MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypadek - ubezpieczenie 50/50

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ksosksos

Post #1 Ocena: 0

2017-12-13 21:59:59 (6 lat temu)

ksosksos

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, Pare miesiecy temu zjezdzajac juz z ronda udezyla we mnie kobieta, ktora na to rondo wjechala (udezyla mnie w lewy bok pod katem prawie 90 stopni). Mam ubezpieczenie full comprehensive w Tesco bank. Tesco zaplacil za cala naprawe i bedac pewien ze wina lezy w 100% po drugiej stronie, przyszedl dzisiaj list mowiacy ze z braku swiadkow drugi ubezpieczyciel oferuje 50/50 (czyli 50% zwrotu mojego excesu) i w zwiazku z tym stracilbym 6 lat znizek.
Na liscie pisze ze moge odwolac sie i isc z tym do sadu. Mial ktos podobne przygody i co radzicie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-12-13 22:06:09 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie mam zbytnio doświadczenia w wypadkach ake wygląda mi to na typowe zuchwalstwo ubezpieczyciela sprawcy . Odrazu odmowilbym i napisalbym im ze z chęcią spotkam się z nimi w sadzie jednocześnie wykazując dowody na winę ich klientki. Skoro jesteś pewny swojej racji to nie ma co z nimi negocjować . Tylko dziwne ze to tesco zaplacilo za naprawę Twojego samochodu skoro to nie była Twoja wina

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-12-2017 22:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-12-13 22:11:16 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A dlaczego mialo nie zaplacic, najwyrazniej skorzystal z wlasnej polisy i pewnie zaplacil jeszcze excess.

Odpisz, ze nie zgadzasz sie z tym. A znizek nie stracilbys 6 lat, tylko chyba 2. Na pewno jest to wyajsnione w warunkach ubezpieczenia ile znizek placi sie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ksosksos

Post #4 Ocena: 0

2017-12-14 05:53:28 (6 lat temu)

ksosksos

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak rozmawialem przez telefon to mowila ze NCD spadnie do 3 lat. Nie wiem kompletnie jak to wyglada z pojsciem do sadu ( kto placi koszty sadowe itp) i czy wogole jest szansa sie klocic i denerwowac. I czy Tesco wogole prawnie mnie jakos wspiera czy tylko zawieszaja sprawe do momentu rozprawy itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

terefereqq

Post #5 Ocena: 0

2017-12-14 13:46:20 (6 lat temu)

terefereqq

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Bedford

Cytat:

2017-12-14 05:53:28, ksosksos napisał(a):
Jak rozmawialem przez telefon to mowila ze NCD spadnie do 3 lat. Nie wiem kompletnie jak to wyglada z pojsciem do sadu ( kto placi koszty sadowe itp) i czy wogole jest szansa sie klocic i denerwowac. I czy Tesco wogole prawnie mnie jakos wspiera czy tylko zawieszaja sprawe do momentu rozprawy itp.

U mnie w maju będzie 2 lata po wypadku i wciąż wszystko trwa. Tzn jedynie pasażerowie dostali niedawno pieniążki. Ja jako kierowca czekam na kolejne działania.
Miałam podobną sytuację tzn propozycję 50/50 i to tak przedstawioną, że strach się bać. Mówiono mi, że przy zmianie pasów zawsze jest niewiadoma czyja wina. I zupełnie nieistotne było, że miało to miejsce na zjeździe z M1 gdzie są kamery, gdzie była policja ( nie sporządzili nawet raportu)I praktycznie zagrożono mi, że będę ponosiła koszty rozprawy sądowej i inne, jak przegram lub jak sąd zasądzi 50/50. Oczywiście świadkowie w aucie to nie świadkowie, musiałam przedstawić innych i całe szczęście w nieszczęściu, ze było to wtedy gdy jechałam do pracy więc baaardzo dużo osób jechało również i nie miałam problemu ze znalezieniem innych świadków. Nadal czekam na kolejną komisję lekarską (4)i na sprawę sądową. Jeszcze dodam, że znajomi mieli wypadek również na rondzie i poszkodowany kierowca miał wszystko nagrane na kamerce i jemu również "zaproponowano" 50/50. Tak więc to stały myk. Jak mniemam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,