MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dzień bez oleju palmowego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2019-02-03 17:34:59 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
(...) posmarować pieczywo masłem z avokado czy fasoli, pesto z pietruszki lub bazylii, możliwości jest mnóstwo


Ja wogole nie jadam pieczywa; )

Wszystko co jadam jest veganskie, zwykle wogole nie kupowalam spread'ow, teraz mam jakies maslo kokosowe i repeseed oil, ale w obu jest palm fat (faktycznie i unfortunately). Teraz bede zwracac uwage, bo widocznie sam znaczek vegan nie wystarcza, powinno byc rowiez eko. Choc podobno veganie staraja sie, aby ten znaczek vegan oznaczal kompletnie wszystko, najbardziej etyczne z etycznego wyboru.

Ja zamiast cukru, miod i cynamon dodaje do wszystkiego (do smoothie, jogurtu itd).

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 03-02-2019 17:35 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-02-03 17:59:32 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-02-03 17:34:59, galadriel napisał(a):

Wszystko co jadam jest veganskie...

Ja zamiast cukru, miod i cynamon dodaje do wszystkiego (do smoothie, jogurtu itd).



Smootie i jogurt z czego? jakie są takiej chemii składniki?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2019-02-03 18:03:09 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

jarmuz, ogorek, cytryna, jablko, banan, mleko kokosowe i yogurt kokosowy-

smoothie (do tego miod i cynamon, moze byc imbir albo inne przyprawy. Lubie tez turmeric do wszystkiego dodac)

P.S Ja nie jestem scislym veganem, tylko wegetarianka, ale najlatwiej mi kupowac produkty ze znaczkiem vegan, sa teraz czesciej na polkach niz vegetarian


aha, a zamiast chleba, ryzowe te takie chrupki cy jak to si tam zwie

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 03-02-2019 18:04 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-02-03 18:07:47 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

jarmuż to taka kapusta, nie? nigdy w życiu nie jadłam tego :-p ale żeby z bananem i kokosem? :-]
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2019-02-03 18:11:58 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

no, takie zielsko. Super z tym bananem, ogorkiem (mozna kiwi dodac) smakuje; )

https://www.waitrose.com/ecom/products/koko-dairy-free-plain/668156-590212-590213?gclid=CjwKCAiAv9riBRANEiwA9Dqv1YNDq787jgNx2-NNLTyqYoh-FUdWc_HQw-XxK5RSYYznlzilROSiUhoCO68QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

to moj ulubiony jogurt, sprawdzilam, nie ma oleju palmowego

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 03-02-2019 18:16 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #6 Ocena: 0

2019-02-03 20:52:39 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Lasy deszczowe jak najbardziej trzeba chronic ale najlepsza droga to zagonić do tego polityków i wprowadzic jakąs miedzynarodową kontrole w tamtych rejonach świata. Akcje typu dzien bez oleju itp wracają w mediach spolecznosciowych co kilka miesiécy i są prawdopodobnie wywoływane przez producentów innych produktów, którym ubywa rynku zbytu. Kilka miesiecy temu byla akcja na avocado (pyszne i zdrowe maselko :) ). Londynskie restauracje nie serwowały tego owocu. Lasy karczuje sie również pod uprawy kukurydzy, trzciny cukrowej,avocado, kawowca, stevi no i pastwiska pod produkcję wołowiny. Po ostatniej aferze z polską wołowiną pewnie wzrośnie zapotrzebowanie w Europie na mięso z tamtych rejonów.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby spożywać tylko produkty z własnego ogródka bo w naklejki wyprodukowano w ... dawno już przestałem wierzyć.

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 03-02-2019 20:55 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2019-02-03 21:12:08 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Na Grenade Carb Killa spread jest w skladnikach sustainable palm oil. T to chyba jest ten certyfikowany.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #8 Ocena: 0

2019-02-04 09:22:00 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-02-03 20:52:39, 4ary napisał(a):
Lasy deszczowe jak najbardziej trzeba chronic ale najlepsza droga to zagonić do tego polityków i wprowadzic jakąs miedzynarodową kontrole w tamtych rejonach świata.

Oczywiście, ale od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od swojego podwórka. Nie będzie popytu, nie będzie podaży.

Cytat:

2019-02-03 20:52:39, 4ary napisał(a):
Akcje typu dzien bez oleju itp wracają w mediach spolecznosciowych co kilka miesiécy i są prawdopodobnie wywoływane przez producentów innych produktów, którym ubywa rynku zbytu.

Niech te akcje wracają, właśnie o to chodzi, żeby o tym mówić, uświadamiać.
Nie mam problemu z tym, że producent żywności lepszej jakościowo, walczy z tymi którzy stosują tanie zamienniki (nie dotyczy to tylko oleju palmowego).

Cytat:

2019-02-03 20:52:39, 4ary napisał(a):
Kilka miesiecy temu byla akcja na avocado (pyszne i zdrowe maselko :) ). Londynskie restauracje nie serwowały tego owocu.

W moim rejonie niektóre restauracje wycofały się z awokado na stałe, nie tylko na pokaz, na chwilę.
W przypadku przytoczonego przez Ciebie awokado, tu jest o tyle łatwiej, że nie kupujesz go w sklepie i już masz swój mały wkład.
Z olejem palmowym jest o tyle trudniej, że jest prawie wszędzie, a ludzie nie są tego świadomi i trudno ich za to winić, ale można im o tym powiedzieć. Najwyżej nie zechcą słuchać lub machną ręką, bo przecież nie tylko z/w tym jest problem.

Cytat:

2019-02-03 20:52:39, 4ary napisał(a):
Lasy karczuje sie również pod uprawy kukurydzy, trzciny cukrowej,avocado, kawowca, stevi no i pastwiska pod produkcję wołowiny. Po ostatniej aferze z polską wołowiną pewnie wzrośnie zapotrzebowanie w Europie na mięso z tamtych rejonów.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2019-02-04 11:41:53 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dobra wiadomosc, w skladnikach mojej ulubionej czekolady Wedla z orzechami, nie ma oleju palmowego.

Sprawdzilam tez jogurty alpro soya, koko, i inne na tesco na polce z gluten/ lacto/ everything free. Bezpieczne, no palm oil.

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KaskaM

Post #10 Ocena: 0

2019-02-04 12:14:58 (5 lat temu)

KaskaM

Posty: 1030

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: dziura zabita dechami

Niestety olej palmowy jest wszechobecny.Jak jade na zakupy to teraz mi to zabiera 2x tyle czasu co kiedys i musze byc uzbrojona w okulary do czytania bo sprawdzam sklad przy zakupie kazdego nowego produktu / nie tylko pod katem oleju/.Ciesze sie jak nagi w pokrzywach ze moja ukochana czekolada z okienkiem z orzechami laskowymi z Aldika -nie zawiera oleju palmowego :D czyli moge sobie z luboscia chodowac moje sadlo :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,