MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sobota 30 marca 2019 - breksitowy poranek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 2 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

parawandlugi

Post #1 Ocena: 0

2018-06-24 16:35:22 (6 lat temu)

parawandlugi

Posty: 14

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-04-2018

Skąd: Leeds

….

Uwaga moderatora: Post edytowany. To Twój trzeci post, który poza obrażaniem współrozmówców niewiele wnosi do dyskusji. Zanim zamieścisz kolejny zapoznaj się z regulaminem forum. Jeśli w takim tonie dalej będziesz kontynuował swoje wpisy na forum Twoje konto zostanie bez ostrzeżenia zablokowane. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2018-06-24 16:41:24 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Nigdy nie bylem W Anglii :)
A Szkocji nie dalem sie przygarnac, tylko zwyczajnie sie tu przeprowadzilem.
Free movement of people, Pal!
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: +1

2018-06-24 16:46:01 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-06-24 16:31:52, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
ciekaw jestem jak widza przyszlosc/rozwoj wydarzen w kontekscie owego 30-ego marca.
Mi osobiscie bardzo podoba sie sugerowany przez Kanoniera scenariusz wyjscia Szkocji z unii z Anglia.

Ja widzę to wszystko mniej więcej tak jak Kononier, zwłaszcza z tym prezentem dla Szkotów co do kolejnego referendum
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2018-06-24 16:54:44 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Wielu Nie-Szkotow, popiera idee samostanowienia. Ten "narodowy" element jest raczej marginalny.
Nicola Sturgeon przyznala ostatnio, ze zaluje ze SNP ma "national" w nazwie
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #5 Ocena: 0

2018-06-24 16:58:06 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Na kolejne referendum musi wyrazic zgode Westminster a na to sie raczej nie zanosi....
Wyglada na to, ze mantra: "now it is not the time...." bedzie pobrzmiewac dosc dlugo jeszcze.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: +3

2018-06-24 18:09:20 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ad vocem. Osobiście rażą mnie wpisy Polaków, którzy tak utożsamili się z Wielką Brytanią, a właściwie z niechętną Europie częścią społeczeństwa, że zapominają o fakcie, że to dyskredytowane unijne regulacje - między innymi o wolności wyboru miejsca zamieszkania - przyczyniły się do faktu, że żyją, pracują w Wielkiej Brytanii.

W tym kontekście argumentacja na poziomie UKiP jest po prostu nie do akceptacji. Chyba, że ktoś nie ma poczucia własnego pochodzenia, własnej kultury, historii, tradycji i uznaje polskie czy europejskie wartości za obce, a przyjmuje nienawistny ton wypowiedzi "twardogłowych", pro-Brexit. Zaprawdę może być dzień, że szermowanie na forach hasłami o swojej przynależności do Wielkiej Brytanii nie będzie warte "funta kłaków", gdy tęskniący za imperialną Brytanią zdecydują, że wszelki obcy element należy wyeliminować...

Autochtoni bowiem - w przeciwieństwie do "brytyjskich" Polaków - są w tym kraju od pokoleń. Paszport można zmienić, ale genealogii, własnych przodków już nie. Co wtedy będzie wart owa chęć bycia Brytyjczykiem czy Anglikiem? Nic. Jeśli w taki sposób sam ktoś nie szanuje własnych korzeni, to jakże może być szanowany przez inną nację?

Byli kiedyś tacy w historii Europy - Vidkun Quisling, Philippe Petain - symbole zaprzedania samych siebie. Naprawdę nie są to postacie warte naśladowania. Można mieć inne obywatelstwo i nie zapomnieć kim się jest - z szacunku dla samego siebie i poprzednich pokoleń.

