MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dylemat medyczny czy moralny ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

Str 3 z 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2017-08-23 18:54:45 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-23 17:43:58, SweetLiar napisał(a):
Ja wiem NightFury jak to powinno wyglądać, ale najwidoczniej nie zawsze tak wygląda
Cytat:

2017-08-23 12:08:23, alice40 napisał(a):
Corka na kazdej wizycie namawiana byla na aborcje,na spotkanie z rodzicami dzieci z syndromem Down aby uswiadomic ja jakie ja czeka zycie



Trudno mi uwierzyc, ze pracownik lub pracownicy NHS "namawiali" kogos do aborcji. Nie oskarzam @alice40 o klamstwo, ale moge sobie wyobrazic, ze corka bedac w stresie mogla odebrac przypomnienie o mozliwosci aborcji oraz mozliwych konsekwencjach urodzenia dziecka z DS jako : "doradzamy aborcje".
Skoro o NHS mowa, to moze nalezaloby rowniez przypomniec o kosztach utrzymania. Jesli rodzice nie sa zamozni, to koszty utrzymania w calosci przejmuje tzw. "panstwo". Od urodzenia do smierci. Pracowalam z roznymi stopniami uposledzenia, koszty utrzymania zaczynaja sie od kilkuset funtow do kilku tysiecy na tydzien. Nie wspominajac o kosztach leczenia zestresowanych rodzicow i poobijanych opiekunow.
Czesto czytam na tym, czy na innych forach teksty skierowane do biednych rodzicow zdrowych dzieci pytajacych o wsparcie finansowe: "skoro Cie nie bylo stac na dziecko, to trzeba sie bylo zabezpieczyc!".
No coz, skoro kogos nie stac na utrzymanie dziecka z DS do konca jego zycia, to z mojej strony: Brawo Islandia.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #2 Ocena: 0

2017-08-23 20:23:24 (7 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Ja myślę, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dziecko z DS to niekoniecznie musi być ktoś taki jak Maciuś z Klanu, to może być też upośledzenie umysłowe i fizyczne w bardzo poważnym stopniu.
Moim zdaniem - brawo Islandia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-08-23 20:23:55 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tyle ze Islandia sugeruje, ze nie powinn6 rodzic sie dzieci z DS w zadnej rodzinie czy ja stac na opieke czy nie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-08-23 22:21:20 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój


Dzisiaj ich stać, a jutro już nie. Życie, raz na wozie, raz pod wozem...

Jeśli już komuś nalezą się tutaj brawa (jeśli ktoś tak uważa) to kobietom w Islandii, a nie samej Islandii, bo z artykułu nijak nie wynika, żeby Islandia takie, a nie inne decyzje, na kobietach w jakikolwiek sposób wymuszała




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alice40

Post #5 Ocena: 0

2017-08-23 22:28:19 (7 lat temu)

alice40

Posty: 150

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: UK

Na wizyty chodzilam z corka wiec wiem o czym pisze.Badanie krwi wykazalo mozliwosc wystapienia SD gdyz corka miala 22 lata.Do ostatniej chwili sugerowali aborcje i spotkanie z rodzicami takich dzieci.Normy badan krwi w Uk sa inne niz w Pl.Wg w polskich norm nie bylo zagrozenia urodzenia dziecka z syndromem.Nie zycze nikomu takiego doswiadczenia.Dziecko do momentu urodzenia bylo traktowane jako z Downem.Nie powinni sugerowac sie tylko wynikami krwi,gdyz okazalo sie ze wyszly takie z uwagi na jej mlody wiek.Uwazam,iz powinni skupic sie na usg,gdyz wychodzilo bardzo dobre.Zastanawia mnie tylko ile zdrowych ciaz zostalo usunietych.

[ Ostatnio edytowany przez: alice40 23-08-2017 22:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-08-23 22:42:56 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Takiej błędnej decyzji boi się chyba każdy i do końca życia pozostaje pytanie: a co by było gdyby...
Nie ma czego zazdrościć, a tym bardziej potępiać i osądzać. Każdy chce mieć zdrowe dziecko, i dla własnej wygody i dla tego dziecka komfortu życia






Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alice40

Post #7 Ocena: 0

2017-08-23 22:49:22 (7 lat temu)

alice40

Posty: 150

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: UK

Mysle,iz gdyby mnie to spotkalo po doswiadczeniu pracy z takimi osobami -usunelabym ciaze.Chociaz nie jestem tego pewna,bo zawsze tkwi w czlowieku jakas iskra nadziei.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2017-08-23 22:54:28 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Zadne badania prenatalne w 100% nie wykazuja czy dziecko urodzi sie zdrowe czy chore- pokazuja prawdopodobienstwo do wysokiego poziomu. Mam znajoma, ktora urodzila dziecko z Downem pomimo wynikow badan prenatalnych bez zarzutu.
Decyzja o wykonywaniu badac to decyzja rodzicow, podobnie jak dalsze postepowanie I nikomu nic do tego.
Zdecydowanie natomiast badania powinny byc za darmo i dostepne na zyczenie, jak rowniez aborcja w wypadku wysokiego prawdopodobienstwa wad u plodu.
To super Alice ,ze tak sie ulozylo Twojej corce, ale pomysl jak wygladaloby jej zycie i Twoje, gdyby Twoj wnuk urodzil sie z glebokim uposledzeniem umyslowym, byl agresywny i nigdy nie spal w nocy, mial wade serca wymagajaco bardzo drogich lekow i konsultacji, ogromna nadwage i odlezyny na calym ciele, nie mowil tylko wyl, jadl tylko papki i w wieku 15 lat ciagle nosil w pampersy rozmazujac kupe na scianach przy kazdej okazji.Gdyby gryzl, plul i kopal, nie chciala go przyjac zadna placowka opiekuncza, bedac doroslym pelnorozmiarowym mezczyzna onanizowal sie przy Tobie a wizyty policji bylyby codziennoscia z powodu skarg sasiadow na halasy o kazdej porze dnia i nocy. A to wszystko po to ,zeby w wieku lat 20 umrzec w wyniku powiklan po kolejnej operacji.
Nie kazde dziecko z zespolem Downa wyglada tak jak usmiechnieta dziewczynka ze zdjecia. A dzieci z zespolem Downa pozostaja dziecmi tylko umyslowo- fizycznie rosna.
Dlatego tez ryzyko nalezy do rodzicow i oni powinni podjac decyzje zdajac sobie sprawe,ze moga miec wielkie szczescie tak jak Ty, Twoja corka i wnuk lub ogromnego pecha i ich dziecko bedzie takie jak opisalam wyzej.
Moze proby przedstawienia tej pechowej, potencjalnej rzeczywistosci odebralyscie jako namowe do aborcji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2017-08-23 22:56:09 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Przyznam , ze temat wzbudza emocje. Niestety posiadam zbyt mala wiedze na temat zachowan ludzi z DS by umiec odpowiedziec na pytanie czy brawo Islandia i jaka bylaby moja decyzja gdyby sie okazalo, ze taka decyzje trzeba podjac.

