MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kto sie tak przezywa... krotki przeglad przezwisk

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2017-08-08 20:59:36 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Dwa tygodnie temu mieliśmy okazje poznać największych forumowych dziwaków. Gdyby ktoś jeszcze się zdecydował powiększyć ta listę zapraszam do linku poniżej :-8


5 najdziwniejszych rzeczy o mnie

Tym razem zacierajac rece , czekam az przyznacie sie do swoich przezwisk. Wiecie ...chodzi o to jak Was przezywali za dzieciaka. Jakie mieliscie przezwisko w latach szkolnych czy jak Was przezywaja w pracy. A moze macie jakies ciekawe zdrobnienia jakimi nazywaja Was najbliżsi? Jakas śmieszną ksywkę? A moze jakis znienawidzony przydomek, ktory wywoluje gesi naskorek ?

I znow na zachete zaczne od siebie ;-)
Za dzieciaka wiadomo Efka konefka spadla z drzewka ... i tak juz zostało w skróconej formie Efka lub Konefka...koniecznie z f ;-)

Chłopaki przeważnie przezywali mnie od czarownic. Od nazwiska rożne wariacje: Dzieciątko. Dziesiątko ... a stad sie wzielo w domu Dziesia . W trakcie utarczek słownych przekształcane w Dzieske lub Dziesiontkowskoooo z przedłożonym ooo. Jak jest urywane to ostatnie znaczy trzeba sie bać bo ktoś ma nerwa ;-)
Bliska mi osoba w trakcie moich fochow i humorow patrzac na mnie kiedy miotam wkurzonym wzrokiem i rzucam błyskawicami mówi ...ooo obudziło sie Oko Mordoru
Najbardziej lubię jak sie do mnie mowi Efka i nie cierpię wszelkich zdrobnień swojego imienia. Zdążyłam sie trochę z tym oswoic bo choćby na tym forum dużo osob upodobało sobie formę Efcia ;-) Dzielnie to znosze ale jeszcze mnie tam czasem dreszcz przechodzi jak to slysze

A teraz chwalić się jak na Was wołają i skąd wzięły sie Wasze przezwiska
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2017-08-09 08:49:22 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ewka marchewka spadła z drzewka, spadła na kamyczki, potłukła sobie cycki....:-o
Innych przezwisk nie miałam, a zawsze zazdrościłam innym, że mają jakieś ksywki itp tylko nie ja. Albo mam, ale nie wiem bo mam jednego sąsiada co wszystkim nadaje barwne przezwiska i wszyscy je znają tylko nie sami właściciele tych przezwisk i trzeba mu przyznać, że ma facet talent do wymyślania przezwisk np glacopirz (nawet nie wiem przez jakie "rz" to napisać) albo muł w galopie :-]

Za to teraz niektórzy na mw wyzywają mnie od Marysiek...


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #3 Ocena: 0

2017-08-09 09:13:25 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Mialam tylko jedno stale przezwisko w zyciu.....Tekla :-T[ :-M]
Z powodu tego, ze przez cala moja kariere szkolna gralam na skrzypcach na kazdym apelu, czego szczerze, z calego serca nienawidzilam :-M]

:-]

A teraz moj maz uzywa roznych zdrobnien, przezwisk itd - miedzy innymi nazywa mnie czasem 'doniczka', ale juz nie bede publicznie wyjasniac, skad to sie wzielo :-] :-8

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 09-08-2017 09:17 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2017-08-09 12:14:50 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wersji Ewka marchewka to nie słyszałam :-)

ESPE sorry ale ta Tekla to poprawiłaś mi humor .Ja jakoś zupełnie nie mogę wyobrazić sobie Ciebie ze skrzypcami 😁

Ta Doniczka pobudza moja wyobraźnię :-8
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #5 Ocena: 0

2017-08-09 14:27:39 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Moja kuzynka jest Ewka i od zawsze wszyscy w rodzinie na nią mówili Ewka Marchewka :)

Ja nigdy nie miałam przezwiska, no może kiedyś w podstawówce... Zanim założyłam stały aparat na zęby to mówili na mnie Ronaldinho (ten taki piłkarz co miał krzywe zęby :-]) A po założeniu aparatu mówili na mnie Szczęki :-D, Ale to tylko w podstawówce, później już nikt mnie nie przezywał :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-08-09 14:53:39 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Haha...

