugotrwala glodówka. Udalem sie wiec do kuchni i przygotowalem wodny roztwór cukru (którego nie uzywam - mam go tylko dla gosci). Po pokierowaniu muchy na pokarm zaobserwowalem jak najpierw, przed posilkiem pocierala rece. Nastepnie dlugo sie posilala, po czym nabrala energii i zaczela podfruwywac. Wzialem wiec sloik na insekty ze sztywna tekturka i zlapawszy ja, wypuscilem na dwór przez okno. Mysle, ze jakos przetrzyma ta zime. W domu nie mialaby lekko, bo jedzenie jest pochowane jak mnie nie ma w domu.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2019-02-06 21:18:09 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

A nie pomyslales o pajakach? One chyba nie sa zadowolone, ze ja tak szlachetnie na wolnosc wypusciles. A juz sie cieszyly, ze to dla nich ja cukrem tuczysz...
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2019-02-06 21:25:16 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-02-06 21:18:09, galadriel napisał(a):
A nie pomyslales o pajakach? One chyba nie sa zadowolone, ze ja tak szlachetnie na wolnosc wypusciles. A juz sie cieszyly, ze to dla nich ja cukrem tuczysz...

Nie pomyslalem o pajakach, bo:
- po pierwsze, nie widuje ich w mieszkaniu,
- a po drugie, nie mialbym sumienia rzucac ja na ich zer.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2019-02-07 10:09:11 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Well, wciaz jest nadzieja. Cukier, to tak jakby naroktyk, no nie? Taki sprytny plan, uzaleznic muche, i wroci.

A tam juz wtedy bedzie na nia czekac calun przepieknej pajeczyny...
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #5 Ocena: 0

2019-02-07 11:06:35 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem co bierzecie, ale też chcę.

Ten słodziak dla much, one nigdy nie wracają same. 😜
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2019-02-07 15:45:17 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Much domowych nie widzialem od dziesiatków lat (takich metalicznozielonych nie licze). Moze wyginely jak trzmiele krótkowlose w 1988 r. Pare lat temu bylem na wykladzie Dr Nikki Gammans, która ma wielki respekt dla owadów. Specjalizuje sie wlasnie w trzmielach i aby je introdukowac pojechala do Szwecji na lapanke (The Short-Haired Bumblebee Project).
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2019-02-07 17:14:00 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Lapanka nie wystarczy, trzeba by jeszcze zabrac te hektoliktry pestycydow i innej chemii, lane radosnie po ogrodkach, farmach i trawnikach wzdluz ulic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #8 Ocena: 0

2019-02-07 17:38:05 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

U nas są muchy, chyba najzwyczajniejsze na świecie, zabijam je prądem w muszym sezonie, teraz mi wstyd.

Trzmiele (chyba, bo specem nie jestem) mamy w ogrodzie. Mieszkają pod ziemią, w norkach.
Co roku rozsiewamy kwiaty, które lubią pszczoły i trzmiele, żeby chciały bywać w naszym ogrodzie.



[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 07-02-2019 17:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #9 Ocena: 0

2019-02-07 17:53:00 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-02-07 17:14:00, karjo1 napisał(a):
Lapanka nie wystarczy, trzeba by jeszcze zabrac te hektoliktry pestycydow i innej chemii, lane radosnie po ogrodkach, farmach i trawnikach wzdluz ulic.


Oczywiscie, szczególnie glifosat. Ponadto smugi chemiczne (chemtrails) i promieniowanie radioaktywne.

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,