MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sobota 30 marca 2019 - breksitowy poranek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 21 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 21 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2018-10-07 18:00:57 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

https://www.theguardian.com/business/2018/oct/04/thomas-cook-compensation-no-deal-brexit-disruption?CMP=share_btn_tw

British tourists travelling with Thomas Cook will not receive compensation or expenses should their flights be grounded as a result of a no-deal Brexit, the company has said.

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 07-10-2018 18:01 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2018-10-11 16:31:53 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Obrazek

:-8
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2018-10-24 13:40:19 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

To tak po trosze smieszno ale chyba glownie - straszno....

"Britain is drawing up plans to charter ships to bring in food and medicines in the event of a “no-deal” Brexit next March, in a move greeted with disbelief at a stormy meeting of Theresa May’s cabinet on Tuesday."


https://www.ft.com/content/f853b544-d6cb-11e8-a854-33d6f82e62f8

Kto wie - moze doczekamy sie czarnego rynku insuliny....
i nie tylko

Mam nadzieje, ze Szkocja wypisze sie z tej Unii i to predko!

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 24-10-2018 13:42 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: 0

2018-10-24 16:13:41 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

A ja mysle, ze predzej rozsypie sie UE niz Zjednoczone Krolestwo. Wystarczy popatrzec na wyniki wyborow w niektorych krajach jak i anty-unijne nastroje. Wszystko pokaza nastepne wybory do PE.

A jak upadnie strefa euro to tylko Niemcom odbije sie czkawka. Reszta ue a zwlaszcxa strega euro dostanie padacxki z wylewem i zawalem serca jednoczesnie.

Wywala May, zrobia jeszcze jedno referendum, wygraja remain, demokracja wreszcie wygra i bedzie gites.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2018-10-24 16:23:36 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Nie wiem Jurek - na sytuacji w Polsce i szerzej w Europie to sie nie wyznaje za bardzo, wiec nie moge polemizowac.
Skupiam sie na tym co dookola mojego domu slychac.

Piszesz, ze przewidujesz ze "wywala" May..... Kto Twoim zdaniem ma ja "wywalic" i moze masz jakis pomysl odnosnie scenariusza wydarzen?
Czy to, np bedzie jej dymisja i tym samym nowe, przedwczesne wybory, czy moze procedura "vote of confidence"?
No i kto mialby przejac paleczke? - Alexander Johnson (znany z drugiego imienia jako Borys) czy moze Rees Mogg fella?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2018-10-24 21:03:11 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

W sytuacji wewnatrz rzadu i partii Tereski to ja sie srednio interesuje, licze na rezygnacje i przedwczesne wybory zamiast kolejnego referendum.

Niepodleglosc Szkocji jest tak odlegla jak niepodleglosc Katalonii. Tzn. niby wystarczy urna wyborcza i demokracja, potem do akcji wkracza policja z palkami a na koniec te niepodleglosc to musi uznac ktos wiecej niz Niemcy czy Francja.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: -1

2018-10-28 10:00:58 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Obrazek

Tym zdjeciem chcialbym tylko przypomniec moja opinie, ze to obecna UE i jej ksztalt a nie ,,gupi angole" sa powodem brexitu i przyszlego rozpadu ue.

Na zdjeciu glownowodzacy ue duet Merkel-Macron sciskajacy demokrate Putina i Erdogana. Tych samych co lamia prawa czlowieka, zabijaja opozycjonistow, aresztuja sedziow i sa dyktatorami. Oczywiscie sytuacja PL jest wazniejsza i tam sie lamie praworzadnosc.

Trzeba byc wyjatkowo naiwnym by wierzyc w solidarnosc europejska, wspolne cele, nord stream i inne bajeczki dla bezmyslnej gawiedzi. UE to narzedzie niemiecko-francuskie do dominacji gospodarczo-politycznej w Europie i jak trzeba wysciskac zabojcow i mordercow - to zrobia go z usmiechem jak na zdjeciu. W imie INTERESU GOSP. I POLIT NIEMIEC I FRANCJI, a ktorej UK nie bylo po drodze (jako odwieczny nurt amtyrosyjski i proamerykanski).


100 lat temu ktos to slusznie zauwazyl, teraz kest tylko gorzej:

,,Z cyklu gardzić prasą jak Oswald Spengler 100 lat temu

„Co jest prawdą? Dla tłumu prawdą jest to, o czym się ciągle słyszy i czyta (...) Trzy miesiące nagonki prasowej - i świat pozna prawdę (...) Żaden poskramiacz zwierząt nie posiada takiej władzy nad menażerią swoją, jak gazeta nad tymi, co ją pilnie czytają (...) Straszniejszej satyry na wolność myśli wyobrazić sobie nie można; dawniej nie wolno było myśleć swobodnie, dziś wolno, ale nikt swobodnie myśleć już nie potrafi, bo każdy jest pod władzą tego, co mu gazeta jego podszepnęła”.

