MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sobota 30 marca 2019 - breksitowy poranek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 37 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 37 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2019-04-02 11:37:11 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-04-02 11:12:21, Kanonier30 napisał(a):

Mine zaś interesuje propaganda połączona z uruchomieniem Settle Status dla obywateli Unii w Wielkiej Brytanii - jak kraj pozostający nadal członkiem Unii - być może w dłuższym okresie czasu, jeśli nie opuszczą wspólnoty 12 kwietnia - może uruchamiać system niezgodny z prawem unijnym? Settle status nie ma umocowania w prawie unijnym, a istnieje prawo do nabycia rezydentury.

Z tego co rozumiem to "Settle status" zacznie być przydatny dopiero po wyjściu z UE a puki co to tylko zbierają "zapisy" aby bez chaosu zacząć po "nowemu".
Zresztą sporo innych uregulowań jest przygotowywanych z wyprzedzeniem które wejdą w życie po "seperacji".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #2 Ocena: 0

2019-04-02 14:22:08 (5 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-03-31 20:22:16, NightFury napisał(a):
Cytat:

2019-03-31 13:40:12, Mieszko napisał(a):
Cytat:

2019-03-31 11:07:47, NightFury napisał(a):
Bo na chwile obecna są prowadzone prace nad tym żeby aplikacja działała na iPhony.



Można aplikować na komputerze, nie trzeba mieć Androida. Trzeba tylko potem dosłać dokument tożsamości.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Mieszko</i> 31-03-2019 13:43 ]




W domu mam tylko Apple. Nie mam niczego co jest oparte na Windowsie albo jemu podobnych.
I nie bardzo mam ochotę jechać do centrum oddalonego o ponad 40 mil tylko po to żeby komuś pokazać paszport. SS nie zając, nie ucieknie. A może się okazać ze za chwile nie będę musiała nigdzie jeździć i sobie wszystko przeztelefon załatwię.


Masz racje NightFury. U mnie tez wszystko Apple.

Ale właśnie przeczytałem, ze do końca roku wszystko będzie działać na Iphone’ach *THUMBS UP*

Także nie ma co się spieszyć. Spokojnie poczekam.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Roberto480

Post #3 Ocena: 0

2019-04-03 19:01:50 (5 lat temu)

Roberto480

Posty: 868

Mężczyzna

Z nami od: 11-07-2012

Skąd: Peterborough

Skladal ktos wniosek w niedziele? O 8 rano sladalem i procz nadania numeru i potwierdzenia, cisza. Tak dlugo weryfikacja trwa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #4 Ocena: 0

2019-04-03 19:05:57 (5 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

sprawdz bardzo dokladnie e mail.... spam i wszystkie mozliwe foldery... ja skladalem w sobote a we wtorek dostalem juz odpowiedz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #5 Ocena: 0

2019-04-12 09:53:26 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

I rozbawila i zdenerwowalo w jednym

Biuro turystyczne TUI poinformowalo mnie ze nie moze mi sprzedac wakacji bo w dniu wyjazdu paszporty beda tylko 5 miesiecy wazne. Chodzilo mio wyjazd do krajow ktore sa albo w EU albo gdzie wymagiem (na stonie gov tychze krajow) paszport musi byc wazny minimum 3 miesiace np Turcja czy Tunezja. Pani z TIU tlumaczyla ze ang GOV i linie litnicze z powodu Brexitu wymagaj conajmniej paszport by byl wazny 6 miesiecy. Nie pomoglo tlumaczenie ze mam polski paszport ani ze chce jechac do kraju ktory paszportu nie wymaga wogole albo waznosc by byla minimum 3 miesiace. Brexit takze jeszczenie nastapil i nie pownni byc zmian wprowadzonych zanim nastapi - mam settle status wiec nie powinnam miec problemow by wyjechac i wjechac dopoki z/do UK
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

littleflower

Post #6 Ocena: 0

2019-04-12 09:59:59 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Cytat:

2019-04-03 19:01:50, Roberto480 napisał(a):
Skladal ktos wniosek w niedziele? O 8 rano sladalem i procz nadania numeru i potwierdzenia, cisza. Tak dlugo weryfikacja trwa?


Ja skadalam 30 marca, wstepne potwierdzenie dostalam od razu , na drugi dzien email ze mam przyznany SS, mam Iphone ale uzylam kolezanki samsung by wypelnic aplikacje bez zadnego problemu

Teraz musze aplikowac dla corek , czekam kiedy kolezanka z samsungiem znow na kawe wpadnie :-) Wedlug informacji jakie dostalam dla dzieci najlepiej jest aplikowac kiedy samemu juz sie dostanie ten status bo wtedy maloletnie dzieci jakoby z "automatu" maja ten status przyznany.