Do tej pory dzieci z DS kojarzyly mi sie jak wspomniany przez Mieszko Macius z klanu. Widzialam je wlasnie tak jak opisal to Hants

Cytat:


2017-08-22 23:10:20, hants napisał(a):

Ludzie z DS moga dozyć sędziwego wieku, kochać, pracować. Odczuwają ból, ale i radość z istnienia. Umierają nieco wcześniej niż zdrowi ludzie (ze względu na rozmaite powikłania układu oddechowego). Moga żyć samodzielnie, pracować, nie stanowią żadnego problemu dla społeczeństwa

Ale wyglądają nieco inaczej, co w krajach nordyckich znanych ze swoich eugenicznych zapędów - jest niedopuszczalne.



Dzis poczytalam sobie troche wiecej i okazuje sie, ze nie wyglada to az tak landrynkowo jak to postrzegalam . W wielu artykulach mowi sie o roznych rodzajach uposledzenia i sporo mowi rowniez o objawach agresji o ktorej wspominala Gal .

Wszystkie te moje doswiadczenia uwazam byly niewystarczajace i pobiezne by wyrobic sobie szersza perspektywe problemu jakim jest DS. Krotkotrwale spotkanie z osoba dotknieta tym syndromem jest zupelnie czym innym niz codzienne zycie z calym bagazem problemow i skrajnych emocji. Zgadzam sie z Gal, ze zderzenie sie swiata tego o ktorym czytam a tym realnym mogloby okazac sie sporym szokiem

Zanim podjelabym jakakolwiek decyzje trzeba by bylo wziac pod uwage

1. Dziecko niekoniecznie urodzi sie Maciusiem z klanu o lagodnym uposledzeniu. Moze sie okazac, ze uposledzenie bedzie duzo wieksze a dziecko agresywne

2. Czy stac mnie na to , zeby podolac finansowo takiemu wyzwaniu . Dziecko samo w sobie , zdrowe to sa duze koszty a tym bardziej dziecko chore

3. Co sie stanie z dzieckiem chorym jak mnie zabraknie ? Jakiego panstwo udziela wsparcia jesli mnie nie bedzie stac by temu dziecku zapewnic wszystko co w mojej mocy by moglo godnie zyc (Sev wspomniala o ogromnych kosztach jakie to generuje )

Na ile dziecko sobie poradzi , usamodzielni i odnajdzie w obliczu dnia codziennego gdy mnie nie bedzie by je wpierac .

4. Czy jestem na tyle dojrzala emocjonalnie by sobie z tym wyzwaniem poradzic i nie zawiesc jako rodzic

To nie sa ani latwe pytania ani tym badziej latwe decyzje i uwazam ,ze suma sumarum kazdy musi sie z taka decyzja uporacsie sam w oparciu o wlasne sumienie , z ktorym bedzie zyl. Takie decyzje ciagna za soba cala mase konsekwncji dlatego ja nie rzucalabym kamieniem w strone tych islandzkich kobiet.

Wiem , ze podejmowana decyzja uzalezniona jest od wielu czynnikow zewnetrznych.Pewnie bylaby zupelnie inna gdybym ja podejmowala bedac zagubiona, przestraszaona gowiniara, ktora w nikim nie ma oparcia i inna na tym etapie zycia w ktorym jestem obecnie , gdy wiem , ze sa osoby ktore by mnie z tym problemem nie zostawily samej .

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam sie nad pojeciem mniejszego zla . Jedyne co wiem to fakt, ze nikt w tak trudnym momencie nie powinien podejmowac decyzji pod presja , byc szykanowany czy wystawiany na ostracyzm spoleczny, bo podjecie takiej decyzji nie jest latwe . Osoba , ktora mierzy sie z takim problemem powinna miec wsparcie bliskich i psychologow by moc rozwazyc wszystkie za i przeciw
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

alice40

Post #10 Ocena: 0

2017-08-23 23:11:22 (7 lat temu)

alice40

Posty: 150

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: UK

Dominikana tak jak pisalas to jest zawsze prawdopodobienstwo wystapienia choroby.Nie oznacza,ze bedzie.My po wielokrotnych badaniach usg nabralismy pewnosci,ze dziecko jest zdrowe.Wydaje mi sie ze badanie usg jest najbardziej wiarygodne.Po rozmowach z lekarzami dowiedzielismy sie ze hormony na wywolanie okresu i owulacji u corki mogly spowodowac taki wyniki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,