Niech sie Niemcy wiecej sciskaja z Putinem i Erdoganem i wiecej buduja rur gazowych, kolejne exity beda sie sypac, ze nikt sie Deutsche Banku nie przestraszy i jakis pierdolowatych sankcji.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #8 Ocena: 0

2018-10-28 11:44:33 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Ja tez lubie zdjecia Jurek :)
Zwlaszcza te przedstawiajace usmiechniete twarze oraz bratnie usciski. Tutaj ilustracja ze spotkania Putina z grupa studentow z Eton (czyli przyszlych wlodarzy tego Kraju), ktora nieco przeczy Twojej sugestii o antyrosyjskosci UK:

Obrazek

Obrazek

Oczywiscie oficjalnie - potepia sie nowiczoki itd, z drugiem strony brudny za oligarchami idacy, pieniadz podoba sie tutaj i jest bardzo chetnie przytulany i przepuszczany przez rozne pralnicze systemy na Wyspach Dziewiczych :)

A u Putina o audiencje latwo nie jest....
Tutaj artykul o tym:

https://www.theguardian.com/world/2016/aug/31/vladimir-putin-eton-boys-private-audience-kremlin

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 28-10-2018 11:47 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #9 Ocena: -1

2018-10-28 17:44:52 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

No coz, jak umizgi ze strony jakis studentow sa teza na obalenie wrogiej wobec Rosji polityki Londynu na przestrzeni stuleci - to faktycznie pelna zgoda.

U nas sa studenci co laza po ulicach z flaga z sierpem i mlotem i chca sojuszu z Korea Polnocna - i jak nawet dadza buziaka jakiemu Unowi w zadek - to ma byc dowod na polityke RP wobec Korei Polnocnej? No w sumie, kiedys bylismy sprzymierzencami.

A tutejsze uniwerki jak i te hamerykanskie sa znane z pro-lewicowych i komunistycznych grup wzajemnej adoracji.

Grupa studenciakow a rozdajacy karty w UE i zwykli mordercy opozycji. Doprawdy zadna roznica, oh ah.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 28-10-2018 17:46 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: +2

2018-10-29 09:24:26 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-28 17:44:52, Jurny_Jurek napisał(a):
No coz, jak umizgi ze strony jakis studentow sa teza na obalenie wrogiej wobec Rosji polityki Londynu na przestrzeni stuleci - to faktycznie pelna zgoda.
[...]
Grupa studenciakow a rozdajacy karty w UE i zwykli mordercy opozycji. Doprawdy zadna roznica, oh ah.


Wrogiej wobec Rosji polityki Londynu...:-]

The Conservative party is in the pocket of foreign powers that represent a threat to the national security of Britain. It is a grotesquely under-reported national scandal, lost amid a hysterical Tory campaign to delegitimise the Labour party with false allegations of treason. If Labour had received £820,000 from Russian-linked oligarchs and companies in the past 20 months – and indeed £3m since 2010 – the media outrage would be deafening. But this is the Tory party, so there are no cries of treachery, of being in league with a hostile foreign power, of threatening the nation’s security.

'Theresa May needs to explain what checks have taken place, and why her party has accepted money from individuals with links to Putin’s regime, despite her promises'

Two British political operatives were in regular contact with the Russian ambassador in London while they campaigned for, and met with, Donald Trump in the United States in 2016, a review of emails and social media posts shows. Arron Banks and Andy Wigmore were prominent figures in the 2016 campaign for the United Kingdom to leave the European Union. Banks' donation of more than 8 million pounds (nearly $11 million) to the pro-Brexit campaign is the subject of a probe by the country's Electoral Commission, amid concerns of Russian interference.

...i jesli dyskutujemy "mordercow", kogo @Jurny_Jurek ma dokladnie na mysli..?! Wycinek z pierwszego atykulu o powiazaniach Konserwatystow z Rosjanami i Arabia Saudyjska (nawet nie jestem zdziwiona polskim nazwiskiem) :

Cytat:
His colleague, Daniel Kawczynski, goes on TV to justify the barbaric Saudi assault on Yemen, crows about writing the “most pro-Saudi book ever written by a British politician”, but then threatened to sue when this was linked with went on a trip worth £6,722.14 paid for by the Saudi regime.


..i dalej:

Tories abstain as European parliament overwhelmingly backs EU-wide arms embargo on Saudi Arabia..The UK, which is now one of the world’s biggest arms exporters, has licensed almost £5bn worth of arms to Saudi Arabia since the Yemen war began in March 2015, including billions in bombs, missiles and aircraft.

Cytat:

2018-10-24 21:03:11, Jurny_Jurek napisał(a):
W sytuacji wewnatrz rzadu i partii Tereski to ja sie srednio interesuje,


..moze czas sie "zainteresowac" zanim sie zaczniemy "wypowiadac"?

EDYCJA: zapomnialam dodac "oh ah", lol

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 29-10-2018 09:32 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 21 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,