MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sobota 30 marca 2019 - breksitowy poranek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 3 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NightFury

Post #1 Ocena: +1

2018-06-25 13:05:28 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Co mnie najbardziej martwi to nie ceny ale fakt ze podpiszą jakaś ugodę w sprawie emigrantów. Dadzą jakieś tam gwarancje a w kilka godzin po wyjściu jednym ruchem zmienia wszystko i nagle sie okaże ze mogą z nami zrobić co chcą bo „prawa i ochrona UE” juz nie obowiązują. W końcu po to UK wychodzi zeby te prawa przestały obowiązywać, prawda?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2018-06-25 13:14:02 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

"Tak czy tak to w obecnym systemie długo by nie pociągło bo Anglicy byli i są dużymi płatnikami netto i są traktowani : płać i "twarz w kubeł"

Zawsze intrygowal mnie ten "mindset", w ktorym UK utozsamiana jest z Anglia.
Czy to rzeczywiscie jest tak, ze nawet dla osob wzglednie swiezo osiedlonych, ten punkt widzenia jakos tak naturalnie zakorzenia sie w glowie?
Mam rodzine w Londynie i pamietam, ze oni tez odkad pamietam, mowiac o kwestiach dotyczacych calego UK, uzywali okreslenia - Anglia....
Czy to oznacza, ze aspiracje Szkocji (np) do samostanowienia o swoim istnieniu,mialyby sznse spotkac sie ze zrozumieniem (czy wrecz ulga) w Anglii?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2018-06-25 16:14:59 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Przyjecie Szkocji do EU byloby czysta formalnoscia. Przeciez juz teraz funkcjonuje w ramach jej struktur jako czesc UK, prawo, infrastruktura, zwiazki z instytucjami, trwajaca kolaboracja itd - to wszystko juz jest i ma sie dobrze (o czym przypomina 62% poparcie Szkocji dla pozostania w EU i to, jak wspomnial Kanonier30 - w kazdym okregu wyborczym!)
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: 0

2018-06-25 16:43:23 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Przecież Unia i tak się rozpadnie albo przewartościuje na mechanizm lepszy, niż ostrzeganie swoich bananowych republik ościennych, że jak budują drogi za swoje to i tak mają przedstawić im kwity.

Wystarczy popatrzeć na ostatnie wybory we Włoszech Austrii i nastroje polityczne w innych krajach. Tam też są na tyle głupi, że nie dostrzegają samych korzyści bycia w UE (dług Włoch + bezrobocie wśród młodych + inżynierzy z Somalii itp).

Ja myślę, że UK trochę zostało wypchnięte z tej unii bo są zbyt antyruscy a to przeszkadza w dobrych relacjach i dostawach taniutkiego gazu od samego Putina dla frjends in Behlin via nord stream. UK opowiedziało się w wojnie handlowej po stronie USA co jest naturalnym sojuszem w toczącej się batalii na linii Waszyngton-Berlin.

Stąd puszczono na koniec ploteczkę o rychłych wizach dla Turków a tutejsi jukipowcy od razu postraszyli wizją tureckich gett obok już istniejących. Tę plotkę to nawet nasz Słońce Peru rozpowiadał a po wynikach temat upadł jak amber gold - Turcy wiz nie mają i mieć nie będą ale kto będzie o tym rozpamiętywał skoro w PL łamana jest konstytucja, a Timmermans jedzie do Moskwy pogadać z Kaczafim? Może spotka tam wielkiego piewcę marksizmu i komunizmu, niejakiego Junckera, który ostatnio płakał nad truchłem ideologa sowieckich morderców Marksa. Płakał bo znowu był nagrzany jak enerdowska spawarka i to bez pomocy swojego barowego czyli naszego Donka Haratacza.

No i z takiej fajoskiej Unii uciekają ci głupi brytyjczycy, nie wiedząc że prócz swoich najlepszych przyjaciół tracą najlepsze umowy, w których jak byk stoi, że ślimak to ryba a banan musi mieć odpowiednią krzywiznę nie dlatego, by spełniał jakieś junckerowe wymogi zagrychowe a dlatego, by 95% produkcji płynęło poprzez francuskie koncerny z ich byłych kolonii przy okazji przygładzając konkurencję, która oferuje banany tańsze, tyle że z kiepską krzywizną.

