MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zosiasamosia

Post #1 Ocena: 0

2018-09-27 10:18:27 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-27 09:39:10, stanislawski napisał(a):
Znałem i znam osobiście paru księży z twz. "świecznika". Tischnera, Stryczka, Sowę, Jancarza - jednego z kapelanów Solidarności.


Doborowe towarzystwo.
Podziwiam Tischnera, wielka osobowość.
Jako nastolatka miałam zaszczyt przebywać w kręgu zaprzyjaźnionych werbistów oraz mojego ukochanego proboszcza. Nie są sławnym ludźmi, ale napewno mają wielkie 💕. Zawsze będę o nich ciepło myśleć.



Do tych już przekonanych, ostatnie słowo:
„Nie zajmujemy się w tym filmie krytyką wiary, tylko krytyką konkretnych zdarzeń. Chcielibyśmy, żeby ten film skłonił do refleksji i spowodował merytoryczną dyskusję” - Robert Więckiewicz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2018-09-27 10:23:06 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

https://youtu.be/8q3z5hcRDqk

karon u roli w realu24 w tylule jest nawet film "kler" : ) jesli to byl film o ktory mi chodzilo to tam nie sa omawiane incydentalne zdarzenia tylko szerszy kontekst roli ktora odgrywa kosciol na zycie ludzi

naprawde swietny material jak ktos sie nudzi w pracy to na pewno nie straci czasu sluchajac polecam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2018-09-27 10:34:21 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2018-09-27 09:31:28, stanislawski napisał(a):
Cytat:

2018-09-26 23:11:45, Jurny_Jurek napisał(a):
A mnie sie koncepcja podoba. Komunisci robili to samo, starali sie jak mogli a potem zabijajac paru ksiezy z Popieluszka na czele osiagneli efekt odwrotny.




Myślisz, że znów zabiją?
Z drugiej strony - pedofili, czy w sukience, czy bez - wieszałbym na latarni.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>stanislawski</i> 27-09-2018 09:33 ]




Nie, to byli komunisci. Teraz mamy marksistow kulturowych :) Ci z klerem beda walczyc jeszcze dlugo po tym, jak zalegalizuja pedofilie, a przynajmniej obniza wiek na tyle, by Polanski mogl zostac uznany za niewinnego. To jest nieuchronne, co do wieszania pelna zgoda - na centralnym rynku kazdego miasta, ku przestrodze.

Kto wie, moze kiedys powstanie film o tutejszych gangach pedofilskich wyznania wiadomego, ktorych zbrodnie wladze lokalne i policja tuszowaly latami a ci bezkarnie buszowali? Nieee, na taka odwage sie nikt nire zbieze, kosciol jest latwiutkim celem, nie przyebie rasizmem i inna fobia i bedzie jak bedzie

Cytat:

2018-09-27 09:39:10, stanislawski napisał(a):
Znałem i znam osobiście paru księży z twz. "świecznika". Tischnera, Stryczka, Sowę, Jancarza - jednego z kapelanów Solidarności.
Nie wiem, czy trafiłem na taki moment w ich historii, czy akurat taki wybór zły - ale sami fajni faceci. Natomiast wiem, że wariotów tam nie brakuje. Ludzi chciwych, złych. Może nawet niewierzących w Boga. To w ogóle świetne miejsce dla dewiantów. I dla tumanów, których się jakoś przepchnie. Czy słyszeliście o księdzu. który by nie zdał w seminarium i został odrzucony z tej drogi zawodowej?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>stanislawski</i> 27-09-2018 10:11 ]




Bardzo dobrze napisane. Dodam, ze w sutanne procz pedofili uciekaja zwyczajne lenie i ochlapusy nie zdolne do jakiejs tworczej pracy a na tyle inteligentne by poczytac katechizm i pismo i nauczyc sie odprawiac msze. Latwy zarobek, calkiem hermetyczne srodowisko, pedofile maja haki na pijakow i hazardzistow czy narkomanow, jedni drugich kryja, zycie za murami i na plebaniach sie toczy.

Recepty na to nie ma, niby powolania spadaja ale jak odsiac zlych od dobrych kandydatow na ksiedza? Nauczyciela? Malo to w oswiacie pedofili, pijakow i degeneratow co funkcjonuja latami dzieki garsciom benzodiazepin i innych psychotropow by nie z frustracji i pograzenia w nalogu nie zrobili krzywdy jakiemus bachorowi?

A Smarzowski zostanie dla mnie dobrym i niezaleznym rezyserem, jak po ,,Wolyniu'' (co niby niszczyl nasza niby przyjazn z pomagierami Hitlera z SS Galizien) I teraz ,,Kleru'' nakreci film o zydach na uslugach Hitlera, zydowskiej policji pomagajacej i wydajacej ziomkow w kontekscie wysylania ich do Auschwitz, gdzie katowali ich zydowscy kapo ograbiajac z resztek dobytku. W dalszej czesci po wyzwoleniu obozu moze byc o komunistach zydowskiego pochodzenia siejacego stalinowski terror w latach 1945-53. Taki kolejny trudny temat, z ktorym Smarzowski moze sie zmierzyc.

