MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spotkanie przy Wigilijnym stole i nie tylko

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

terefereqq

Post #1 Ocena: 0

2018-11-09 15:29:00 (5 lat temu)

terefereqq

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Bedford

Cześć, niedawno wpadłam na pomysł by podpytać Was co robicie na Święta? Jest nas tutaj dość dużo i nie każdy ma rodzinę tutaj oraz nie każdy wybiera się do Polski na święta. Pomyślałam (zaraz się okaże czy dobrze) że może zamiast siedzieć samemu można by się spotkać i spędzić wspólnie ten czas. Nie muszą to być tylko święta ale każdy inny czas również. Myślicie, że to dobry pomysł? Jesteśmy otwarci na siebie nawzajem czy jednak się izolujemy?
Pozdrawiam gorąco i życzę udanego dnia no i oczywiście łikenda ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Zwirska

Post #2 Ocena: 0

2018-11-10 00:34:18 (5 lat temu)

Zwirska

Posty: n/a

Konto usunięte

No i widać, że pytanie bardzo nietrafione. Nie te czasy, nie ten kraj i nie ci ludzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #3 Ocena: 0

2018-11-10 09:55:16 (5 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Nie uwazam zeby pytanie bylo nietrafione. Z postu autorki wynika, ze bedzie spedzala Swieta we wlasnym gronie dlatego zapytala czu bylby ktos chetny sie przylaczyc lub tez spotkac przy innej okazji. Logiczne, ze osoby majace tutaj rodzine nie beda zainteresowane, ale jest tez wielu takich ludzi co beda sami podczas tego wyjatkowego (przynajmniej dla mnie) czasu. Przezylem za mlodu Swieta samotnie i mimo ze bylem gowniarzem to do dzis pamietam ze nie bylo to fajne...

[ Ostatnio edytowany przez: minicab 10-11-2018 09:56 ]

"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2018-11-10 10:19:12 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Był kiedys taki temat Wolne miejsce przy Wigilijnym stole

Myślę, że pomysł jak najbardziej trafiony. Jeśli ktoś samotnie spędza święta a ktoś inny może przyjąć w tym terminie pod swój dach, to jestem na tak.

Ja jeszcze nie wiem co będę robić w święta. Musze to skonsultować.

Jeśli ktoś spędza święta sam, to może niech się wpisze w wątku. Byc moze ktos odpowie.

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

terefereqq

Post #5 Ocena: 0

2018-11-10 13:32:13 (5 lat temu)

terefereqq

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Bedford

Cytat:

2018-11-10 00:34:18, Zwirska napisał(a):
No i widać, że pytanie bardzo nietrafione. Nie te czasy, nie ten kraj i nie ci ludzie.


Dzięki za odpowiedź :)
Generalizowanie to nasza cecha oczywiście ale na szczęście ludzie są różni. Pozdrawiam:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

terefereqq

Post #6 Ocena: 0

2018-11-10 13:40:50 (5 lat temu)

terefereqq

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Bedford

Cytat:

2018-11-10 09:55:16, minicab napisał(a):
Nie uwazam zeby pytanie bylo nietrafione. Z postu autorki wynika, ze bedzie spedzala Swieta we wlasnym gronie dlatego zapytala czu bylby ktos chetny sie przylaczyc lub tez spotkac przy innej okazji. Logiczne, ze osoby majace tutaj rodzine nie beda zainteresowane, ale jest tez wielu takich ludzi co beda sami podczas tego wyjatkowego (przynajmniej dla mnie) czasu. Przezylem za mlodu Swieta samotnie i mimo ze bylem gowniarzem to do dzis pamietam ze nie bylo to fajne...

[ Ostatnio edytowany przez: <i>minicab</i> 10-11-2018 09:56 ]




Wszystko się zgadza :)
Wiem, że lubimy narzekać my Polacy chyba szczególnie hehe ale zamiast narzekania zawsze wolałam "wziąć sprawy w swoje ręce"
Przecież tak dużo ludzi jest w podobnej sytuacji.
No i mam świadomość tego, że niektórzy i tak będą tylko narzekać np że święta (i nie tylko) spedzają samotnie bo po prostu narzekanie i nic nie robienie jest zwyczajnie "łatwiejsze" niż robienie czegoś :)
Być może ktoś dorzuci nowy pomysł:)


Przepraszam, ze w dwóch wątkach ale nie wiem jak cytować kilka osób w jednej odpowiedzi *ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

darraj

Post #7 Ocena: +1

2018-11-10 14:24:25 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-10 13:32:13, terefereqq napisał(a):
Cytat:

2018-11-10 00:34:18, Zwirska napisał(a):
No i widać, że pytanie bardzo nietrafione. Nie te czasy, nie ten kraj i nie ci ludzie.


Dzięki za odpowiedź :)
Generalizowanie to nasza cecha oczywiście ale na szczęście ludzie są różni. Pozdrawiam:)


To nie generalizowanie,to bolesna,szczera prawda.Napisać że mam zawsze wolne miejsce przy wigilijnym stole,a naprawdę zaprosić i ugościć obcą osobę,to dwie bardzo rożne sprawy.
Możecie teraz pisać,że to nieprawda,zżymać się że Ja zawsze i chętnie,ale prawda jest taka.większość woli darować jakąś kwote na zbożny cel ,bo to łatwe i szybko poprawia samopoczucie.Ale ktos obcy,w ten wigilijny,rodzinny wieczór,to już inna bajka.
Życzę powodzenia,chociaż obawiam się że-Daremne żale - próżny trud.
I obym był:
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 10-11-2018 14:34 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2018-11-19 14:55:52 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jeśli ktoś jest sam i nie chce tych Świąt spędzać samotnie, mogę ugościć jedna osobę na Wigilię i pierwszy dzień Świąt.Jest nas dwoje, mieszkamy w okolicach Derby. Kolacja skromna, bo dla dwójki osób nie gotuje 12 potraw ale głodny nikt od stołu nie odejdzie. Po kolacji idziemy do małego, angielskiego kościola na pasterkę. Drugi dzień przeważnie spędzamy na rowerze ( mamy dodatkowy rower jakby co ) lub na dłuższej wędrowce po pagórkach ( zakładając, ze nie będzie lalo ).Trzeba spalic te zjedzone kalorie z poprzedniego dnia ;-) Jesli ktos chetny wiecej szczególow na priv.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: -1

2018-11-19 20:08:49 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"bo to łatwe i szybko poprawia samopoczucie."

No to juz wiadomo dlaczego ludzie wplacaja kase hehe dla niektorych trolowanie to pasja przyklad wyzej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #10 Ocena: +1

2018-11-19 22:19:02 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-19 20:08:49, cris82 napisał(a):
"bo to łatwe i szybko poprawia samopoczucie."

No to juz wiadomo dlaczego ludzie wplacaja kase hehe dla niektorych trolowanie to pasja przyklad wyzej


To w ten sposób zrozumiałeś ten post.Żal,tak po prostu żal mi ciebie.Co do trolowania,jak brak argumentów to najlepiej wszystkich wkoło zwyzywać od troli,we własnym mniemaniu bedąc krynicą jedynej,objawionej prawdy i mądrosci.Z trolowskim pozdrowieniem.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,