MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Góry wysokie, co im z Wami walczyć każe?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 17 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

Str 17 z 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

darraj

Post #1 Ocena: 0

2018-02-02 16:05:48 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Pisałem w którymś z poprzednich postów o piekiełku w środowisku naszych wspinaczy.Nie trzeba było długo czekać.
Jerzy Natkański: nazywanie Bieleckiego i Urubki bohaterami jest nadużyciem.
link
:-!

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 02-02-2018 16:06 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: -1

2018-02-02 16:32:55 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

dla mnie ta revol moglaby miec troche wiecej jaj i powiedziec cos w stylu
tomek byl w bardzo zlym stanie gdybym tam zostala oboje bysmy zgineli nie moglam mu pomoc wiec ratowalam siebie to byla przede wszystkim moja decyzja
a nie zwala na chlopakow...

a nie jakies pierdzielenie o tym ze ktos jej cos narzucil...i nic nie zalezalo od niej widac ze gosc umieral do ostatniej chwili zyjac nadzieja ze moze jednak

bo niektorzy spekulowali ze to on ja pogonil nie chcac jej narazac zapewne ale teraz widac ze tak nie bylo

ogolnie co do tomka to ogladalem z nim kilka filmow mozna powiedziec ze byl naprawde twardy bo potrafil spedzic pare dni w tzw jamie
sluchalem roznych materialow i dotarlo do mnie ze mozna miec dobra kondycje doswiadczenie ale w strefie smierci liczy sie tez sam organizm i nie kazdy a raczej bardzo malo jest takich ktore sobie poradza w wyjatkowych sytuacjach i tego sie nie przeszkoczy dlatego jedt to rosyjska ruletka zeby przyblizyc o co mi chodzi podam przyklad wyprawy na everest gdzie ryszard pawlowski byl zmuszony spedzic noc na 8tys bez namiotu krytyczna sytuacja 2 jego kolegow z wypraey wlasnie ponioslo smierc a on sam na jakiejs skalnej polce przetrwal te noc i o dziwo w ogole sie to na nim nie odbilo w tym samym czasie na tej samej wysokosci byla inna ekipa belg zginal a portugalczyk mial odmrozenia ktore skonczyly sie amputacja nosa stopy i kilku palcow
wiadomo ludzie potrafia roznie reagowac na 15 stopni a co dopiero -30

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 02-02-2018 16:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2018-02-02 17:20:01 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-02 16:05:48, darraj napisał(a):
Pisałem w którymś z poprzednich postów o piekiełku w środowisku naszych wspinaczy.Nie trzeba było długo czekać.
Jerzy Natkański: nazywanie Bieleckiego i Urubki bohaterami jest nadużyciem.
link
:-!

[ Ostatnio edytowany przez: <i>darraj</i> 02-02-2018 16:06 ]




Ale on niczego nie ujmuje Bieleckiemu i Uburce, odnsi sie tylko do naduzywania wielkich slow.
Zeczywiscie te wszystkie naglowki sa krzywdzace dla innych himalaistow, ktorzy tam byli, nie wspieli sie bo wyznaczono im inne zadanie. A przeciez tak samo byli zaangazowani w pomoc i tak samo bezinteresownie z nia ruszyli.

Odwaga, to jest odpowiednie okrelenie dla tego co zrobil duet B&U.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #4 Ocena: 0

2018-02-02 17:49:25 (6 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #5 Ocena: 0

2018-02-02 18:47:48 (6 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Czytam ten watek od poczatku i nie oceniam wyborow Tomka ani Elizabeth, chociaz mam mieszane uczucia wobec faktu, ze to jej kolejny partner, ktorego zostawila w gorach.
Szlag mnie trafil jak przeczytalam, ze Rzad Polski pokryje swoja czesc kosztow akcji ratunkowej a Francuzi wystawili rachunek! Wstyd byc Francuzem!
Ogromne rozczarowanie...
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

cris82

Post #6 Ocena: -1

2018-02-02 19:38:20 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

mnie to nie dziwi wcale tak powinno byc chociaz podziwiam ich za wytrwalosc to ida do tzw strefy smierci na wlasne zyczenie i powinni miec wszystko dopiete na ostatni guzik

a nasz rzad standardowo nie chcial krecic na siebie bata to wydali lekka reka przeciez i tak nie ich

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 02-02-2018 19:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2018-02-02 20:48:55 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-02-01 07:46:13, cris82 napisał(a):
sweet sama piszesz ze zmienilas zdanie a pozniej dodajesz ze nie da sie byc kims innym w poniedzialek a kims innym w piatek ludzie potrafia zmienic nastawienie nawet pod wplywem chwili

No proszę Cię, czym innym jest zmienić zdanie jak on swoją pokazał pokazał pokazał co pokazał, a czym innym jest być tchórzem i robić w gacie na szczycie w piątek, a poniedziałek na szczycie wpinać się na ratunek nie zważając na noc i ekstremalne warunki

Cytat:

co innego mogl myslec bedac blisko szczytu a co innego myslac trzezwo i podejmujac decyzje o ratowaniu ludzi

Zgoda, ale on nie był wtedy blisko szczytu, on z tego szczytu schodził z pozostałymi:-M], może to oni źle ocenili swoje możliwości i gnali tam na górę, a potem nie mieli siły zejść. Przecież Mackiewicz też już był kiedyś 200 czy 250 metrów od szczytu Nanga Parbat, ale przezornie zrezygnował

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #8 Ocena: 0

2018-02-02 20:54:19 (6 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-02-02 19:38:20, cris82 napisał(a):
a nasz rzad standardowo nie chcial krecic na siebie bata to wydali lekka reka przeciez i tak nie ich

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 02-02-2018 19:39 ]




Zrobia o jeden bankiet mniej lub przyoszczedza na kosztach miesiecznicy smolenskiej...
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

cris82

Post #9 Ocena: +1

2018-02-03 08:42:38 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wiem co masz na mysli ale te bankiet sa wszedzie i beda a akcje ratunkowe wevwszystkich krajach nie sa gwarantowane to nie jest tylko Polska czy Francja wlasciwie to wszyscy alpinisci idac na takie gory wiedza ze w wypadku powaznego urazu moga liczyc tylko na siebie bo jak nie na siebie to juz po nich
jakos tez nie specjalnie zauwazylem zeby mieli pretensje do swoich panstw chyba wiedza ze zabezpieczenie wyprawy lezy po ich stronie
przeciez ty lecac do jakiegos kraju trzeciego swiata tez musisz wykupic sobie ubezpieczenie zdrowotne nie liczysz na to ze rzad pokryje twoje leczenie

jakies wyliczanie ze mnie uratuja jak skrece noge na spacerze albo w tatrach albo autobus we mnie wjedzie tez jest bez sensu bo im tez nikt w tych sytuacjach nie odmowi pomocy ale jest kilka wyjatkow i tymi wyjatkami sa esktramalne warunki ktore panuja w strefie smierci i kazdy idzie tam nie oczekujac ekipy ratunkowej bo to byloby smieszne

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 03-02-2018 08:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MURDOCK

Post #10 Ocena: 0

2018-02-05 19:08:54 (6 lat temu)

MURDOCK

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 10-09-2017

Skąd: **

Obrazek

Oto dlaczego polski rząd powinien zadbać o Czapę i zapłacić za wyprawę ratowniczą.

[ Ostatnio edytowany przez: MURDOCK 05-02-2018 19:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 17 z 20 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,