MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

5 najdziwniejszych rzeczy o mnie ;-)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 9 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Theraphosa_blon

Post #1 Ocena: 0

2017-07-30 11:03:45 (7 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-30 09:35:29, Richmond napisał(a):
Sa rozne rodzaje intelingencji i bycie dobrym w jednej dziedzinie, nie oznacza ze ktos jest inteligentny zyciowo czy dokonuje dobrych wyborow.

Gardner wyodrębnił 9 typów inteligencji

Cytat:

2017-07-30 09:35:29, Richmond napisał(a):
Przyklad to inteligentni ludzie, ktorzy zazynaja swoje organizmy nalogami.

Jak Jerzy Pilch (Nike 2001), ciężko mi zrozumieć jego "styl życia".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-07-30 11:25:38 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-30 11:03:45, Theraphosa_blondi napisał(a):
Gardner wyodrębnił 9 typów inteligencji


Fantastyczny link Michal, dla mnie bomba bo zawsze ciekawila mnie natura ludzka i nauki z nia zwiazane.

1. Inteligencja jezykowa - wedlug mnie u mnie dobra
2. Inteligencja logiczno-matematyczna - to bada Mensa wlasnie
3. Inteligencja muzyczna - srednia u mnie
4. Inteligencja ruchowa - u mnie zerowa. Nie odbije pileczki tenisowej za skarby swiata. :D
5. Inteligencja przestrzenna - u mnie wybitnie niska
6. Inteligencja interpersonalna - coz. Jestem empatyczna ale latwowierna.
7. Inteligencja intrapersonalna - rozwijam :D
8. Inteligencja naturalistyczna - u mnie do zaakceptowania
9. Inteligencja egzystencjalna - moze byc.

A gdzie spryt do interesow? :) To tez niektorzy ludzie maja wrodzone. Dla mnie to tez rodzaj inteligencji. (Ja nie mam.)

No i latwosc dopasowywania sie do regul - a z drugiej strony zdolnosci tworcze i przywodcze czyli wychodzenie poza reguly. To moze tez ktos wyodrebni?

Przepraszam za przynudzanie ale chyba sie tym zainteresuje i na starosc przymierze sie do studiowania psychologii...

Theraphosa_blondi, masz wybitny pierwszy post jak dla mnie.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-07-30 11:56:59 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-30 11:25:38, KatyD napisał(a):
Cytat:

2017-07-30 11:03:45, Theraphosa_blondi napisał(a):
Gardner wyodrębnił 9 typów inteligencji


Fantastyczny link Michal, dla mnie bomba bo zawsze ciekawila mnie natura ludzka i nauki z nia zwiazane.

Przepraszam za przynudzanie ale chyba sie tym zainteresuje i na starosc przymierze sie do studiowania psychologii...

Theraphosa_blondi, masz wybitny pierwszy post jak dla mnie.

Rzeczywiscie super link . Poczytalam z ciekawoscia. KatyD to tez juz wiem co bede zglebiac na starosc jak znajde czas na powiecenie wiecej czasu na nauke :-)

Inteligencja jezykowa srednio. Z muzyczna, matematyczna i przestrzenna to porazka . Interpersonalna , intrapersonalna , naturalistyczna i egzystencjonalna uwazam na dosc wysokim poziomie . Z ruchowa bywa roznie

No i to sa tematy ktore tygryski lubia najbardziej. Prosze o wiecej *THUMBS UP*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Theraphosa_blon

Post #4 Ocena: 0

2017-07-30 13:22:22 (7 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

[B]2017-07-30 11:56:59, EFKAKONEFKA33 napisał(a):[/B

No i to sa tematy ktore tygryski lubia najbardziej. Prosze o wiecej *THUMBS UP*


Świat literatury jest tak bogaty, że życia za mało. Oczekując progres-u własnego "ja" można skorzystać z małej podpowiedzi.

Zazwyczaj czytam dwie naraz, kryminał oraz coś z pogranicza historii i filozofii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #5 Ocena: 0

2017-07-30 13:34:22 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

No dobra, skoro temat przeszedl na inteligencje, to trzeba cos o sobie napisac ;-) *ROFL*

U mnie w kolejnosci od najwyzszej:

1. Logiczno-matematyczna
2. Jezykowa
3. Muzyczna
4. Interpersonalna
5. Intrapersonalna
6. Egzystencjalna
7. Naturalistyczna
8. Ruchowa
9. Przestrzenna

Rowniez mam w rodzinie czlonka mensy - bez umiejetnosci dostosowania sie do normalnego zycia. Np. jesli mu sie nie powie rano, ze moze by sie ubral, to mu to do glowy samo nie przyjdzie :-8

Cytat:

2017-07-30 13:22:22, Theraphosa_blondi napisał(a):
Zazwyczaj czytam dwie naraz, kryminał oraz coś z pogranicza historii i filozofii.


