MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Petycja do rządu UK

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Szwierzak

Post #1 Ocena: 0

2018-10-22 16:56:42 (6 lat temu)

Szwierzak

Posty: 0

Mężczyzna

Z nami od: 22-10-2018

Skąd: mansfield

Witajcie. Wiele lat temu pracowałem jako wolontariusz-tłumacz dla Policji w Doncaster. Miałem wtedy wielką nieprzyjemność poznać od podszewki polski element i patologię. Od tamtego czasu byłem bardzo uczulony na poziom przestępczości i za każdym razem gdy szukałem miejsca do przeprowadzki- jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdzałem był poziom przestępczości na stronie www.police.uk

Gdy Uk zagłosowało nad Brexitem pomyślałem, że to jest wielka okazja dla Brytyjczyków żeby pozbyć się z kraju ludzi, którzy żyją na koszt społeczeństwa. Niestety wygląda na to, że uzyskanie "setlled status" będzie tylko formalnością. Stąd wyszedłem z propozycją do rządu UK aby kazdy kto chce mieszkać w UK po Brexicie- musiał przejść procedurę Criminal Record Bureau Check (dziś nazywają to DBS). Petycja jest obecnie dostępna do podpisu (anonimowo) na poniższej stronie:
https://petition.parliament.uk/petitions/230403

Jeśli nie wiecie co to- znaczy, że jesteście dobrymi ludźmi lub bardzo głupimi przestępcami. W kilku słowach- po każdym przestępstwie policja zbiera z miejsca odciski palców i ślady genetyczne. Gdy robisz DBS- policja sprawdza czy twoje ślady nie figurują w ich bazie danych. Wpis w DBS otrzymuje się też gdy jesteś skazany za jakieś przestępstwo jak np jazda po pijaku. DBS check musisz także posiadać gdy pracujesz z dziećmi i w kilku innych miejscach.

Jako tłumacz miałem do czynienia z wieloma ofiarami przestępstw. Wielu z nich można było uniknąć- wystarczyło odsiewać na granicy ludzi, którzy przyjeżdzali to z Polski ukrywać się przed polską policją. Można było także odsiać recydywistów. Zdecydowano jednak inaczej- przez co cierpiała cała społeczność: brytyjska bo była wystawiona na działanie tychże przestępców, jak i polska- bo każde przestępstwo polskiego kryminalisty obciąża konto naszej całej społeczności.

Wszyscy dobrzy ludzie- jednym ruchem mogą się pozbyć z UK wszystkich kryminalistów i to nie tylko z Polski ale z całej Europy. Dlatego proszę forumowiczów o poparcie tej petycji.

[ Ostatnio edytowany przez: Szwierzak 22-10-2018 17:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-10-22 17:23:29 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Moze dobrze byloby wlaczyc sie do dyskusji na forum, czy dla ciebie kryminalista bez prawa do zycia w UK jest kazdy, kto w jakikolwiek sposob stanal przed wymiarem sprawiedliwowci? Czy wyplata za prace, ktora ci kryminalisci nakrecali pojawiajac sie na policyjnych przesluchaniach tez cie tak bolala, jak przelewana byla na konto? Moze myle sie i moze przelewales ja na chrytatywne cele, zeby nie miec korzysci z kryminalnego zycia rodakow?

Zgodze sie, ze sa osoby ktore nie przyjechaly pracowac, ani zyc praworzadnie, ale jest wiele ktore swoje poprzednie wybryki chce w rzetelny sposob odpracowac i nie wracac do zycia poprzeplatanego wyrokami. Trzeba bylo najpierw pytac o efekty Brexit-u zanim sie za nim opowiadalo w czasie referendum.

Petycja ma tytul: "Include DBS check as a part of aplication for "settled status" after Brexit", ale to wcale nie musi oznaczac sprawdzania kartoteki kryminalnej w Polsce, wiec ten bol ze kryminalista z Polski bedzie sasiadem pozostanie.