Saama palikacja jest prosciutka i zajmuje kilka minut by ja wyplenic ( z czego najdluzej to pozowanie do zdjecia ;-))

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2019-04-12 13:31:37 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3052

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2019-04-12 09:53:26, littleflower napisał(a):
I rozbawila i zdenerwowalo w jednym

Biuro turystyczne TUI poinformowalo mnie ze nie moze mi sprzedac wakacji bo w dniu wyjazdu paszporty beda tylko 5 miesiecy wazne. Chodzilo mio wyjazd do krajow ktore sa albo w EU albo gdzie wymagiem (na stonie gov tychze krajow) paszport musi byc wazny minimum 3 miesiace np Turcja czy Tunezja. Pani z TIU tlumaczyla ze ang GOV i linie litnicze z powodu Brexitu wymagaj conajmniej paszport by byl wazny 6 miesiecy. Nie pomoglo tlumaczenie ze mam polski paszport ani ze chce jechac do kraju ktory paszportu nie wymaga wogole albo waznosc by byla minimum 3 miesiace. Brexit takze jeszczenie nastapil i nie pownni byc zmian wprowadzonych zanim nastapi - mam settle status wiec nie powinnam miec problemow by wyjechac i wjechac dopoki z/do UK
. Z tego njsmieszniejsze jest to ze niektorzy ciagle wierza w Brexit. :-]

[ Ostatnio edytowany przez: dominikana36 12-04-2019 13:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2019-04-12 14:03:08 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Nawet gdyby to z ostatnich wiadomosci jest on przesuniety do pazdziernika a ja chce na wakacje w sierpniu.

Jak na razie ten caly Brexit przynosi same straty i jezeli ma byc tak odsuwany i odsuwany to juz nawet ja wole zeby on nastapil jak najszybciej.straty beda juz wiadome i mozna myslec nad tym aby wyjsc z tego calego chaosu. Na ten moment wszystko jest w niepewnosci i coraz wiecej i firm i ludzi ma po prostu tego dosyc.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2019-04-12 14:30:29 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2019-04-12 09:53:26, littleflower napisał(a):
I rozbawila i zdenerwowalo w jednym

Biuro turystyczne TUI poinformowalo mnie ze nie moze mi sprzedac wakacji bo w dniu wyjazdu paszporty beda tylko 5 miesiecy wazne. Chodzilo mio wyjazd do krajow ktore sa albo w EU albo gdzie wymagiem (na stonie gov tychze krajow) paszport musi byc wazny minimum 3 miesiace np Turcja czy Tunezja. Pani z TIU tlumaczyla ze ang GOV i linie litnicze z powodu Brexitu wymagaj conajmniej paszport by byl wazny 6 miesiecy. Nie pomoglo tlumaczenie ze mam polski paszport ani ze chce jechac do kraju ktory paszportu nie wymaga wogole albo waznosc by byla minimum 3 miesiace. Brexit takze jeszczenie nastapil i nie pownni byc zmian wprowadzonych zanim nastapi - mam settle status wiec nie powinnam miec problemow by wyjechac i wjechac dopoki z/do UK


Nie rozumiem... byłaś u pani tak tradycyjnie, że ona się siedzi za biurkiem z jednej strony, ty z drugiej i ona ci najwija jaka oferta byłaby dla ciebie dobra itd.?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Marta2509

Post #10 Ocena: 0

2019-04-12 14:45:54 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2019-04-12 14:30:29, stanislawski napisał(a):
Cytat:

2019-04-12 09:53:26, littleflower napisał(a):
I rozbawila i zdenerwowalo w jednym

Biuro turystyczne TUI poinformowalo mnie ze nie moze mi sprzedac wakacji bo w dniu wyjazdu paszporty beda tylko 5 miesiecy wazne. Chodzilo mio wyjazd do krajow ktore sa albo w EU albo gdzie wymagiem (na stonie gov tychze krajow) paszport musi byc wazny minimum 3 miesiace np Turcja czy Tunezja. Pani z TIU tlumaczyla ze ang GOV i linie litnicze z powodu Brexitu wymagaj conajmniej paszport by byl wazny 6 miesiecy. Nie pomoglo tlumaczenie ze mam polski paszport ani ze chce jechac do kraju ktory paszportu nie wymaga wogole albo waznosc by byla minimum 3 miesiace. Brexit takze jeszczenie nastapil i nie pownni byc zmian wprowadzonych zanim nastapi - mam settle status wiec nie powinnam miec problemow by wyjechac i wjechac dopoki z/do UK


Nie rozumiem... byłaś u pani tak tradycyjnie, że ona się siedzi za biurkiem z jednej strony, ty z drugiej i ona ci najwija jaka oferta byłaby dla ciebie dobra itd.?


Pewnie tak, przeciez sa stacjonarne biura TUI.

Littleflower, kup przez internet.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 37 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,