Ceny idą w górę? Wszędzie ,,idą'', trochę firm podzieli losy toys r us'a i innych carpetquickfit, które nie radzą sobie z konkurencją na rynku. Część ucieknie do Polski, część do Czech Bułgarii czy Rumunii, tam gdzie opłaca się produkować, wytwarzać i składać. Komisarze europejscy mogą się zachować jak ich szef na kacu czyli puścić focha i nie iść na deal by pokazać tym w 51.2% głupków na Tamizą, że albo Rzesz..tfu Unia albo bieda, głód i podwyżki (jak w izolowanych od umów z UE krajach afrykańskich).

Ja uważam, że w dłuższej perspektywie Brytyjczykom to wyjdzie na dobre bo nie będą musieli się szarpać o resztki z alternatywą dla niemiec i im podobnymi gdy ten cały wózek się wreszcie wywróci i coś tam się wysypie. Będą już od dawna w czułych objęciach amerykańskiego dreamu tak jak większość z was. Duże pick upy, prywatny nhs, strzelaniny w szkołach i wielki mur na białych klifach, oddzielający was od nieposiadających wiz eastern europeans.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 25-06-2018 16:44 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2018-06-25 16:59:24 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Myslisz, ze kwestia "twardej granicy" w Irlandii w kontekscie Friday Agreement jest rozwiazywalna?
No i czy Anglicy "odpuszcza" Szkocje, jesli doszloby do kolejnego referendum, tym razem skutkujacym opowiedzeniem sie za wyjsciem z UK?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2018-06-25 17:15:26 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie mogą odpuścić tylko postąpić według standardów UE a przetestowanych na Katalończykach, których hiszpański rząd pałował za podobne sztuczki a premiera wsadził do ciupy na długie lata.

Jest nierozwiązywalna, dlatego niech Irlandia też zrobi IREXIT i dołączy do hamerykańskiego wózka, za to im Trump może otworzy nową siedzibę Apple i sprowadzi parę innych firm.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 25-06-2018 17:26 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2018-06-25 19:19:20 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-06-24 13:47:57, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):

Bilety lotnicze? Warto rezerwowac wakacje czy loty na terminy po 30-tym marca?
Ciekaw jestem Waszych opinii.

Dalej będzie turystyczny ruch bezwizowy (z UE ) i sankcji czy ograniczeń wizowych nikt nie planuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-06-25 19:22:49 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-06-25 13:05:28, NightFury napisał(a):
Co mnie najbardziej martwi to nie ceny ale fakt ze podpiszą jakaś ugodę w sprawie emigrantów. Dadzą jakieś tam gwarancje a w kilka godzin po wyjściu jednym ruchem zmienia wszystko i nagle sie okaże ze mogą z nami zrobić co chcą bo „prawa i ochrona UE” juz nie obowiązują. W końcu po to UK wychodzi zeby te prawa przestały obowiązywać, prawda?



To prawda że teoretycznie to mogą u siebie co chcą ale nie myślę że mogą zrobić segregację rasową inne prawa dla "swoich" a inne dla przybyszów (osiedleńców).
Jest im potrzebny nowy narybek dla "odświeżenia krwi" więc będą się troszczyć o emigrantów ale to nie znaczy że nie będzie "cichej selekcji".
Pod publiczkę to rząd pokazuje że jest rygorystyczny do emigracji bo się boi o wybory.

Inna sprawa to najwyższy czas aby mieć w papierach porządek i się określić co w życiu chcemy robić.

Ps. Piszę to tak ogólnie a nie do konkretnej osoby.

[ Ostatnio edytowany przez: Emeryt56 25-06-2018 19:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: 0

2018-06-25 20:20:20 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2018-06-25 19:19:20, Emeryt56 napisał(a):
Cytat:

2018-06-24 13:47:57, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):

Bilety lotnicze? Warto rezerwowac wakacje czy loty na terminy po 30-tym marca?
Ciekaw jestem Waszych opinii.

Dalej będzie turystyczny ruch bezwizowy (z UE ) i sankcji czy ograniczeń wizowych nikt nie planuje.


Rzecz w tym, ze nie bardzo wiadomo co kto planuje....
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2018-06-25 20:29:51 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

To juz blizej niz dalej… Teraz powrocicie do cali, funtow I galonow.
Jak powrot to powrot.
Zeby bylo jak bylo...*YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 3 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,