MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cło z US poniżej 50$?

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Macoci

Post #1 Ocena: 0

2017-07-24 18:03:40 (7 lat temu)

Macoci

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2017

Skąd: Radcliffe

Witam
Z góry uprzedzam - Nie mieszkam w UK (I mam nadzieję że mój temat nie leci w tym momencie do kosza), ale mam rodzinę do której nieraz zamawiam paczki, które odbieram gdy ci nas odwiedzają.
Otóż szukałem ostatnio pewnego Etui na konsolę i nigdzie w EU (Z wyjątkiem kilku niemieckich sklepów które nie wysyłają poza teren swojego kraju) nie mogłem na nie trafić, więc zacząłem szukać głębiej i znalazłem je w Amerykańskim GameStop'ie. GameStop z US ma możliwość wysyłki za granicę, jednak za dostawę do polski policzyli sobie coś koło 60$ (Auć!). Postanowiłem podać dane rodziny z UK i cena spadła do 15$ czyli 43 za całość.
Już miałem radośnie podawać dane, aż przypomniałem sobie jak kiedyś za paczkę z Japonii od pewnej amerykańskiej firmy przyszło mi płacić dodatkowe 200zł za towar warty nieco ponad 90$.
Także jako że tym razem to nie ja bym musiał płacić przy odbiorze to wolę się zapytać czy w tym przypadku grożą mi jakieś dodatkowe opłaty?
Jak już wspominałem towar jest od amerykańskiej sieci sklepów. Jest to Etui więc paczka powinna być niska i dość lekka, jednak szerokością i długością może przypominać otwarte pudełko DVD. Samo Etui to 28$, podczas gdy wysyłka to 15, co daje nam 43$.
Chciałbym wiedzieć czy muszę być gotowy na jakieś ewentualne dopłaty (I jeśli tak to mniej więcej ile), czy np. wartość mojego zamówienia jest na tyle niska że nie muszę się obawiać cła?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-07-24 19:00:15 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moze byc VAT do zaplaty, a za mozlisc zaplaty tego VAT online firma policzy sobie np 12 funtow (+ koszt VAT).
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #3 Ocena: 0

2017-07-24 20:05:10 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Miałem podobną sytuację (a raczej żona miała), więc zgłębiłem temat, po tym jak nas nie mało podliczono.
Żona kupiła jakiś towar (już nie ważne co) w Ameryce. Kwota na tyle mała, że nie trzeba było płacić cła. Zakupy do jakiejś kwoty są zwolnione z cła. Ale, jak zauważyła Richmond, trzeba było zapłacić VAT. I tu się zaczynają jaja. Tenże VAT w Twoim imieniu płaci Royal Mail. Nikt się ciebie nie pyta oczywiście czy chcesz, czy nie. Potem upominają się, żebyś im zwrócił te koszty, ale dodatkowo chcą, żebyś uiścił opłatę za to, że oni za ciebie niejako założyli kasę. Ta usługa w Royal Mail, to kilkanaście funtów. Zatem cokolwiek się nie kupi w USA, trzeba się liczyć z dość sporą dopłatą. Wszystko to wyczytałem na stronach UK Customs i Royal Mail. Po sprawdzeniu z ceną zakupu, rzeczywiście mi się zgodziło i wyszło tyle ile miałem dopłacić. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-07-25 20:42:09 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-07-24 19:00:15, Richmond napisał(a):
Moze byc VAT do zaplaty, a za mozlisc zaplaty tego VAT online firma policzy sobie np 12 funtow (+ koszt VAT).

DHL pobiera nawet 25 za usługę pobrania VAT.
bez dodatkowych opłat jest w parcel force, czyli Royal mail.

Ale podatek może być, ale nie musi być. Różnie z tym bywa. Raczej poniżej 50$ nie będzie podatku.
Ostatnio z Chin zamawiałem 130$ przyszło bez cła, ale Chinczycy to kombinatorzy. Przesyłka przez Szwecje. Z usa czasami też idą paczki przez np Portsmouth, gdzie jakiś Ahmed, je przepakowuje bo było na liście przewozowym Ahmed coś tam i adres jakiego PO industrial ...., albo zmienia naklejki i ja już paczkę mam oklejoną jak by szła z Portsmouth, mimo że pod spodem są naklejki z USA.
Nawet miałem przesyłki za kilkaset dolarów bez cła i Japoni i Chin i z USA. Choć teraz to coraz trudniej. Zależy jak to załatwi wysyłający.
*DONT_KNOW*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,