MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tak bym chciał dżentelmenem być...Czyli czego nie wypada mężczyźnie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MrAquario

Post #1 Ocena: 0

2017-09-20 10:49:13 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-20 10:39:54, zosiasamosia napisał(a):

A teraz zamieńmy kobietę na mężczyznę, damę na dżentelmena i podyskutujmy na temat Tak bym chciał dżentelmenem być... Czyli czego nie wypada mężczyźnie.



... no to podyskutujmy tutaj nie zaśmiecając wątku o damach, niech będą dwa oddzielne dla Was Kobiet i nas Brzydali, zapraszam, ZosiaSamosia pierwsza *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2017-09-20 11:02:38 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Nie wiem jak inne kobiety, ale ja jestem przyzwyczajona, ze faceci zawsze przepuszczaja kobiete, otwieraja drzwi i kobieta wchodzi/ wychodzi przed facetem.

Na silowni zauwazylam, ze niektorzy osobnicy plci meskiej spoza europejskiego obszaru kulturowego:-8 nie znaja tej zasady. Powoduje takie zachowanie lekkie uniesienie prawej brwi. Zdziwienie jednym slowem.

Od razu taki odpada na ewentualne cokolwiek:-]

Albo siedza rozkraczeni na lezakach. No dobrze, rozumiem ze chcesz sie pochwalic penisem, ale ja niekoniecznie mam ochote go ogladac:



:-8

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 20-09-2017 11:09 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2017-09-20 13:27:57 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-20 10:49:13, MrAquario napisał(a):
Cytat:

2017-09-20 10:39:54, zosiasamosia napisał(a):

A teraz zamieńmy kobietę na mężczyznę, damę na dżentelmena i podyskutujmy na temat Tak bym chciał dżentelmenem być... Czyli czego nie wypada mężczyźnie.



... no to podyskutujmy tutaj nie zaśmiecając wątku o damach, niech będą dwa oddzielne dla Was Kobiet i nas Brzydali, zapraszam, ZosiaSamosia pierwsza *THUMBS UP*


Nie była to zachęta do dyskusji o panach/dżentelmenach, a jedynie próba pokazania, że płeć tu nie gra roli.
Człowiek może być wytworny, elegancki, miły, godny, uczciwy etc. bez względu na płeć.

Jednak jeżeli Państwo życzą sobie pogaduszek, czemu nie, wszak do tego to foum jest :)

Lubie mężczyzn, ale przeszkadza mi kiedy:
- mają brudne paznokcie
- podarte skarpetki (nawet kiedy wydają się świeże)
- trzymają dłonie w kieszeniach
- plują, żują gumę i robią inne gębowo-nosowe dźwięki, którym towarzyszą wydzieliny
- chodzą bez koszulek lub w koszulkach bez rękawów
- etc.

Mogłabym tak długo ;)

W kwestiach rozwiązłości, podobnie jak u Pań, nie pochwalam, ale co kto lubi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-09-20 13:54:33 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Coz, Panowie....przede wszystkim kultura osobista, umiejetnosc zachowania sie itd. O kwestiach higieny, o ktorych napisala Kolezanka powyzej nie wspominam, bo to oczywista "oczywistosc" - przynajmniej dla mnie.

Wiele elementow moza byloby powielic z blizniaczego watku na temat dam.

Prawdziwy gentleman nigdy nie upija sie na umor, nie zachowuje w sposob niegodny. Kazdy kto byl w wojsku zna kodeksy I regulaminy, ktore odnosza sie zwlaszcza do oficerow I podoficerow. Moglyby znalezc odzwierciedlenie w zyciu codziennym, ale nie bede ich kopiowal, przytaczal.

Savoir-vivre...przy stole!!! Mam znajomego - coz, niemal czlonka rodziny, Brytyjczyka. Dba o ubior, czystosc. Wlasciwie nigdy nie traci nad soba panowania. Niestety, z domu rodzinnego nie wyniosl pewnych wzorcow I stad, gdy pije herbatke z mlekiem, to za przeproszeniem dostaje gesiej skorki przez donosne siorbanie. Takie przywary automatycznie dyskwalifikuja Go, aby zasluzyl na miano gentlemana...tudziez dlubanie w zebach, glosne uzywanie sztuccow, dzwonienie lyzeczka podczas mieszania kawy czy herbaty.
Oczywiscie te umiejetnosci musza posiadac zarowno mezczyzni, jak I panie. W przeciwnym razie tylko wstyd w bardziej eleganckim towarzystwie...

