MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dylemat medyczny czy moralny ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

Str 9 z 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2017-11-01 18:19:38 (7 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2017-11-01 07:54:38, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2017-10-31 19:48:12, clockwork_orange napisał(a):
pare faktow:
1. dzieci z zespolem Downa, w zaleznosci od jego stopnia zyja od 25 do 60 lat - co znaczy, tylez lat opieki i wyrzeczen dla rodzicow, by na koncu pogrzebac dziecko przed wlasna smiercia...

2. aborcja ze wzgledow medycznych ma swoje uzasadnienie w prostym argumencie (Sparta najslynniejsza) - ekonomia, o ile w czasach starorytnych miala mniejsze znaczenie, o tyle w dzisiejszych, przy tzw. panstwach opiekunczych ma dosc duze znaczenie - potzrbny personel, szkoly, szpitale itp.

3. medycyna dziesiejsza potrafi juz wyeliminowac geny odpowiedzialne za ulomnosci (in vitro szczegolnie) i z duza doza prawdopodobienstwa okreslic kondycje dziecka nienarodzonego - dosc w ostatnim czasie przykladow na rozpaczliwe ratowanie zycia dziecka skazanego na smierc, czyzby tego, jako rodzice, zyczylibyscie wlasnym dzieciom - poswiecenia zycia dla niepelnosprawnego wnuka, ktorego szanse na dozycie 30-tki sa nikle? naprawde?

ps.
4. czasami mam wrazenie, ze czesc z was zyje w matriksie pod tytulem 'my little pony'... <a href="http://technowinki.onet.pl/trwa-wielki-chinski-eksperyment-jezeli-sie-powiedzie-wizja-orwella-stanie-sie/jz5wnx" target="_blank" target="_new">http://technowinki.onet.pl/trwa-wielki-chinski-eksperyment-jezeli-sie-powiedzie-wizja-orwella-stanie-sie/jz5wnx</a>
to juz tylko krok od eliminacji wszelkich 'inwalidow' spolecznych(tych, co nie przystaja do wzorca, niekoniecznie niepelnosprawnych czy uposledzonych)



Czyli ludzie z zespołem Downa nie mają prawa do życia - i tak krótko żyją, rodzice się muszą poświęcić, obciążenie dla budżetu, szpitale, personel.

Super, to jest dopiero nie-matrix tylko nowe, postępowe społeczeństwo. Następnym krokiem powinno być selektywne rodzenie, z próbówki i tylko doskonałego produktu. Coby ci, co nie mają dzieci z zespołem Downa nie musieli zawczasu współczuć tym co mają i za nich się martwić.


kazdy interpretuje co czyta na sposob wlasny...

aborcja nie wziela sie od wczoraj, istnieje od wiekow i w wiekszosci wypadkow byla robiona na zyczenie kobiet, pomijam lobotomie czy kastracje dzieci uposledzonych lub niepelnosprawnych (raptem pol wieku temu w Szwecji)

kazdy (hmm, z kobietami wlacznie) ma prawo decydowac o sobie, a niestety lub stety, plod rozwija sie w ciele kobiety i doputy go nie opusci, ta ma prawo decydowac o losie owegoz, zgodzisz sie nieprawdaz?

kazdy ma prawo do zycia, ale to zycie powinno byc tez godne, a nie w domu dziecka czy szpitalu - nikomu nie zyczylbym takiego zycia... poszukaj za domami dziecka w Rumunii, to nazywasz zyciem?

ps. skoro tak sie oburzyles na koszta, to poswiec chwile i sprawdz ceny, np podstawowej wersji wozka elektrycznego dla dziecka fizycznie niepelnosprawnego, samochodu przystosowanego do przewozu, a to tylko podstawy, nie mowiac o przerobkach domu...

pps. o ile ktos pamieta - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pożar_w_szpitalu_psychiatrycznym_w_Górnej_Grupie

[ Ostatnio edytowany przez: clockwork_orange 01-11-2017 18:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-11-01 18:58:36 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-11-01 11:23:07, Jurny_Jurek napisał(a):
Opieke dla takich osob ma zapewniac panstwo, tak jak zapewnia dostep do sluzby zdrowia. To panstwo ma pomoc materialnie rodzinom z takimi dziecmi jak I osrodkom dla niepelnosprawnym.
Cytat:


Bardzo mi sie podoba powyzsze.
Jak wyglada finansowe wsparcie rodziny dziecka niepelnosprawnego, juz wczesniej wspomnialam, w porywach do nieco ponad 1000 PLN/m-c.
Dla porownania 2-tygodniowy turnus rehab., to wydatek ok. 4000PLN.

