MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sobota 30 marca 2019 - breksitowy poranek

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Postów: 372

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2018-06-24 13:47:57 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Jak myslicie - co zdrozeje a co stanieje (jesli cokolwiek....) w pierwszych dniach nowej rzeczywistoci? Zwlaszcza jesli "no deal" scenariusz mialby sie zrealizowac.
Jak sobie polskie sklepy i inni importerzy z Kontynentu poradza?
Bilety lotnicze? Warto rezerwowac wakacje czy loty na terminy po 30-tym marca?
Ciekaw jestem Waszych opinii.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #2 Ocena: 0

2018-06-24 14:12:16 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Napewno nie będzie drożej niż teraz, bo Anglicy będą musieli opuścić wyspy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Narwaniec

Post #3 Ocena: 0

2018-06-24 14:12:48 (6 lat temu)

Narwaniec

Posty: n/a

Konto usunięte

Zapomniałeś dopisać, że piszesz pracę, lub jesteś dziennikarzem i prosisz by poświecić 5 minut na wypełnienie ankiety.
To jest całkowicie bez sensu, bo osoby, które uczestniczą w rozmowach UK-UE, nie mają pojęcia co z tego wyniknie.
Więc przemyślenia Sebastiana i Kingi nie będą się nadawać nawet do kibla na gwóźdź a co dopiero by to czytać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #4 Ocena: 0

2018-06-24 14:30:30 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

👍🏻

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2018-06-24 14:52:18 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nic nie zdrożej dokładnie wtedy, z dnia na dzień. Drożeje już i będzie drożeć.
Per saldo - wszystko będzie drożej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #6 Ocena: +2

2018-06-24 15:45:04 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Scenariusz bez umowy pomiędzy Wielką Brytanią a Unią? To jest oczywisty krach brytyjskiej gospodarki - unijna, jako nieporównywalnie większa zniesie to lżej.

Upadek mniejszych firm w dość szybkim tempie, likwidacja miejsc pracy przez koncerny, jak Airbus. W kolejnej odsłonie referendum niepodległościowe w Szkocji i wyjście Szkotów ze Zjednoczonego Królestwa. Tak naprawdę "no deal" to prezent dla szkockiego rządu SNP i łatwość w przekonaniu Szkotów, że lepiej być niepodległym państwem i wrócić do struktur Unii... . Nicola Sturgeon już powiedziała: "Pytaniem nie jest czy Szkocja będzie niepodległa. Pytaniem jest tylko kiedy to nastąpi.. "
Następnie masowe opuszczanie Anglii i Walii przez imigrację z Europy Wschodniej. Krach na rynku nieruchomości.

W Irlandii Północnej, w związku z zerwaniem Porozumienia Wielkopiątkowego, reaktywacja IRA. Zamieszki na podobieństwo tych z 2011 roku... .
Zatem scenariusz "no deal" to brytyjskie samobójstwo na życzenie. Myślę, że wówczas nie należałoby myśleć o urlopie poza Wielką Brytanią, a w miarę sprawnym ewakuowaniu się z kraju, który przejdzie kryzys porównywalny do krachu na Wall Street w ubiegłym wieku.

Typuję, że Polacy znający biegle język angielski i posiadający jakiekolwiek kwalifikacje będą wyjeżdżać przede wszystkim do państw skandynawskich, a zatem Norwegia, Dania, Islandia, Szwecja, Finlandia... . Część rozważy też Kanadę, jako kraj bardziej przyjazny i z większymi szansami, zwłaszcza dla młodych.
W 2020/21 zostanie ułamek z dotychczas żyjących tutaj Polaków. "No deal" będzie tragedią dla samych Brytyjczyków i powrotem do sytuacji z lat 50-tych. Perspektywa dość mierna. Szach i mat.

Ps. Osobniki, jak Fromage będą już zamieszkiwały na kontynencie (Fromage u boku niemieckiej małżonki zapewne w Bawarii pod rządami CSU), a na miejscu zostaną tylko idioci, którzy będą zastanawiali się, jak do tego doszło.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 24-06-2018 16:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

parawandlugi

Post #7 Ocena: 0

2018-06-24 16:07:38 (6 lat temu)

parawandlugi

Posty: 14

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-04-2018

Skąd: Leeds

Jestem Polakiem znajacym biegle angielski i zawsze popieralem Brexit. Potrzebujemy specjalistow i ludzi , ktorzy lubia UK, podoba im sie bycie tutaj i sa chetni poprawiac ten kraj przez najblizsze dzisieciolecia.

Uwaga moderatora: Post edytowany 2. Na forum nie wolno umieszczać postów lub tematów, które: a) wyśmiewają innych użytkowników forum, ubliżają im, albo naruszają wolność osobistą Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2018-06-24 16:13:29 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak Ci się wywróciły, to wpis jest zrozumiały. Chętnie inni przeczytają Twój "logiczny" wpis w temacie wątku. Powodzenia :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

parawandlugi

Post #9 Ocena: 0

2018-06-24 16:19:46 (6 lat temu)

parawandlugi

Posty: 14

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-04-2018

Skąd: Leeds

Krach UK gospodarki? Widzielismy to w Project Fear przed referendum. Szkocja jest dotowana przez nasze podatki. Jak poczuje ze kasa odplywa beda gotowi nam zrbic dobrze. Airbus jest kolosem dotowanym przez EU. Czesc ich produkcji idzie do Bristolu. Jak zobacza jak drogo byloby to przeniesc gdzie indziej, spuszcza z tonu. Robili to samo przed referendum.

Uwaga moderatora: Post edytowany 2. Na forum nie wolno umieszczać postów lub tematów, które: a) wyśmiewają innych użytkowników forum, ubliżają im, albo naruszają wolność osobistą Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #10 Ocena: 0

2018-06-24 16:31:52 (6 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

#3
Musze Cie rozczarowac - nie jestem dziennikarzem, nie przeprowadzam ankiety, niczego nie sprzedaje ani tez nie mam zadnego innego interesu" komercyjnej" natury w sondowaniu opinii uzytkownikow tego forum :)
Mieszkam w Szkocji i jako, ze wiekszosci osob aktywnych na tym forum, mieszka w Anglii - zwyczajnie ciekaw jestem jak widza przyszlosc/rozwoj wydarzen w kontekscie owego 30-ego marca.
Mi osobiscie bardzo podoba sie sugerowany przez Kanoniera scenariusz wyjscia Szkocji z unii z Anglia.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,