Oczywiscie moga sie podniesc protesty niejakiego zydowskiego zbrodniarza Tomasza Grossa uznanego za autorytet wsrod marksistow kulturowych albo brat zacznie piszczec i ujadac w obronie innego zydowskiego zbrodniarza Stefana Michnika - ale Smarzowski ma gruba skore i sie nie przejmie.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2018-09-27 22:18:27 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2018-09-26 19:18:50, stanislawski napisał(a):
Widzieliście już?



Mialam sie zalapac na wakacjach w Polsce, ale wrocilam zanim wszedl do kin. A z drugiej strony, czy tam cos odkrywczego jest w tym filmie? ; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dzieckowemgle

Post #5 Ocena: 0

2018-09-27 23:21:37 (6 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

Druga strona tematu.
Nikt z wypowiadajcych sie jeszcze nie widzial, a juz wszyscy maja opinie albo przynajmniej zdecydowane uwagi wzgledem rezysera... Gratulacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #6 Ocena: 0

2018-09-27 23:34:54 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-27 23:21:37, dzieckowemgle napisał(a):
Druga strona tematu.
Nikt z wypowiadajcych sie jeszcze nie widzial, a juz wszyscy maja opinie albo przynajmniej zdecydowane uwagi wzgledem rezysera... Gratulacje.



Dla Ciebie również, przede wszystkim za ocenianie bez zadania sobie trudu przeczytania wypowiedzi.
Ułatwię Ci i zacytuję fragmenty swojego postu:
Cytat:

2018-09-27 09:19:24, zosiasamosia napisał(a):
Napewno obejrzę.

Nie widziałam reklam ani recenzji Kleru, nie chcę być zmanipulowana już na początku. Chcę mieć własne zdanie.


Jak zadasz sobie trud i przeczytasz, to nawet pojmiesz, że lubię filmy Smarzowskiego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2018-09-28 07:50:39 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

no niestety polska kinematografia przez ostatnie lata lezy i kwiczy swoimi produkcjami spowodowala u ludzi taki a nie inny stosunek mozna zalozyc w ciemno ze na 50% bedzie klapa cos jak ciuchy z primarka nie musze kupowac nowych zeby wiedziec ze...

ale spoko duzo racji masz obejrze ten film jak bedzie okazja to wtedy cos dodam do tematu od siebie
ale jest tez promyk nadzieji zauwazylem ze cos sie rusza na naszej scenie film "najlepszy" jest tego najlepszym przykladem bylo tez kilka innych perelek szkoda ze to zawsze musza byc filmy ala prl
lubie skandynawskie kino hiszpanskie maja naprawde dobry wybor i widac ze to nie sa jakies wysokobudzetowe produkcje a my n8by mamy specjalistow swiatowej klasy ale nie potrafimy nakrecic dobrego thrillera

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #8 Ocena: 0

2018-09-28 08:15:44 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

POLSKIE FILMY NAGRADZANE ZA GRANICĄ, czyli cudze chwalicie…

Mimo że polskie kino od kilku lub kilkunastu nawet lat regularnie wyróżniane jest na festiwalach i rozdaniach nagród, bardzo często spotykamy się z przekonaniem, że polska kinematografia nie ma się czym pochwalić. Uznaliśmy więc za stosowne i potrzebne, by dokonać podsumowania sukcesów rodzimych filmów poza granicami kraju, po to, by raz na zawsze zadać kłam twierdzeniu, że współczesne polskie kino nie zasługuje na uwagę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2018-09-28 08:21:41 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

tak tak polskie kino to swiatowy poziom wszyscy moga sie od nas uczyc przeciez te wszystkie nagrody mowia same za siebie

pokaz mi jakis polski dobry horror mowie o produkcjach ktore moga byc pokazane w kinie a nie mega super hiper ambitnych filmach o ktorych malo kto uslyszy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #10 Ocena: 0

2018-09-28 08:52:23 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-28 08:21:41, cris82 napisał(a):
tak tak polskie kino to swiatowy poziom wszyscy moga sie od nas uczyc przeciez te wszystkie nagrody mowia same za siebie

pokaz mi jakis polski dobry horror mowie o produkcjach ktore moga byc pokazane w kinie a nie mega super hiper ambitnych filmach o ktorych malo kto uslyszy



Odniosłam się do tej części wypowiedzi:
Cytat:

2018-09-28 07:50:39, cris82 napisał(a):
no niestety polska kinematografia przez ostatnie lata lezy i kwiczy...


Nie tak znowu leży i kwiczy :)

A i w kinie jest co obejrzeć, jeśli się pójdzie i obejrzy, a nie zakrzyczy na forum:
Cytat:

2018-09-26 19:37:27, cris82 napisał(a):
a nie widzialem i nie mam ogolnie zamiaru


Wiesz to jest trochę tak, że jak "małoktoś" ogląda tylko to co oferuje torrent (i najlepiej, żeby to był horror), to cudów nie ma ;)


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,