Inna kwestia, panstwo nie jest instytucja charytatywna, rzad bedzie kalkulowal, co jest bardziej oplacalne, np. leczenie mlodego, wyksztalconego podatnika, ktory zlamal noge czy dozywotnie utrzymanie osoby w pelni zaleznej od opiekunow, w przypadku braku opiekunow, wymagajacej opieki finansowanej ze skarbu panstwa.
Na co znajda sie fundusze: wystawienie recepty na 1000 porcji antybiotykow (wykupionych z wlasnych funduszy przez chorego), czy specjalistyczne, skomplikowane leczenie jednej osoby?


[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 01-11-2017 18:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2018-01-10 21:30:52 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nowy Rok juz trwa no to trzeba poruszyc rzeczy wazne i wazniejsze. Wrocil w polskim Sejmie temat mozliwosci zabicia nienarodzonego dziecka jako niezbywalnego prawa kobiety, zmuszanej do urodzenia dziecka poczetego w wyniku gwaltu... nie, takie skrobanki to jakis 0.005% ogolnych skrobanek, teraz nastala moda na zdrowizm. Tylko zdrowe dzieci przezyja, pod warunkiem ze mieszkanie jest duze :

"Mamo czy ty mnie kochasz?
- jasne synku, kocham
A czy byś mnie kochała gdybym był trochę niepełnosprawny
-nie płeć głupstw, jasne że bym kochała.
To po co chodzisz na czarne marsze?"

Zreszta, co tu duzo gadac, niech faceci zamilkna a glos oddamy kobiecie, matce 3 dzieci:

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=nYsQSG_WTFo


Jaka szkoda. Piekna i wspaniala Polska bylaby juz calkiem piekna gdyby aborcja byla dostepna niczym peeling wagra w salonie kosmetycznym. Lekarze nie mieliby sumienia ani klauzuli tylko poslusznie wykonywali zabiegi usmiercania kalekich dzieci na zadanie sprawniutkich mamusiek. Tych samych co potem dadza 5 na niepelnosprawne dzieci poprzez orkiestre jurka owsiaka. Sumienie czyste? O co kaman?


Posluchajcie Kaji Gondek, od lat walczacej o prawo do zycia. Zacofanej, katotalibskiej, zasciankowej a jednoczesnie gadajacej z takim sensem.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 10-01-2018 21:33 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: +2

2018-01-10 21:45:44 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Drogi Wiciu, większość z nas słuchała Kaji Grodek (tak brzmi jej nazwisko) setki razy i większość ją rozumie, problem w tym, że ona nie rozumie, że jej "chore" dziecko jest w sumie w miarę zdrowe, jego Mama ma sporo czasu na poświęcanie się w rożnego rodzaju akcjach społecznych i nie potrafi kobieta rozumem ogarnąć, że heroizm, którego w mniej mniemaniu się podejmuje (nie umniejszając jej roli, ale ludzie mają umierające na ich oczach dzieci) nie jest społecznym obowiązkiem, nie był i być nie może. Amen
Ona dokonała takiego wyboru, może tego żałuje, może przeciwnie, ale nie ma prawa ustawodastwem zmuszać innych do wyborów zgodnych z jej sumieniem/wolą/swiatopoglądem. Dla większości ludzi jest to coś normalnego, że nikt nikogo do niczego nie zmusza, każdy ma swoje sumienie i będzie żył do śmierci ze świadomością swoich wyborów, po co innych zbawiać na siłę? Ile takich dzieci adoptowałeś Ty, ilu matkom pomogłeś, a ile petycji potpisałeś? Tak wprost proporcjonalnie. I nie pytam bynajmniej o adopcję duchową





