MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 6 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Misia13

Post #1 Ocena: 0

2020-10-14 21:04:24 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Wtrace sie.... nie czytalam dokladnie, ale z tego co ja zrozumialam, to.... zamykaja konta Brytyjczykom, ktorzy mieszkana na stale w Uni Europejskiej I nie maja adresu w UK. Nie wiem czy to chodzi o adres odnosnie rezydentury podatkowej czy korespondencyjny....nie wczytywam sie, bo mnie to nie dotyczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: +1

2020-10-14 21:44:47 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Byłem w Lloyds, nic rezydentom zamykać nie będą - ba, mily gosc wreczyl mi wizytówkę i poprosil by ci co przyjada przed swietami dorobić żeby śmiało zakładali konta. Właśnie otworzył konto Turkowi z wizą okresową no problem więc UK residents? Głupio sie czułem zadając to pytanie no ale testing water...
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-10-16 13:43:59 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

"Oven ready deal" anyone? .....



"Brexit: Boris Johnson says it's time to 'get ready' for no trade deal with EU"

https://news.sky.com/story/brexit-boris-johnson-says-its-time-to-get-ready-to-prepare-for-no-deal-with-eu-12105527
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2020-10-16 13:57:24 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

karjo
a jak oni nic nie wiedzieli na infolini

to czy to czasami nie bylo tak ze poinformowali cie o zamknieciu konta dlatego tylko ze nie uzywalas w ogole tej karty kredytowej?

mialem juz taka sytuacje wczesniej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2020-11-08 19:09:52 (3 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Deszcz opoznia prace nad budowa superparkingu dla ciezarowek w angielskim Kent:

""As you may be aware, due to heavy rain earlier this month work had to be suspended on the Sevington Inland Border Facility site to manage surface water levels," she said.

"As a result of this, and to meet demanding timescales, the on-site team is now looking to extend their working hours to include working on Sundays."

Obrazek

https://www.kentonline.co.uk/ashford/news/heavy-rain-holds-up-brexit-lorry-park-construction-236994/
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2020-11-14 20:53:47 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Czy wedlug was to przypadeczek, czy zmiany na politycznej szachownicy swiata (Biden) , ze sie tak nagle pozbywaja posadek zaciekli pro brexitowcy od no dealow, Cummings i ten drugi od communications ?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malben1

Post #7 Ocena: 0

2020-11-14 22:21:19 (3 lata temu)

malben1

Posty: 577

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Skąd: Stafford

no wlasnie,
good question...*DONT_KNOW*
Pamietajcie! Nikt nie da Wam tyle ile ja Wam moge obiecac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-11-16 16:05:13 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Alternatywą dla umowy handlowej z Unią Europejską miała być umowa ze Stanami Zjednoczonymi. Używany termin 'umowa handlowa' nie jest również ścisły. Dotyczy bowiem współpracy gospodarczej, ekonomicznej, społecznej, a więc kompleksowych regulacji wzajemnych. Prezydentura Donalda Trumpa dawała Brytyjczykom pewność, że wyrwę ekonomiczną w wypadku 'no deal' uda się uporządkować, zasklepić rynkiem US. Donald Trump swego poparcia dla idei Brexitu nigdy nie krył.

Dość niespodziewanie wybory wygrywa Joe Biden, były wiceprezydent Baracka Obamy. Nie będzie więc żadnych niespodzianek, co do polityki zagranicznej nowego Prezydenta. W przypadku 'no deal' i pewnych perturbacji na granicy irlandzkiej, rząd w Londynie czeka dryf i izolacja. Zarówno ze strony Unii (największego rynku dla brytyjskich eksporterów i importerów), a także demontaż współpracy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Joe Biden, jak wielu innych wpływowych polityków amerykańskich, ma irlandzkie korzenie. "No deal' to krach dla Porozumienia Wielkopiątkowego w Irlandii. Żadnej współpracy z nową administracją prezydencką mowy być nie może.

Mając na uwadze, że Wielka Brytania pozostanie odizolowana od największych partnerów politycznych, militarnych i - wreszcie - gospodarczych, to pozycja liderów twardego kursu wobec Europy jest przegrana. Toteż D. Cummings musi odejść, bo nie ma już partnerów do rozmów. Dla zdecydowanej większości Europejczyków (obywateli EU) w Wielkiej Brytanii, to wiadomość, jak najbardziej korzystna.
Sądzę, że po Nowym Roku dojdzie do głębszych, bardziej wyraźnych zmian w gabinecie Johnsona. Obstawiam, że Dominic Raab pozostanie, ale raczej Pani Patel (Home Office) i Michael Gove z posadami się pożegnają. Będą potrzebne inne twarze, akceptowalne w Waszyngtonie i w Brukseli również.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2020-11-26 07:59:56 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

EHIC

https://www.gov.uk/guidance/uk-residents-visiting-the-eueea-and-switzerland-healthcare


Using an EHIC from 1 January 2021

Some people can get a new UK-issued EHIC which will remain valid for visits that begin from 1 January 2021.

You’ll be able to apply if you’re:

receiving a UK State Pension or some other ‘exportable benefits’ and living in the EU before the end of 2020a ‘frontier worker’ (someone who works in one state and lives in another) before the end of 2020, for as long as you continue to be a frontier worker in the host statean EU national living in the UK before the end of 2020a dependant of one of the above

If you have a registered S1, E121, E106 or E109 form you can apply now for your new UK EHIC on the NHS website.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malben1

Post #10 Ocena: 0

2020-11-27 12:42:08 (3 lata temu)

malben1

Posty: 577

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Skąd: Stafford

Cytat:

2020-11-26 07:59:56, Adacymru napisał(a):

Using an EHIC from 1 January 2021

Some people can get a new UK-issued EHIC which will remain valid for visits that begin from 1 January 2021.

You’ll be able to apply if you’re:

... EU national living in the UK before the end of 2020,
a dependant of one of the above

...

...troche brakowalo znakow interpunkcyjnych...*DONT_KNOW*

...ale ze strony internetowej wynika, ze zdecydowana wiekszosc z nas moze sie starac o nowa karte... *THUMBS UP**YAHOO*
Pamietajcie! Nikt nie da Wam tyle ile ja Wam moge obiecac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,