MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dług w dvla za sprzedane auto

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 31

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maniek90

Post #1 Ocena: 0

2017-12-14 18:40:52 (6 lat temu)

maniek90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 14-12-2017

Skąd: Londyn

Witam, mam problem. Sytuacja wyglada tak;
Sprzedalem auto i zaufalem "znajomemu" ze sam wysle papiery od auta (nalegał na to) i jak wiadomo to moj cholerny blad...

Po jakims czasie zaczalem dostawac mandaty z dvla, congestion charge itp. od razu poszedlem na policje o porade i dzieki nim poinformowalem dvla i inne organy od ktorych dostawalem mandaty o tym ze juz dawno auto sprzedane. Po jakims czasie DVla wyslalo mi informacje ze zaktualizowali dane ze auto sprzedalem, ponaglenia mandatow dochodzily az przestaly, wszystkie mandaty na stronie dvla juz wygasly i nie ma nic do oplacenia.. ALE dzisiaj otrzymalem list od ADVANTIS ze pisza w imieniu DVLA zeby potwierdzic ze mieszkam pod nowym adresem (ktory podalem DVLA w czasie rozwiazywania tego problemu) Oczywiscie napisalem im emaila o tym wlasnie wiec czekam na odpowiedz. Jak myslicie co teraz? Nie chce nawet myslec ze beda mnie scigac tutaj badz w Polsce bo w lutym wracam do kraju. Czekam na wasze opinie i pomoc. Pozdrawiam serdecznie !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-12-14 18:55:50 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

masz jakis dowod czy swiadkow ze sprzedales auto w dniu tym i tym? Wtedy chyba da sie to jakos odkrecic , poczekaj co Ci odpisza na tego emaila
Wczoraj sprzedalem swoj skuter , teraz nie trzeba wysylac papierow do DVLA , wystarczy wejsc na ich strone , potrzebny nam 11 cyfrowy numer z V5 i tam w minute mozna przerejestrowac samochod na nowego wlasciciela/uzytkownika. Po chwili dostajemy potweirdzenie emailem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maniek90

Post #3 Ocena: 0

2017-12-14 19:11:01 (6 lat temu)

maniek90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 14-12-2017

Skąd: Londyn

Dowod jedynie w postaci papierka podpisanego przez kupca ze kupuje auto z ta rejestracja kwote i jego podpis. No i oczywiscie brat byl przy sprzedazy. No wlasnie nie moglem tego zrobic bo v5 temu gocsciowi oddalem.
Jak to zglosilem to tak mi odpisali listownie:

"Thank you for your letter about a vehicle you no longer own. I’ve amended our records to
show that you are no longer shown as the keeper of this vehicle from 15/05/2017.
I should point out that the new keeper has not yet told us that they have the vehicle. Our
records will not be complete until they tell us in writing. In the meantime the police may
need to contact you if they have to make enquiries about the vehicle.
Any statutory notice for an offence/contravention that took place after you sold the vehicle
should be returned to the issuing authority giving what details you can about the sale of the
vehicle. Only the issuing authority is in a position to make a decision based on the evidence
that you provide."

[ Ostatnio edytowany przez: maniek90 14-12-2017 19:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-12-14 19:28:14 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To jezeli wyjasniles wszystko z DVLA nie wiem dlaczego akurat Ciebie scigaja za mandaty kogos innego gdy ty juz nie byles wlascicielem auta. Poczkaj co Ci odpisza na emaila. Jezeli dalej beda cos od Ciebie chcieli , postrasz ich sadem czy cos takiego , moze ktos z innych forumowiczow cos Ci doradzi , napewno jest instytucja ktora zajmuje sie nieuczciwymi formami windyfikacyjnymi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maniek90

Post #5 Ocena: 0

2017-12-14 19:33:01 (6 lat temu)

maniek90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 14-12-2017

Skąd: Londyn

No czekam, czekam wlasnie. Tylko czemu ta firma windykacyjna akurat dostala niby zlecenie w imieniu DVLA? Skoro DVLA otrzymalo informacje i potwierdzili ze nie jestem wlascicielem tego auta juz dawno :/ i pytanie czy taka prywatna firma windykacyjna bedzie mi zatruwac zycie w Polsce? Bo ze tu beda przychodzic listy to mam gdzies po lutym ale czy to sie nie bedzie ciagnac w razie czego? Oczywiscie mam nadzieje ze sie to rozwiaze tutaj i nie bedzie dalszych problemow bo anglia mi tylko je sprawia...

[ Ostatnio edytowany przez: maniek90 14-12-2017 19:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-12-14 21:15:17 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie wiadomo jeszcze czego chca od Ciebie. Zapewne wyslano zlecenia sciaganie dlugow zanim powiadomiles DVLA o zmianach. Do tego dochodzi tez kwestia road tax.

Jak nie zglosiles do DVLA, ze samochod sprzedales, to co z road tax? Placiles dalej za nowego wlasciciela czy przestales? Sprawdz czy samochod jest w ogole opodatkowany:
https://www.gov.uk/check-vehicle-tax

Pewnie przestal byc po tym, jak zglosiles do DVLA zmiane.

Poczekaj na list, a potem przeslesz im kopie dokumentow potwierdzajacych sprzedaz. Na necie jest mnostwo porad dotyczacych tej firmy. Poczekaj na list i dowiesz sie o co im chodzi.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #7 Ocena: 0

2017-12-14 22:45:24 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Tez kiedyś taki błąd popełniłem.
Ale ja w dniu sprzedaży zgłosiłem to ubezpieczycielowi i skasowałem tax.
Później właśnie mi przyszedł jakiś list z mandatem.
Zgłosiłem do DVLA, ze od tego i tego dnia nie jestem właścicielem. I jako dowód skasowany tax oraz ubezpieczenie.
Podziękowali w następnym liście i było po sprawie.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2017-12-14 23:01:39 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-14 19:33:01, maniek90 napisał(a):
Oczywiscie mam nadzieje ze sie to rozwiaze tutaj i nie bedzie dalszych problemow bo anglia mi tylko je sprawia...


Anglia ci problemy sprawia? to się Anglia nazywa?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maniek90

Post #9 Ocena: 0

2017-12-15 05:09:30 (6 lat temu)

maniek90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 14-12-2017

Skąd: Londyn

Tax road i ubezpieczenie od razu skasowalem. Melanija, tak bo nigdzie nie mialem takich problemów jak tutaj, wszedzie w uk jets burdel, zaczynając od pierwszych wypłat, 3/4 polakow to oszuści. Kup auto lub cokolwiek od polaka... Az wstys czasem za nasz naród, oczywiście za ta gorszą cześć nie za wszysktich.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-12-15 05:29:24 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Burdel? Przecież to Ty nie wyslales V5 do dla , to był Twój obowiązek . A to gdzie pracowałeś to również Twój wybór. Normalny legalny uczciwy pracodawca płaci zawsze na czas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,