Nikt rowniez - bedacy gentlemanem - nie wstydzi sie swoje pochodzenia, narodowosci. Wiecej jest z niej dumny...bez wzgledu czy jest Polakiem, Brytyjczykiem, Irlandczykiem. Jesli ma tez swiadomosc wlasnej, rodzinnej historii - dziadkow, babc I dalej wstecz, to tylko przysparza mu dodatkowego splendoru (a wiec plusikow)...

Prawdziwy gentleman nigdy nie lamie danego slowa, obietnicy, deklaracji. Honor - pojecie tak modne, a chyba jednak malo zrozumiane. Jest to wartosc stojaca ponad wszelkimi zawodowymi awansami, dochodami... "Z chama Pana nie zrobisz" - tak mowila moja sp.Babcia. Otoz, zadne pieniadze nie "kupowaly" niegdys szlachectwa i tak jest po dzis dzien. Dobry samochod, duze saldo na koncie nie zmieniaja automatycznie chama i parweniusza w czlowieka kulturalnego, z manierami.


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 20-09-2017 13:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2017-09-20 14:37:20 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Kindersztuba..., permanentny jej brak dostrzegam u osób 25-35 letnich.
Nasz syn mawia, że jest to pokolenie ludzi niezaradnych życiowo, którzy sądzą, że wszystko im się należy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2017-09-21 01:58:47 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mam historyjkę o kindersztubie.
We wrześniu 2015 byłem służbowo na targach w Las Vegas. Hotel znalazłem w dobrym miejscu bo Centrum Targowe było przez ulicę. Rano zszedłem na śniadanie, już z identyfikatorem na szyi bo to też karta wstępu. Zresztą na śniadaniu byli niemal wyłącznie "targowiczanie", wszyscy z identyfikatorami na szyjach.
Zamówiłem omleta i wcinam, kelner, starszy pan, krąży między stolikach i dolewa kawy jeśli ktoś ma takie życzenie. Dolał również mi i stoi, nie odchodzi. Po chwili pyta czy przyjechałem może z Europy. Na Targach rzeczywiście, firmy z całego świata. Odparlem że nie, przylecialem z Oregonu. Ale dopytuje mnie czy czasem nie pochodzę z Europy, widzi przecież mój identyfikator z nazwiskiem. Nie ukrywalem że pochodzę z Polski ale pytam go dlaczego pomyślał że jestem z Europy. Jego odpowiedź (był Włochem z pochodzenia) mnie zaskoczyła, powiedział że jestem jedynym człowiekiem na tej sali, który umie jeść nożem i widelcem.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

rafi86

Post #7 Ocena: 0

2017-09-21 02:04:49 (7 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Hahaha, dobre. Cos w tym jest, chociaz wiekszosc anglikow tez nie potrafi. Trzymaja sztucce jak male dzieci :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2017-09-21 02:31:12 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-09-20 11:02:38, galadriel napisał(a):
Nie wiem jak inne kobiety, ale ja jestem przyzwyczajona, ze faceci zawsze przepuszczaja kobiete, otwieraja drzwi i kobieta wchodzi/ wychodzi przed facetem.

...


+ kobieta (jezeli nie jest sama) nie otwiera drzwi od auta.

Oczywiscie pas sama sobie zapina :-]

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 21-09-2017 02:31 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-09-21 08:26:40 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-21 02:04:49, rafi86 napisał(a):
Hahaha, dobre. Cos w tym jest, chociaz wiekszosc anglikow tez nie potrafi. Trzymaja sztucce jak male dzieci :-D


Hej a jak trzymaja sztucce? Bo moi znajomi trzymaja widelec brzuszkiem do gory a nie do dolu jak ja.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2017-09-21 13:24:23 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2017-09-21 08:26:40, KatyD napisał(a):
Cytat:

2017-09-21 02:04:49, rafi86 napisał(a):
Hahaha, dobre. Cos w tym jest, chociaz wiekszosc anglikow tez nie potrafi. Trzymaja sztucce jak male dzieci :-D


Hej a jak trzymaja sztucce? Bo moi znajomi trzymaja widelec brzuszkiem do gory a nie do dolu jak ja.


Ja też czasami jem brzuszkiem do góry. Część moich znajomych również, więc chyba nie o to chodzi.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,