MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A gdyby tak rzucic to wszystko i wyjechac... w Midlandy ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cyp3k

Post #1 Ocena: 0

2018-04-11 09:20:52 (6 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Czesc wszystkim !

Ostatnio zastanawialem sie nad tzw. idealnym miejscem do zycia.
Zrobilem maly research i okazuje sie ze wg kryteriow najistotniejszych dla mnie najlepiej wypadaja tutaj Midlandy(odziwo !) , a konkretniej okolice Stoke-On-Trent oraz Leicester.
To co jest dla mnie istotne to jak najtansze nieruchomosci/kupno/wynajem, duza ilosc rozrywek dla rodzin z dziecmi (parki, baseny, wesole miasteczka, miejsca do wycieczek rowerowych itp.), polonia (warto od czasu do czasu zamienic jakies slowko po polsku czy zrobic wspolnego grilla w ogrodzie i zawrzec nowe znajomosci) i to chyba tyle...

Podzielacie moja opinie ? A moze macie jakies inne sugestie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-04-11 09:49:00 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Brzydko, dosc biednie, typowe councilestates/robotnicze zaglebie.
Jesli cos ciekawego, to obrzeza, male, okoliczne miejscowosci - tylko wtedy kwestia dojazu do pracy/na zajecia z dzieciakami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2018-04-11 09:55:37 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

West Yorkshire. Lepsze. Zielensze. Unikaj Bradford i Huddersfield a będzie dobrze. Jest mnóstwo parków, dostęp do autostrad jeśli potrzeba. Sa kina sklepy. Jak wszędzie sa miejsca gdzie ptaki zawracają ale jesteś wiele miejsc gdzie życie jest czyste i spokojne.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-04-11 09:59:40 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Chyba tak samo dosc biednie, jedynie Leeds, jesli chodzi o prace/ zajecia dla dzieciakow?

Predzej myslalabym o czyms na pld od Bham.
Ale pewnie mam spaczony punkt widzenia. Na polnocy Angli (nie mowie o Szkocji), jedynie York jest ciekawy z wiekszych osrodkow.
PS.Cena nieruchomosci przeklada sie na okolice, sasiedztwo, bezpieczenstwo, koszty ubezpieczen.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 11-04-2018 10:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2018-04-11 10:26:55 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

na poczatku przeczytalem na szybciocha malediwy chyba dlatego ze mozg skojarzyl slowa" rzucic to wszystko i wyjechac" z przyjemnosciami

pozniej czytam dalej i pada leicester hehe i sobie mysle ale co to ma wspolnego z rajem noi doczytalem tytul do konca wszystko stalo sie jasne

fakt polonia jest u nas spora ale chyba bardziej pod katem pracy byly ustawione kryteria wyszukiwania? ogolnie jest tu sporo firm tzw przemysl ciezki i o prace nie trudno

nawet w leicester sa okolice gdzie mieszkaja lekarze i jest spokoj ogolnie ale chaty nawet padaki w takiej okolicy zaczynaja sie od 250tys
sa tez spokojniejsze okolice na obrzezach za 180tys cos juz kupisz ostatnio nawet rozgladalem sie za chata w jednym takim miejscu bo moglbym sprzedac auto i mialbym 10min piechota do pracy
wszystko ponizej 180 jest w zasiegu patologii rowniez trzeba sie z tym liczyc ja kupilem tanio chatke ogolnie jest spokoj nie moge narzekac ale statystyki w tej okolicy nie napawaja optymizmem
przestepczosc 4x wieksza niz w innych rejonach

rozrywki to puby ktorych pelno jak wszedzie i fakt mozna poznac sporo ludzi na imprezach

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 11-04-2018 10:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2018-04-11 11:14:50 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-04-11 09:59:40, karjo1 napisał(a):
Chyba tak samo dosc biednie, jedynie Leeds, jesli chodzi o prace/ zajecia dla dzieciakow?


