MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dylemat medyczny czy moralny ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

Str 2 z 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

alice40

Post #1 Ocena: +1

2017-08-23 12:08:23 (7 lat temu)

alice40

Posty: 150

Kobieta

Z nami od: 26-03-2010

Skąd: UK

Moja corka bedac w ciazy poddala sie badaniu z glupiej ciekawosci.Byla pewna ze wszystko z jej ciaza bylo wporzadku.Okazalo sie ze badanie z krwi pokazalo,ze istnieje ryzyko urodzenia dziecka z syndromem Downa.Natomiast badanie usg wychodzilo perfekcyjnie.Byl placz,zalamanie.Corka na kazdej wizycie namawiana byla na aborcje,na spotkanie z rodzicami dzieci z syndromem Down aby uswiadomic ja jakie ja czeka zycie.Ja nie chcialam udzielac jej wskazowek ,ale opiekujac sie takimi osobami wiedzialam co to znaczy.Corka postanowila ze urodzi.Wierzyla,ze jej synek bedzie zdrowy.Po drodze byli konsulanci angielscy i polscy ktorzy po badaniach usg dawali nam 80%szans ze dziecko nie ma syndromu Down.Moj wnuczek ma 2 latka.Jest zdrowym i prawidlowo rozwijajacym sie dzieckiem.Nie wyobrazamy sobie zycia bez niego a moglo go nie byc gdyby corka ulegla namowom na aborcje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2017-08-23 12:34:35 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nazizm w czystej postaci. Odbieranie zycia nienarodzonemu dziecku by ludzie nie musieli sie meczyc.

W ostoji wartosci unioeuropejskuch czyli Francji spoty organizacji o charakterze pro-life dla dzieci z syndromem Downa wycofane i zabronione.

Ulomnosc, kalectwo, niepelnosprawnosc - tak chetnie wspierana przez lewice konczy sie na doradzaniu skrobanki. Skrobanka to nic innego jak zabicie zarodka ludzkiego czyli czlowieka. Tylko dlatego, ze nie bedzie fajnym wysnionym prezentem rodzicow.

(Wiem, czasem dla ratowania zycia matki lekarze usuwaja plod. Ale dziecko z Downem nie zagraza jej zyciu i zdrowiu, staje sie niewygodne)

Dlatego posel Patryk Jaki powinien byc inspiracja. A jak nie jest - zabijajcie i selekcjinujcie ten najlepszy material gentyczny. Wujek adolf bylby dumny z islandczykow, on tez ,,kulawych" zabijal.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2017-08-23 13:18:51 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Jesli dobrze zrozumialam to oferowane sa badania prenatalne a decyzje o ewentualnej aborcji sa podejmowane przez kobiety. Panstwo nie zmusza ani nie nakazuje. Daje opcje i tyle. W UK tez nie ma nic nadzwyczajnego w badaniach prenatalnych i testy na syndrom Downa sa z zasady oferowane kobietom po 35 roku zycia zdaje sie...
Rozumiem te islandzkie kobiety. Owszem dziecko z zespolem Downa moze dozyc mniej wiecej wieku zdrowej osoby i moze byc szczesliwe. Co jednak sie dzieje z takim dzieckiem jak zabraknie rodzicow? Nie wiem jakie rozwiazania oferuje panstwo islandzkie ale moze w tym jest problem?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2017-08-23 14:37:03 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2017-08-22 23:52:56, hants napisał(a):
Kilkanascie lat praktyki wystarczy? :-P


Tak, pamietam pisales, ze pracowales w opiece. Ale z ludzmi o jakim stopniu uposledzen, bo ty piszesz o niewielkim stopniu. I z jakim stopniem "wyzywajacego zachowania" ?

Ja mam po 10 latach takiej pracy nadgarstki pogryzione, blizny na zawsze. Wyrywanie wlosow bylo na porzadku dziennym, staff zdarzalo sie mial polamane zebra, nosy. Agresja non stop.

Oczywiscie, on top of severe challenging behaviour, moderate/ severe learning dis ludzie maja jeszcze wlasciwe tylko sobie osobowosci, charaktery, sa obojetnie z jaka kondycja indywidualnymi jednostkami. Tak samo jak "neurotypicals" . No ale co z tego, to prawda oczywista. Tak samo jak to, ze zycie z ty extra chromosomem wcale nie jest takie wesole i kolorowe.

Chocby nie wiem jak bardzo nowomowa i socjolodzy upierali sie nad innymi okresleniami niepelnosprawnoci (ze niby to tylko taki model z punktu widzenia spoleczenstwa), prawda jest taka, ze uposledzenie pozostaje uposledzeniem. I nic na to nie poradzisz.