Robie podobnie - tez zazwyczaj czytam dwie-trzy ksiazki jednoczesnie, z reguly jest to kryminal, naukowa I podroznicza.

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 30-07-2017 13:39 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #6 Ocena: 0

2017-07-30 14:02:14 (7 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Wrócę jeszcze do tematu wątku :-)

Ewa, bardzo mnie zainspirowałaś :) Przepytałam bliskich o ich dziwactwa, a także o to, jakie dostrzegają u mnie.

I tak:

1. Jestem szybka. Potrafię przełączać się z czynności na czynność. W psychologii to się nazywa żwawość. To nie tylko kwestia myślenia, ale też działania - potrafię złapać kubek spadający ze stołu i muchę w locie :-8

2. Mam jedną silną fobię - nienawidzę "lych", czyli wszelkiej maści pełzających stworzeń, szczególnie z pierścieniowatą budową ciała (np. dżdżownice). Jest to o tyle trudne, że lubie pomagać mamie w ogrodzie. Pomagam do pierwszej "lychy", a potem... Sąsiedzi się już przyzwyczaili, co oznacza mój przeraźliwy krzyk...

3. Nie znoszę prasować. Prasuję 1-2 razy w roku. Już na etapie kupowania ubrań zwracam uwagę, żeby nie wymagały żelazka. A jak już muszę mieć coś wyprasowane, to pertraktuję z mężem. W domu zrezygnowałam z firanek, wszelkich obrusów, serwetek itp., bo stanowczo lepiej wyglądają wyprasowane *DONT_KNOW*

4. Potrafię się podrapać po głowie stopą. Wcale tego nie ćwiczyłam, mam tak od zawsze. Mama mi przypomniała, że jeszcze w podstawówce obgryzałam sobie paznokcie u stóp. Teraz tego nie robię, ale gdybym chciała, to spoko :-] Umiem też ruszać uszami :-]

5.
Cytat:

2017-07-30 11:25:38, KatyD napisał(a):
Przepraszam za przynudzanie ale chyba sie tym zainteresuje i na starosc przymierze sie do studiowania psychologii...

Właśnie to zrobiłam. Dwa lata temu zaczęłam studia z psychologii. Robię to hobbystycznie, ale a nuż, widelec, zdążę jeszcze parę lat przed emeryturą popracować w nowym zawodzie :-]
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2017-07-30 14:12:56 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-30 13:22:22, Theraphosa_blondi napisał(a):



Świat literatury jest tak bogaty, że życia za mało. Oczekując progres-u własnego "ja" można skorzystać z małej podpowiedzi.

Zazwyczaj czytam dwie naraz, kryminał oraz coś z pogranicza historii i filozofii.


Czytam jak znajde czas. Staram sie poprzez ksiazki uciec do innego swiata. Jak teraz czytajac ponownie Sapkowskiego

Biblie przeczytalam dwa razy.Mozna podciagnac pod najdziwniejsze rzeczy o mnie bo malo kto mnie podejrzewa o czytanie tego typu pozycji
Ciezka lektura momentami

Tego typu ksiazki pomagaja mi zrozumiec sama siebie i otaczajacy mnie swiat
Obrazek

Poezje uwielbiam . Sama kiedys probowalam pisac ale kiepski ze mnie pisarz dlatego skupiam sie na podziwianiu wierszy innych

Bardzo lubie dobrze napisane biografie . Tego typu


Obrazek
Cytat:
Zbeletryzowana biografia francuskiego malarza i grafika, Henri de Toulouse-Lautreca, artysty o światowej sławie, którego prace jeszcze za jego życia zawisły w Luwrze. Nie jest to jednak monografia twórczości, ale przede wszystkim wzruszająca opowieść o potrzebie miłości, o życiu człowieka, który został przez los potraktowany ze szczególnym okrucieństwem, a zmarł, mając zaledwie trzydzieści siedem lat.