Jeśli mowa o zarobkach na poziomie londyńskiego City to rzeczywiście, poza City cieżko je będzie znaleźć.
Leeds jest jednym z miast. Ja np nie lubię Leeds ale tu nie o moja opinie idzie. Jest jeszcze Wakefield. To dość duża okolica, można znaleźć prace, coś dla dzieciaków i przedział cenowy nieruchomosci jest dość spory. Jest Harrogate dla tych bardziej posh. Sa miejsca w Sheffield i Doncaster które sie nadadzą do mieszkania i życia. Znowu nie przepadam za Sheffield ale swój do swego. Generalnie West Yorkshire jest o tyle fajne ze jak sie ma samochód to ma sie blisko do wielu fajnych miejsc. Sa skałki w Ilkley, Bolton Abbey, okolice Selby, Snake Pass ze swoimi widokami. Na północy sa okolice Grassington. Lake district. Z Wakefield do Scarborough czy Filey jest rzut beretem. Whitby i plaże.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-04-11 11:57:01 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Problem chyba raczej w tym, ze dominuja prace za NMW, koszty nieruchomosci nizsze, ale i stawki proporcjonalne.
Co do atrakcji, to praktycznie w kazdej czesci UK znajdzie sie cos urokliwego pod katem wypadow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-04-11 12:38:08 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-11 10:26:55, cris82 napisał(a):
na poczatku przeczytalem na szybciocha malediwy chyba dlatego ze mozg skojarzyl slowa" rzucic to wszystko i wyjechac" z przyjemnosciami


Heh, ja dokładnie tak samo, to normalne jak się czyta ze zrozumieniem ;-) a że nie ma słowa Midlandy, mózg automatycznie przekształca na Malediwy :-]



Cytat:

2018-04-11 11:14:50, NightFury napisał(a):
Cytat:

2018-04-11 09:59:40, karjo1 napisał(a):
Chyba tak samo dosc biednie, jedynie Leeds, jesli chodzi o prace/ zajecia dla dzieciakow?


Jeśli mowa o zarobkach na poziomie londyńskiego City to rzeczywiście, poza City cieżko je będzie znaleźć.



Jakie są obecnie takie normalne zarobki w Londynie? Nie mówię o jakiś specjalizacjach typu IT, ale taki rzemieślnik ... np. lakiernik ile dostanie za godzinę pracy? albo człowiek w branży np. logistycznej od papierów i uzupełniania danych?

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyp3k

Post #9 Ocena: 0

2018-04-11 13:30:31 (6 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Dziekuje Wam za tak obszerne odpowiedzi.

Jesli chodzi o zarobki w Londynie w branzy IT bo w takiej sam pracuje to generalnie zaczynaja sie od 42k +

Gorna granica dla tzw szeregowca w roli Senior to okolice 90k rocznie.

Jesli chodzi o zawody typowo "manualne" to niestety nie orientuje sie kompletnie w tej materii.

Mecza mnie codzienne dojazdy do pracy, bieg i tempo zycia tutaj. Stad mysl o przeniesieniu sie gdzies na polnoc.
Mam mase ofert pracy z okolic od Birmingham/Coventry az po sam Manchester.
Niedawno bylismy z rodzinka na wycieczce do Walii i w naszych glowach zrodzil sie pomysl przeniesienia sie wlasnie w rejony Stoke-On-Trent lub tez Leicester. Szukamy oczywiscie domku w jakims malym miasteczku w promieniu do 15-20mil od rzeczonych miast. Najlepiej na jakims nowym osiedlu/wiosce.

Jedyne wymaganie - w promienu do 2 mil musi byc primary i infant school.


PS. Tytul postu celowo skomponowany w ten sposob celem przyciagniecia uwagi i jak widac dziala bezblednie :D


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-04-11 13:41:31 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To z realiow, w IT Senior te 40k bedzie raczej gorna, nieczesto spotykana granica.
Dojazdy i bieg (raczej zolwi krok w korku) do pracy nie zmienia sie za mocno, taka infrastruktura drog.
Wiele takich osiedli, o ktorych wspomniasz, to council estates, nowe osiedla z kiepska komunikacja, malutkimi ogrodkami, uklejone jeden dom do drugiego. Fajne miejsce, by znalezc ciekawe okolice na wycieczki, z codziennym zyciem bywa inaczej.
Sprawdz najpierw poziom szkol w planowanej okolicy, oferte zajec dla dzieci, mozliwosci pracy i realnego czasu podrozy dla doroslych ;).
Rzuc okiem na ilosc ofert pracy w tym samym przedziale czasowym w obecnym i planowanym miejscu.
Osobiscie mam serdecznie dosc Polnocy, pozostaje odczekac do konca szkoly mlodziezy.
Polowek, majac wiecej porownania z roznych terenow UK, tez stwierdza, ze od Bham na poludnie, reszta poza Yorkiem na dluzsza mete, dla specjalisty nie bardzo istnieje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,