Oczywiscie ludzie z DS (w niewielkim stopniu) moga miec sie niezle. Grac w sztukach teatralnych itd.

Loteria. Po prostu nie wiesz co sie trafi. Bardzo ciezki temat dla ludzi, ktorych to dotyka w realu.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 23-08-2017 14:42 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-08-23 14:44:16 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

"Sally Phillips, aktorka rozwazala ta kwestie, tyle ze pewnie troche stronniczo, bo ma syna z Syndromem Downa."

Uważam to za błąd logiczny. Ci, którzy nie mają dziecka z syndromem Downa też mogą być stronniczy - z tej drugiej strony.

Niestronniczy mógłby być tylko ktoś, kto ani ma, ani "nie nie ma" takiego dziecka - co jest niemożliwe. Co jest niewykonalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-08-23 15:45:49 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Żadne prawo nie powinno nakazywać czy zakazywać aborcji w takich przypadkach. To jest nieludzkie. Sugerowanie kobiecie co powinna zrobić przez personel medyczny też uważam za niewłaściwe


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2017-08-23 15:51:40 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2017-08-23 14:44:16, stanislawski napisał(a):
Niestronniczy mógłby być tylko ktoś, kto ani ma, ani "nie nie ma" takiego dziecka - co jest niemożliwe. Co jest niewykonalne.


Na dobra sprawe kazdy "at risk". Czyli o ile pamietam rodzice po 40 tce. Ani nie maja, ani jeszcze maja, a miec moga.

?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2017-08-23 16:02:29 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ludzi z z.downa widac coraz mniej na ulicach to fakt obecnie wieksza afera sie robi kiedy staje budowa autostrady bo zieloni walcza o zycie zaby w lesie ktory stoi tej autostradzie na drodze..

Gdyby byla taka mozliwosc to pewnie ludzie z wiekszymu schorzeniami w ogole by sie nie rodzili tylko bylu eliminowani zawczasu ciezko sie nie zgodzic ze przypomina to troche metody z hitlerowskich niemiec
Sam tez bym raczej podjal decyzje o usunieciu ale badzmy szczerzy osobista wygoda tez tu wchodzi w gre a nie tylko martwienie sie o przyszlosc dotknietego choroba potomstwa

Inna sprawa ze ludzie chorzy np na raka w sytuacji beznadziejnej w ogole jak np wiezniowe obozow k. Wychudzeni jak szkielety trzymalu sie nadzieji ze beda zyc nigdy malo kto skraca sobie cierpienie z wlasnej woli wiec takie gadanie ze to dla dobra dziecka niekoniecznie do mnie trafia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2017-08-23 17:31:42 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2017-08-23 15:45:49, SweetLiar napisał(a):
Żadne prawo nie powinno nakazywać czy zakazywać aborcji w takich przypadkach. To jest nieludzkie. Sugerowanie kobiecie co powinna zrobić przez personel medyczny też uważam za niewłaściwe


Znowu...nikt nikomu niczego nie sugeruje. Personel medyczny przeprowadza badanie i w pewnym momencie pada ze strony konsultanta proste pytanie: "co robimy dalej?"
I jesli kobieta potrzebuje czasu to go dostaje. W granicach mozliwosci bo aborcje bezpiecznie mozna przeprowadzac do jakiegos tam czasu. Po podjeciu decyzji kobieta wraca do konsultanta i jest albo tak albo inaczej. Nie mowimy tu o zadnym prawie ktore nakazuje czy przymusza tylko o suwerennych decyzjach innych ludzi.
Jestem w stanie powiedziec "Brawo Islandia" z jednej prostej przyczyny...nikt nikogo czy to w mediach czy prywatnie nie pietnuje za dokonanie aborcji. Kobiety naprawde maja wybor a nie tak jak to jest w PL...niby wybory sa ale albo lekarze sie boja zabieg wykonac, albo zwariowani pro life organizuja propagandy na ulicach pietnujac te kobiety, albo wrecz jakies lokalne "dobre" dusze wysylaja ksiedza zeby fear of God wbil do glowy.
Artykul w linku wyraznie tez mowi ze na Islandii rodza sie dzieci z zespolem Downa tylko jest ich bardzo mala ilosc bo kobiety podejmuja decyzje takie a nie inne. Wnioskuje z tego ze przymusu aborcji takich plodow nikt nie wdraza...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2017-08-23 17:43:58 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja wiem NightFury jak to powinno wyglądać, ale najwidoczniej nie zawsze tak wygląda
Cytat:

2017-08-23 12:08:23, alice40 napisał(a):
Corka na kazdej wizycie namawiana byla na aborcje,na spotkanie z rodzicami dzieci z syndromem Down aby uswiadomic ja jakie ja czeka zycie
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 24 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,