Lubimy czytac

Ten autor ma kilka fajnych ksiazek

Kolejny temat rzeka *THUMBS UP*

Cytat:

2017-07-30 14:02:14, Kasia_red napisał(a):


1. Jestem szybka. Potrafię przełączać się z czynności na czynność. W psychologii to się nazywa żwawość. To nie tylko kwestia myślenia, ale też działania - potrafię złapać kubek spadający ze stołu i muchę w locie :-8

2. Mam jedną silną fobię - nienawidzę "lych", czyli wszelkiej maści pełzających stworzeń, szczególnie z pierścieniowatą budową ciała (np. dżdżownice).
3. Nie znoszę prasować. Prasuję 1-2 razy w roku. Już na etapie kupowania ubrań zwracam uwagę, żeby nie wymagały żelazka.


O ... i w tych podpunktach tez mozemy sobie rece podac :-]
Z ta mucha to juz moze nie po operacji oczu . Niemniej wkurzona mam wzrok bazyliszka i mucha pada martwa na sam moj widok :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-07-30 14:38:10 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-30 14:12:56, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Tego typu ksiazki pomagaja mi zrozumiec sama siebie i otaczajacy mnie swiat
Obrazek


Dawno nie drukowane Przebudzenie. Dla mnie rowniez wspaniala pozycja. O ile jestem na czasie to wylacznosc praw autorskich ma zakon Jezuitow, De Mello byl Jezuita w Indiach, a obecne Koscielne wytyczne odgorne zalecaja zeby nie drukowac.

Aaa, obowiazek posluszenstwa to byl powod dla ktorego jako nastolatka przestalam w koncu myslec o zakonie. Odnosnie snow to snilo mi sie wtedy w kolorze ze jestem bratem (!) zakonnym i ze do naszego klasztoru trafili ranni opozycjonisci ktorych nie chcielismy wydac wojsku. Przelozeni w koncu kazali ich wydac i ja z innymi bracmi i rannymi przedzieralismy sie przez zarosla zeby ich ukryc, tak sie obudzilam i uznalam ze to bylo olsnienie. Odnosnie innych olsnien sennych to innym razem snilam ze wynalazlam fantastyczny produkt. Po obudzeniu zorientowalam sie ze produkt nazywal sie po angielsku, thyme tea, i ze to najbardziej zalosny pomysl jaki mogl mi sie przysnic.

Cytat:

2017-07-30 14:02:14, Kasia_red napisał(a):
3. Nie znoszę prasować. Prasuję 1-2 razy w roku. Już na etapie kupowania ubrań zwracam uwagę, żeby nie wymagały żelazka.


Ja tez tak kupuje, a przed slubem cywilnym moja sukienke prasowal ochotniczo moj owczesny narzeczony.

Brawo Kasia_red, podziwiam za psychologie. :)

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #9 Ocena: 0

2017-07-31 10:42:40 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Cytat:
Dodam jeszcze jedno male dziwactwo

Efka
:-] Kołdra musi być zawinięta pod stopy :). Mój młodszy syn odziedziczył to po mnie i nazywa to "kokonik".

Cytat:
jest takie pojecie jak inteligencja emocjonalna.


Cytat:
Sa rozne rodzaje intelingencji i bycie dobrym w jednej dziedzinie, nie oznacza ze ktos jest inteligentny zyciowo czy dokonuje dobrych wyborow.


Á propos inteligencji, jest mnóstwo sytuacji w życiu codziennym gdzie dla mnie jest coś po prostu oczywiste a innym muszę to tłumaczyć.
Moja rodzina mówi, że wyprzedzam ich myśli. To samo mówiła mi kiedyś pani psycholog, do której poszłam z moim prawie 3 letnim synem bo zbyt mało mówił. Powiedziała, że on nie potrzebuje mówić co chce bo ja wiem wcześniej czego on chce :-] ale mam się nie martwić bo kiedy jest sam i się bawi to mówi i za kilka miesięcy nie opędzi się pani od jego gadania :-]. Miała rację :-].

U mnie, kolejność rodzai inteligencji wygląda tak:
1. Inteligencja interpersonalna.
2. Inteligencja przestrzenna.
3. Inteligencja logiczno-matematyczna.
4. Inteligencja językowa.
5. Inteligencja ruchowa, inteligencja intrapersonalna, inteligencja muzyczna.
6. Inteligencja naturalistyczna.
7. Inteligencja egzystencjalna.

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 31-07-2017 10:53 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-07-31 15:33:06 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,