MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A jesli nie Anglia to co... ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 67

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cyp3k

Post #1 Ocena: 0

2017-08-23 13:11:37 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Hej,
wlasnie zbliza sie moja pierwsza rocznica przyjazdu do UK.
Nie przyjechalem tutaj za praca, pierwotnie wpadlem w odwiedziny do kumpla zrobic ew. rozeznanie na rynku pracy, poziomie zycia, mentalnosci i...
Po "puszczeniu" swojego CV na probe w czelusci brytyjskich jobsite's zdecydowalem sie juz tutaj zostac.
Perspektywy wygladaly bardzo obiecujaco, ludzie wydawali sie niezwykle mili a zycie proporcjonalnie to zarobku relatywnie tanie.
Mozna powiedziec zachlysnalem sie Anglia.

I tak niespelna 3 tygodnie pozniej byla juz ze mna moja rodzina, kot i toooona roznej masci pudel i pudeleczek.


Po "przemieszkaniu" tutaj w ciagu ostatnich 12 miesiecy w 3 roznych czesciach Anglii mysle ze moge wysnuc kilka wnioskow.

Po pierwsze moje negatywne odczucia:

- Anglicy sa bardzo kulturalni i pomocni pod warunkiem ze widza w tej relacji korzysc dla siebie. Jesli kiedykolwiek staniesz sie bezuzyteczny dla nich - zapomnij o potrzymaniu trwalej relacji i ze ktokolwiek sie za Toba stawi w razie tzw. "W"


- Mieszkania i ich ceny - zupelnie nieproporocjonalnie wysokie do standardu ktory oferuja i jakosci z jaka sa wykonczone. Najwiecej naprzeklinalem sie instalacji elektrycznych, hydraulicznych i jakosci wykonczenia wnetrz (sciany nie trzymajace pionow itp itd).

- Ignorancja w brytyjskim spoleczenstwie (a moze to ten slynny brytyjski luz ?) - mam na mysli np kierowcow ktorzy potrafia zablokowac caly pas ruchu w godzinach szczytu bo on musi akurat tu i teraz stanac zeby zapakowac stara lodowke do samochodu.

- Infrastuktura IT i telekom. - tego nie da sie skomentowac, kraj ktory jest w stanie wydawac miliardy funtow na zapore wodna na tamizie nie jest w stanie doprowadzic porzadnych lacz internetowych po za miasta ? Nie potrafi rozbudowac sieci nadajnikow dla lacznosci mobilnej ? Shame on you !

- Kazdy za wszystko zada oplat manipulacyjnych, tu 5 tam 10F.


Co mi sie podoba ?

- Pomimo nadciagajacego Brexitu nie czuc zbytniego napiecia spolecznego na kwestie polityczne (ale moze sie myle ?)

- Ten luz ktory byc moze ciagle myle z ignorancja. Klasyfikuje go jako plus i minus - ja mam tendencje do wczuwania sie, nie chcialbym komus zablokowac drogi z pracy/do pracy bo akurat kupilem od kogos kanape i wlasnie musze ja pakowac podczas godzin szczytu. Brytyjczycy maja na to "wywalone".

- URZEDY - To jeden z najwiekszych plusow - wszystko przez internet - dowiedzialem sie ze skarbowka moze byc Twoim przyjacielem.

- Ogolny poziom zycia - w PL mialem dobrze, ale nie bardzo dobrze. Tutaj nie musze wybierac pomiedzy pizza, obiadem w knajpie dla calej rodziny czy wyjazdem gdzies na weekend.
A i w miedzyczasie znajdzie sie odrobina funduszy na fanaberie i umeblowanie nowego mieszkania.

- Kultura jazdy kierowcow - nie ma co generalizowac ale nikt nie ma tutaj problemow z jazda na tzw. "suwak".

- Nikt nie ma klopotow z uzywaniem takich slow jak prosze, dziekuje czy przepraszam.

- Pracodawca nie oczekuje od pracownika rzeczy niemozliwych i wykraczajacych po za jego kompetencje - a nawet jesli to zapewni w tym celu nalezyte przeszkolenie.