*DONT_KNOW*

Zyczę również dobrze Wielkiej Brytanii - nie mam powodów, aby postąpić inaczej po dekadzie życia. Uważam, że błędem jest opuszczenie unii celnej i wspólnego rynku. Po tym, co działo się choćby wczoraj w Londynie, to nie sądzę, że jestem osamotniony. Wielu Brytyjczyków nie popiera owego rządu, który trzyma się u władzy głosami irlandzkich unionistów z DUP (10 posłów w Izbie Gmin). W referendum za Brexitem opowiedziała się minimalna większość - 3 punkty procentowe różnicy. Tymczasem zwolennicy Brexitu zachowują się, jakby tej części głosującej przeciw - w ogóle nie było. Jak ma się czuć Szkocja, gdzie ponad 60 procent głosujących chciało pozostania w Unii? Ten wynik - większość za pozostaniem - był we wszystkich szkockich councilach!
Takie urąganie Szkotom, że zmienią zdanie, gdy się "skończy kasa"... Historia Szkocji pokazuje, że ten Naród nigdy nie zapomniał o swojej tożsamości i narzuconej w XVIII wieku unii z Anglią. Myślę, że Szkoci będą gotowi do znacznych poświęceń, gdy przyjdzie czas. Poza tym wsparcie z funduszy unijnych nie jest bez znaczenia, a Szkocja taką pomoc otrzymałaby - nawet jeśli kwestia akcesji, jako niepodległego państwa byłaby otwarta przez kilka lat. Proste - fundusze przedakcesyjne, z których korzystała również Polska przed 2004.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 24-06-2018 18:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #7 Ocena: 0

2018-06-24 20:16:50 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-24 16:19:46, parawandlugi napisał(a):



UKIP na Mojej Wyspie? Niezle musza byc zdesperowani zeby sie polskimi trolami wspierac. Przy okazji: nie ma tak dlugiego parawanu ktory by zaslonil porazke Brexitu!

Edycja: z wrazenia zapomnialabym sie wypowiedziec w temacie, za @Stanislawski:

Cytat:

2018-06-24 14:52:18, stanislawski napisał(a):
Nic nie zdrożej dokładnie wtedy, z dnia na dzień. Drożeje już i będzie drożeć.
Per saldo - wszystko będzie drożej.

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 24-06-2018 20:21 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2018-06-24 20:21:09 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2018-06-24 20:37:34 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Ocena w górnym prawym rogu. Możesz dać +/- 1...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-06-25 12:57:42 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-06-24 13:47:57, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Jak myslicie - co zdrozeje a co stanieje (jesli cokolwiek....) w pierwszych dniach nowej rzeczywistoci? Zwlaszcza jesli "no deal" scenariusz mialby sie zrealizowac.
Ciekaw jestem Waszych opinii.


Nie liczyłbym że coś potanieje (raczej odwrotnie) bo chcąc stymulować ekonomię (gospodarkę) dodrukują trochę kasy co ostatnio jest modne. Mogą zrobić jakieś dotacje dla zagrożonego przemysłu.
Aby uspokoić emigrantów (osiedleńców) mogą w ciągu jednego tygodnia uchwalić co im pasuje, to nie kosztuje.
Jak emigranci masowo nie wyjadą to domy nie potanieją a nawet podrożeją z powodu inflacji i deficytu mieszkań.
UK jest bardzo dużym płatnikiem netto do UE więc tą kasę mogą przeznaczyć rozwój własnego kraju.
Dostęp do szerokiego rynku UE dla UK nie jest zbawienny bo mało exportują ze swojego małego przemysłu.
Duży procent dochodu narodowego dają finanse,ubezpieczenia, bankowość, turystyka i rolnictwo co po wyjściu z UE nie powinno się zmienić.
EU sprzedaje bez cłowo więc dalej mogą kupować bez strat.
Niby istnieją określone daty ale to nie znaczy że się nie zmienią.
UK przetrzymała wojnę to i ten kryzys przetrwa i z tego wyjdą wzmocnieni i bardziej niezależni, czego ich obywatele oczekują.

Tak czy tak to w obecnym systemie długo by nie pociągło bo Anglicy byli i są dużymi płatnikami netto i są traktowani : płać i "twarz w kubeł"



Media szukają sensacji a politycy władzy więc jeszcze wiele usłyszymy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,