MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odzyskanie depozytu

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

asseqpl

Post #1 Ocena: 0

2017-01-19 12:14:00 (7 lat temu)

asseqpl

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-06-2012

Skąd: Castleford

witam,
mam pewien problem.
Byłem obejrzeć samochód w salonie z używanymi samochodami. (w sobotę)
Samochód mi się spodobał lecz niestety nie udało się go odpalić bo akumulator był padnięty. To umówiłem się z sprzedawcą na drugi dzień (niedziela), że przyjdę i aby go przygotowali do jazdy i aby był na chodzie. Sprzedawca poprosił mnie o depozyt, tak aby wiedział, że przyjdę, no to zostawiłem mu 100 funtów.
Powiedział mi też, że depozyt jest zwrotny i jak i tak nie będę chciał samochodu to mi go zwrócą.
Oczywiście dostałem świstek, że depozyt został złożony na auto.
Przychodząc następnego dnia okazało się, że musieli go zawieźć do garażu i podpiąć pod komputer bo wyskoczyła im jakaś kontrolka.
I miał być gotowy w poniedziałek.
Do dziś nie było kontaktu z ich strony więc poszedłem po swój depozyt. I nagle się okazało, że depozyt nie jest zwrotny. (tak mi powiedział, szef całego tego bajzlu, wcześniej wszystko załatwiałem z sprzedawcą)
Samochód niby ma być gotowy na sobotę.
Samochodem nie jeździłem, nie wyraziłem ochoty kupna samochodu na 100% bo nawet się nim nie przejechał czy nawet nie został odpalony.
I teraz pytanie do forumowiczów, czy jest jakaś szansa na odzyskanie depozytu ?
I jeżeli tak to gdzie można skierować taką sprawę?

pozdrawiam[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-01-19 12:27:42 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Mozesz sie jedynie upierac przy tym co uslyszales przy wplacaniu depozytu. Nie masz nic na pismie.

Nigdy nie zastanawialbym sie nad autem, ktore nie jest gotowe do prezentacji, a juz na pewno nie wplacalbym depozytu.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

asseqpl

Post #3 Ocena: 0

2017-01-19 12:41:04 (7 lat temu)

asseqpl

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-06-2012

Skąd: Castleford

Upieranie się mi nic nie da bo już rozmawiałem, z szefem.
Powiedział, że to są koszty, które zabezpieczają jego.
Nic zobaczę w sobotę, czy samochód będzie gotowy i wtedy może uda mi się zastać sprzedawcę z którym rozmawiałem.

Czyli z innego punktu legalnego, przy pomocy np. policji nie ma szans na odzyskanie depozytu ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-01-19 12:46:54 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakby ci ukradli to Policja mogpaby sie tym zajmowac. To jest cywilna sprawa i twoje slowo przeciwko jego. Mozesz zagrozic zgloszeniem do Trading Standards np bo niby jakie koszty on poniosl? Po co ty placioes depozyt za zatrzymanie samochodu ktory nie spelnia podstawowej funkcji (nie jezdzi)? Czyzby byl tak ogromny popyt na zepsute samochody ze trzeba depozyt zastawiac zeby je ogladac?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

asseqpl

Post #5 Ocena: 0

2017-01-19 12:58:35 (7 lat temu)

asseqpl

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-06-2012

Skąd: Castleford

No napaliłem się, trochę mnie zbajerował no i wyszło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2017-01-19 13:03:59 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Bo za to ma placone, by Cie bajerowac.
Przyjmuja auta, nic z nimi nie robia i wystawiaja na sprzedaz doliczajac "marze"
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #7 Ocena: 0

2017-01-19 13:24:20 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Jak dali ci potwierdzenie wpłaty depozytu to jesteś na bardzo dobrej pozycji. Wyślij sprzedawcy list, obowiązkowo polecony w którym domagasz się zapłaty, załącz potwierdzenie wpłaty. Napisz w liście że jeśli do jakiegoś tygodnia nie dostaniesz pieniędzy to skierujesz sprawę do small claim court.

Obowiązkowo skieruj tę sprawę do tego sądu jeśli ci nie wypłacą. Ale zazwyczaj jak ktoś w ten sposób się upomina to druga strona płaci, bo nie chce się po sądach szlajać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-01-19 14:00:51 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A jak zaplaciles karta kredytowa, to mozesz zglosic transakcje do wydawcy karty i poprosic o zwrot.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

asseqpl

Post #9 Ocena: 0

2017-01-19 14:26:42 (7 lat temu)

asseqpl

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-06-2012

Skąd: Castleford

Cytat:

2017-01-19 13:24:20, zealot napisał(a):
Jak dali ci potwierdzenie wpłaty depozytu to jesteś na bardzo dobrej pozycji. Wyślij sprzedawcy list, obowiązkowo polecony w którym domagasz się zapłaty, załącz potwierdzenie wpłaty. Napisz w liście że jeśli do jakiegoś tygodnia nie dostaniesz pieniędzy to skierujesz sprawę do small claim court.

Obowiązkowo skieruj tę sprawę do tego sądu jeśli ci nie wypłacą. Ale zazwyczaj jak ktoś w ten sposób się upomina to druga strona płaci, bo nie chce się po sądach szlajać.


wielkie dzięki, takiej pomocy oczekiwałem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,