Ja kiedys spytalam bylego ucznia z technikum czy mialam jakies przezwisko. On na to, oczywiscie, co ty myslisz. Ale nie chcial powiedziec jak brzmialo to przezwisko. Stwierdzil ze nigdy mi nie powie. Wiec tak sobie mysle ze lepiej nie pytac!! :-]
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2017-08-09 16:04:41 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mialem jedno stale, ktore pochodzilo od nazwiska i etymologicznie wiazalo sie z wyrazem "chrzan" w jednym ze slowianskich jezykow, mojego syna tez zreszta tak "wolali".
Na poczatku sredniej szkoly zyskalem ksywke "bocian". Wzielo sie stad ze w tym wieku mlodziez rosnie dosc zuchwale wiec bylem dosc wysoki a cienki w pasie i o dlugich nogach a na nich super modne wtedy spodnie "szwedy" w czerwonym kolorze.
"we wojsku" zaś dostałem ksywke "profesor". Wziela się stad ze po polrocznej szkolce wojskowej nie poszedłem na dywizjon rakietowy gdzies w Polske tylko zostałem w Centrum Szkolenia Wojsk WOPK i przez następne trzy polrocza uczyłem zawilosci sprzętu rakietowego kolejne roczniki Wojska Polskiego. Echhh, to były czasy, luz, nadmiar urlopu, z którym nie wiadomo co było począć. Naleze do tej nielicznej grupy zolnierzy służby zasadniczej, która nie zdazyla wykorzystać przyznanego urlopu w czasie służby, wygnali do cywila chociaż lata, historycznie, były okrutne, 1980-82.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Sawanna

Post #8 Ocena: 0

2017-08-09 19:26:17 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Hmm...
Anka - skakanka, siela (to od nazwiska jakiś dziwaczny skrótotwór ;), Robaczek - to miało być czule... Mormelek - nie trawię do dziś...
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2017-08-09 19:52:23 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-09 14:27:39, Marta2509 napisał(a):
Ronaldinho (ten taki piłkarz co miał krzywe zęby :-]) A po założeniu aparatu mówili na mnie Szczęki :-D,


Dzieciaki potrafia czasem dac do wiwatu nazewnictwem i ciezko czasem pozniej takiego przydomka sie pozbyc ;)
Wtedy urasta to do rangi dramatu czasem a z latami czlowiek milo to wspomina i sie jeszcze posmieje :-)

A w domu nie macie jakis zdrobnien czy smiesznych powiedzen ?

Ja jestem dosc pogodna osoba i czesto sie usmiecham jak glupi do sera ( czesto zeby rozladowac sytuacje) i wtedy slysze na swoj temat haslo szczerzuja lub lokalny przyglupek .
Ze przyglupek to rozumiem ;-) ale za chorobe nie moge zalapac czemu akurat lokalny ;-)

Ja ogolnie czym bardziej sie z kims lubie i mam dobry kontakt to bardziej uznaje za komplement jak ktos mnie wyzwie od wariatek czy z czuloscia powie ty glupia niz te nieszczesne Ewusia , kotusia ...te usie jakos mi nie leza ;-)

Wogole nie lubie tego angielskiego " darlingowania " ," honejowania " jak sie z kims dobrze nie znam. Takie tiutianie jak nazywala to moja babcia mnie najeza ;-)

Czasem w Polsce te wszystkie kochanienkie tez mi spedzaly sen z powiek. Z Bogiem sprawa jak mowila to jakas babulina sprzedajaca jagody . Tej wybaczalm :-) Ale jak tak do mnie wyjezdzala moja rowniesnica to mialam ochote ja pogryzc

Cytat:

2017-08-09 16:04:41, andyopole napisał(a):

Na poczatku sredniej szkoly zyskalem ksywke "bocian". Wzielo sie stad ze w tym wieku mlodziez rosnie dosc zuchwale wiec bylem dosc wysoki a cienki w pasie i o dlugich nogach a na nich super modne wtedy spodnie "szwedy" w czerwonym kolorze.



Bocian fajne :-)

Cytat:

2017-08-09 19:26:17, Sawanna napisał(a):
Hmm...
Anka - skakanka


Ja tak na kolezanke w szkole wołałam :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2017-08-09 19:58:42 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-08-09 16:04:41, andyopole napisał(a):
Na poczatku sredniej szkoly zyskalem ksywke "bocian". Wzielo sie stad ze w tym wieku mlodziez rosnie dosc zuchwale wiec bylem dosc wysoki a cienki w pasie i o dlugich nogach a na nich super modne wtedy spodnie "szwedy" w czerwonym kolorze.


Ooo przypomnialo mi sie *THUMBS UP* Tata przez dluzszy czas mowil na mnie "bociek" bo mialam dlugie, chude nogi i w przedszkolu uwielbialam nosic czerwone rajstopy do sukienek :-)




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,