MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

keramczak

Post #1 Ocena: 0

2018-08-09 12:18:16 (6 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Tutaj macie zasady zbierania grzybów w Polsce i krajach sąsiednich.
A jak jest w UK?
Z góry zaznaczam że niewiem czy to prawda,ale znajomy ,znajomego dostał koło tysiąca funtów mandatu ,kiedy wracał z czterema reklamówkami grzybów,z lasu.Drogo go to hobby kosztowało...
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-08-09 12:52:32 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Theft Act 1968 Section 4(3) states that:
A person who picks mushrooms growing wild on any land, or who picks flowers, fruit or foliage from a plant growing wild on any land, does not (although not in possession of the land) steal what he picks, unless he does it for reward or for sale or other commercial purpose. For purposes of this subsection "mushroom" includes any fungus, and "plant" includes any shrub or tree.
This means that you can collect wild fungi on any land for your own use without it being classed as theft. This is true even if collecting whilst trespassing! A land owner who confronts you whilst trespassing on his land has no right to ask you give-up any mushrooms you have collected - they are yours.
The situation changes if you are collecting for any commercial purpose. Collecting without the land owners consent is now theft and can be prosecuted.

zrodlo
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2018-08-10 01:07:18 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Różnie to z tym jest , często są o tym tematy na FB fanpage "grzyby w uk" , polecam się zapisać jak lubisz zbierać grzyby , to co wkleila Ewa jest różnie interprowane, tam poszukaj w archiwum na och stronie FB jest pełno tematów

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kolka1234

Post #4 Ocena: 0

2018-08-24 09:31:49 (6 lat temu)

kolka1234

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2018

Skąd: Acle

Zapraszamy na grzyby do Polski! :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #5 Ocena: 0

2018-08-24 12:20:35 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-08-24 09:31:49, kolka1234 napisał(a):
Zapraszamy na grzyby do Polski! :)
[/QUOT

tenor.com/view/really-gif-10770570

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla 24-08-2018 12:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-09-03 18:51:10 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Na prośbę Andypolo, zdjęcie z weekendowego grzybobrania.

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #7 Ocena: 0

2018-09-03 19:23:03 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

OJ SLICZNOSCI :-) Jak ja uwielbiam grzyby, a prawdziwka to nie pamietam, kiedy jadlam :-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2018-09-04 07:52:23 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-03 19:23:03, ZlotaPerla napisał(a):
OJ SLICZNOSCI :-) Jak ja uwielbiam grzyby, a prawdziwka to nie pamietam, kiedy jadlam :-[


Zgadzam się. Śliczności. Udane zbiory.

Ja za dzieciaka dużo się włóczyłam po lesie, zbierając grzyby z ojczymem. Ten zapach lasu i możliwość nacieszenia się przyrodą. A jaka radość, jak udało sie coś znaleźć.

Potem wspólne czyszczenie, koniecznie jajecznica z grzybami lub świeże grzyby z cebulką i w śmietanie. Ja bardzo lubiłam maślaki. Uwielbiałam też, jak nawleczone na nitki suszyły sie na kaloryferze i roznosiły ten cudowny aromat.

Na Wigilje koniecznie musiały być pierogi z kapustą i grzybami. Teraz to już nawet nie wiem, czy wiedziałabym jakie grzyby zbierać, tak dawno temu ostatni raz to robiłam. Pewnie musiałabym przysiąść i na nowo się z nimi zapoznać, żeby nie przywlec do domu jakiś trujących.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lamargo

Post #9 Ocena: 0

2018-09-04 10:29:36 (6 lat temu)

lamargo

Posty: 226

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Bath

rydze na masle z czosnkiem :-] uwielbiam

Co do grzybobrania to wciaz mie dziwi ze ludzie ryzykuja zdrowie swoje i swojej rodziny zbierajac cos co "wydaje im sie jadalne". Ostatnio w lesie zaczepila mnie kobitka pytaniem czy znam sie na kurkach. Po przegladzie jej koszyka z 15stu grzybow zostawilam jej jednego. Moze nie byly trujace ale rewolucje zoladkowa z pewnoscia by sobie zafundowala. W imie czego?

Uwazam ze znam sie calkiem dobrze na grzybach, jednak jesli mam nawet malutki cien watpliwosci to nie zbieram. Nie warto.

A borowiki na zdjeciu przepiekne!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andypolo

Post #10 Ocena: 0

2018-09-04 14:16:17 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Cytat:

2018-09-04 10:29:36, lamargo napisał(a):
rydze na masle z czosnkiem :-] uwielbiam


Właśnie od tego zaczeliśmy po powrocie z grzybobrania.
Pojedliśmy rydzy i zabraliśmy się za obróbkę grzybów.
null
A nasze niedzielne grzybobranie wyglądało tak:
Pojechaliśmy w dwie pary do lasu, Hamsterley Forest. Kolega zdecydował, że zostanie i popilnuje auta 😀, a ja z dziewczynami w las. Po piętnastu minutach znudziło mi się łażenie po lesie ( ja ślepy to i grszybów nie widzę) i zrobiło mi się przykro, że kolega w sanotności musi pilnować auta. Zabrałem od dziewczyn po siacie zebranych już grzybów i wróciłem do samochodu. Radość kolegi na mój widok bezcenna. Pojechaliśmy do najbliższej wioski po napoje i relaksując się czekaliśmy na powrót dziewczyn. Po 2 godzinach wróciły do nas obładowane grzybami. Chciały dalej w las ale nie pozwoliliśny. Nie chcieliśmy czekać na nie kolejnych 2 godzin o suchym pysku, a a do wioski z kapcia za daleko.
W najbliższą niedzielę na grzybobranie przygotujemy się dużo lepiej z kolegą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,