Ja nie doswiadczam Brytyjczykow masowo przepraszajacych za przestepstawa swoich rodakow, nie oczekuje tego od nich, nie oceniam wszystkich Brytyjczykow z perspektywy ich ktyminalistow. Statystycznie w sadach Brytyjczykow spotykam najwiecej. Nie czuje sie tez odpowiedzialna za wszystkich kryminalistow z Polski; byc moze sa tacy co patrza na mnie przez ich pryzmat, ale jak ktos chce znalezc powod do negatywnego obrazu, to znajdzie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-10-22 18:28:48 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dosc ciekawe podejscie.
A jak z 'kryminalistami' spoza Europy, przekraczajacymi granice UK?
Petycja ograniczona tylko do kontynentu czy tylko do EU?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #4 Ocena: 0

2018-10-22 20:07:25 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Rozumiem idee, szczytna. Natomiast ja sie obawiam ze uzyskanie statusu settled wcale nie bedzie takie super proste jak sie to teraz opisuje. Prawde mowiac, egoistycznie wole sobie tego nie komplikowac, na wszelki wypadek. Dzieki zawirowaniom biurokracji moj synek stracil brytyjskie obywatelstwo. A wtedy tez wydawalo mi sie to niemozliwe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-10-22 21:20:24 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Hmm... z tą petycją to na to wychodzi że przyjezdny Polak poucza polityków Brytyjskich co jest dobre dla ich narodu.
Mogą powiedzieć mało mu że ma prawo głosu to jeszcze stawia żądania przekładając petycję z iluś tam podpisami a czy to prawdziwe czy nie kto to ma sprawdzać? Co za tym pomysłem stoi ? Czy aby to nie próba na karierę polityczną?



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-10-22 21:26:52 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Dodam że jak by tu jakiś umiarkowany forumowicz co tu pisze od lat wystąpił z jakąś petycją to bym się zastanawiał , ale jak ktoś wyskoczy w pierwszym poście z petycją ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #7 Ocena: 0

2018-10-22 21:33:32 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-10-22 16:56:42, Szwierzak napisał(a):

Jako tłumacz miałem do czynienia z wieloma ofiarami przestępstw. Wielu z nich można było uniknąć- wystarczyło odsiewać na granicy ludzi, którzy przyjeżdzali to z Polski ukrywać się przed polską policją.
(...)
Wszyscy dobrzy ludzie- jednym ruchem mogą się pozbyć z UK wszystkich kryminalistów i to nie tylko z Polski ale z całej Europy. Dlatego proszę forumowiczów o poparcie tej petycji.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Szwierzak</i> 22-10-2018 17:16 ]




Pojdzmy dalej - pobadzmy sie rowniez kryminalistow brytyjskich, ktorzy w wiekszosci psuja statystyki na www.police.uk - skonsrtuujmy petycje i wyslijmy ich do Unii...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2018-10-22 21:43:08 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

inna sprawa ze nie mozemy tego zrobic Polsce lepiej zeby ta cala patola zostala tutaj i tak juz jest niezly kociol sa tu czy nie lepiej raczej nie bedzie ja mam zamiar kiedys wrocic a ze beda pisac w tabloidach i przyklejac latke trzeba wziac to na klate dla dobra Polski : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2018-10-22 22:00:16 (6 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
A kto za to zaplaci? Czy appliacja o settle status bedzie drozsza? Czy my zaplacimy z podatkow?


Obrazek

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2018-10-22 22:29:08 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Ten temat to z cyklu : Polak potrafi! : /

Wiem, ze petycje rozpoczac moze kazdy, nie bardzo tylko wiem jak w miare sprawnie skonstruowac petycje w ktorej bede nawolywala zeby w pierwszej kolejnosci rzad UK pozbyl sie nadgorliwych i żmijowatych polaczkow..?

Generalnie opinia o Polakach jest dobra, pracujemy ciezko wiec proletariat narzeka. Przestepcow z Polski jakos specjalnie na celowniku nie ma. Nawet mit o benefitach zostal obalony. Wedlug badan z ostatniego roku przecietny imigrant z UE jest plusem a nie minusem dla brytyjskiej gospodarki (ostatnie artykuly do wygoglowania).

Szczerze...zdejmij ta petycje i oszczedz prosze nam wstydu!

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 22-10-2018 22:30 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,