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 10-01-2018 21:55 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2018-01-11 10:19:27 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Droga Ewciu, skoro nie posiadasz potomstwa to moze tak zamiast skupiac sie na sytuacji pani Gondek i jej dzieci oraz o swiatopogladach i sumieniach oraz innym ble,ble,ble - zaadoptuj choc jedno dziecko, tak wprost proporcjonalnie.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2018-01-11 10:34:30 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

tak na marginesie to aborcja ogolnie do 12tygodnia to jakis zart jezeli spojrzymy jak w tym oktesie wyglada plod
naprawde ktos z was mialby odwage nazwac tak rozwiniety organizm zlepkiem komorek ? az dziwne ze w stanach jest to legalne holocaust 21wieku to chyba odpowiednie okreslenie tego stanu rzeczy

ale np uwazam ze wszystkie srodki tzw dzien po powinny byc w kazdym spozywczaku jezeli ludzie nie mysla to trzeba nad nimi czuwac

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2018-01-11 11:09:58 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-01-11 10:19:27, Jurny_Jurek napisał(a):
Droga Ewciu, skoro nie posiadasz potomstwa to moze tak zamiast skupiac sie na sytuacji pani Gondek i jej dzieci oraz o swiatopogladach i sumieniach oraz innym ble,ble,ble - zaadoptuj choc jedno dziecko, tak wprost proporcjonalnie.

A dlaczego to ja mam adoptować cieżko chore dzieci po to żeby patrzeć jak umierają skoro to Ty jesteś orędownikiem takich rozwiązań? Jak Merkelowa co napraszała nachodźców, a teraz najchętniej upchałaby ich gdzie indziej.
Światopogląd i sumienie to nie jest ble, ble, ble wbrew temu co Ci się wydaje


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2018-01-11 13:02:27 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2018-01-11 11:09:58, SweetLiar napisał(a):

A dlaczego to ja mam adoptować cieżko chore dzieci po to żeby patrzeć jak umierają..()... Światopogląd i sumienie to nie jest ble, ble, ble wbrew temu co Ci się wydaje



Czyli lepiej zabic niz patrzec jak umiera?

Cytat:

Ona dokonała takiego wyboru, może tego żałuje, może przeciwnie, ale nie ma prawa ustawodastwem zmuszać innych do wyborów zgodnych z jej sumieniem/wolą/swiatopoglądem.


Twoje zycie ustawodastwo chroni. Gdy ktos cie zabije poniesie kare, idzie do wiezienia. Kogos sumieniem moze byc mordowanie niewinnych imigrantek w Londynie, co nie znaczy, ze moze.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 11-01-2018 13:06 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2018-01-11 14:51:34 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-01-11 13:02:27, Jurny_Jurek napisał(a):
Twoje zycie ustawodastwo chroni. Gdy ktos cie zabije poniesie kare, idzie do wiezienia

Z tą tylko różnicą, że ja nie jestem zarodkiem, jestem samowystarczalną istotą ludzką i nie potrzebuję, w przeciwieństwie do zarodka, drugiego organizmu, żywiciela, który jest niezbędny dla mojego rozwoju. W innym przypadku ów żywiciel mógłby zdecydować czy chce nim być z uszczerbkiem dla własnego zdrowia fizycznego lub psychicznego

Cytat:
Czyli lepiej zabic niz patrzec jak umiera?

Nie, pewnie że lepiej niech się męczy na całym etapie swojego życia płodowego, na którego końcu czeka równie, jeśli nie bardziej bolesna smierć. Ja bym osobiście psu wolała skrócić męki, ale jeśli chciałbyś skazywać na coś takiego własne dziecko to przecież masz do tego prawo, czy może ja o czymś nie wiem i ktoś chce Ci to prawo odebrać?






Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2018-01-11 15:23:18 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,psu skrocic meki..." no i mamy trafne podsumowanie dyskusji.

A jak ulegniesz wypadkowi i nie bedziesz mogla sie samodzielnie zywic - to bedzie ok rozerwac cie obcegami na kawalki? Przeciez zarodek to etap LUDZKIEGO zycia a nie jakies skracanie meczarni psu...

Moze faktycznie zablysnij i badz przykladem dla tych otumanionych prolajfowcow - adoptuj dziecko, obudzi w tobie troche empatii, zrozumiesz ze zycie czlowieka zaczyna sie od zarodka a nie od porodu i przestaniesz myslec o ,,skracaniu cierpien".

Jaki z PiSu ma dziecko z zespolem Downa, nigdy nie napisal ze cierpi a o taka liberalizacje prawa chodzi feministkom i innym oblakanym frustratkom. Przypadki powaznego uszkodzenia plodu sa klasyfikowane i poddawane aborcji w obecnym ustawodawstwie, teraz chodzi o ,,walory estetyczne"...
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,