- Brak ciezkich mrozow zima !

Z checia dowiem sie jakie sa Wasze spostrzezenia w tych kwestiach, czy przezyliscie w zwiazku z tym jakies "dolki" ?
Czy Wasza praca tutaj daje Wam nalezyta satysfakcje ?


I koniec koncow, jako ze z zona cierpimy na ADHD i chcielibysmy sie gdzies przeprowadzic jaki kraj polecacie ? :-8
Myslimy o USA (Kalifornia albo Floryda) ew. Kanada lub tez Australia.
(OCZYWISCIE NIE JUZ I NIE ZARAZ, ALE W PERSPEKTYWIE KOLEJNYCH 5 LAT)





[ Ostatnio edytowany przez: cyp3k 23-08-2017 13:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-08-23 13:47:29 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Przemieszczanie sie co kwartal w inny rejon kraju nie pomaga w zawezeniu relacji z ludzmi. Lubie lzejsze zimy inna kulture pracy, chociaz slychac o problemach rowniez.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2017-08-23 14:25:28 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Czy Wasza praca tutaj daje Wam nalezyta satysfakcje ?


Juz nie, ale tu w sumie latwo sie przebranzowic. Co akurat po 10-ciu latach robie, wlasnie z powodu wypalenia w zawodzie.

Moze Kanada francusko- jezyczna. Skoro nie Francja. A moze kompletnie inny kierunek- Indie? Ty jestes IT?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-08-23 14:49:56 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-08-23 14:55:23 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-08-23 15:41:42 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-08-23 14:49:56, ludzik50 napisał(a):
Kiedys myślałem własnie o USA ale po tegorocznej wycieczce tam bardzo szybko się rozmyśliłem ( nawet nie chce mi się tam jechać drugi raz a co dopiero mieszkać)

Mógłbyś rozwinąć tę myśl w tym wątku. Jestem ciekawa bo słyszałam różne opinie

Mnie tutaj pasuje bardzo
Kultura pracy
Ogólnodostępne produkty spożywcze z całego świata (plus i minus przy jedzeniu)
Łagodne zimy
Kultura jazdy samochodem
Podejście do ludzi w urzędach, możliwość załatwienia wszystkiego online, telefonicznie
Łatwość przebranżowienia się
Podejście do zwierząt
Nie wtykanie tutejszych nosa w nie swoje sprawy

Nie pasuje mi
Wyspiarski charakter tego kraju, przez co w długie weekendy z trudem wydostaje się za granicę
Brak lata
Brak prawdziwych burz z piorunami
Praktycznie brak lasów i gór
Kiepskiej jakości jedzenie (tutaj na plus i minus)
Za dużo burek na ulicach
Stan budownictwa, ceny mieszkań
Niewiedza mieszkańców połączona z ignorancją




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-08-23 15:52:42 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-08-23 17:35:54 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-08-23 19:35:55 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na plus darmowe autostrady , chyba już nie wiele państw ma tak ma , niemal ze zbudowane z pieniędzy podatników i kierowców to jeszcze kierowcy mają płacić za przejazd po nich, a firmy obsługujące opłaty zbijaja majątek tak jak jest np w Polsce

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 23-08-2017 19:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2017-08-23 22:21:57 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Minusy:
- pogoda- i latem i zima, lubie ostry, zroznicowany klimat
-ciemnosci o kazdej porze roku- wiecznie szarowka na zewnatrz
-mdle, papkowate jedzenie,jakosc I dostepnosc warzyw i owocow- szczegolnie wegetarianin cierpi (chyba,ze uznamy, ze danie narodowe Anglikow to curry :)
-brak rodziny "pod reka"
-ogolny standard mieszkan
Cala reszta "na plus" ze szczegolnym uwzglednieniem w porownaniu do PL :wielokulturowosc, swobodne podejscie do zycia, latwosc podrozowanie po swiecie (tylko urlop mnie ogranicza w tej chwili), urzedy i minimalizacja formalnosci, stosunek do zwierzat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,