MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak sprowadzić męża Albańczyka do Anglii

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2016-07-09 17:48:58 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12794

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-07-09 16:41:40, deco-Latifa napisał(a):
Jest sobota, użytkownicy nie siedzą na forum 24/7
Prosze cierpliwie poczekać na odp i nie ma potrzeby powielać pytania na innych wątkach 😀


A jak kolezanke przypilio?

Serce nie sluga.:-P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #2 Ocena: 0

2016-07-09 20:33:00 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-07-09 17:48:58, andyopole napisał(a):
Cytat:

2016-07-09 16:41:40, deco-Latifa napisał(a):
Jest sobota, użytkownicy nie siedzą na forum 24/7
Prosze cierpliwie poczekać na odp i nie ma potrzeby powielać pytania na innych wątkach 😀


A jak kolezanke przypilio?

Serce nie sluga.:-P

taaa serce :)))) :-8
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

jestem

Post #3 Ocena: 0

2016-07-09 20:51:05 (8 lat temu)

jestem

Posty: 22

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2007

Skąd: rossendale

jest aplikacja EEA FAMILY PERMIT. nie ma zadnych problemów z jej wypełnieniem. no może małe jeżeli twój język angielski jest slaby.otwórz stronę : www.Www.www,zarejestrój się i wybierz odpowiednią wizę dla twojego męża EEA family permit.
powodzena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jestem

Post #4 Ocena: 0

2016-07-09 20:55:35 (8 lat temu)

jestem

Posty: 22

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2007

Skąd: rossendale

małe sprostowanie :visa Family Member of an EEA National, tak to się fachowo nazywa. wiza jest całkowicie free na 6 miesięcy. gdy mąż już będzie w uk należy wyrobić mu NIN i WRS następnie szybko aplikować o resident card (pozwolenie na 5-cio letni pobyt)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Angie86

Post #5 Ocena: 0

2016-07-12 13:09:13 (8 lat temu)

Angie86

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

i o co sie tu denerwowac , skoro sobota i niedz nie to kiedy jak w tyg ludzie pracuja , zreszta pierwszy raz jestem na forum.. i bardzo potrzebuje wskazowek jakichkolwiek na temat wiz do UK , a widze ze tu daty stare dlatego pisze w kilku tematach ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Angie86

Post #6 Ocena: 0

2016-07-12 13:18:53 (8 lat temu)

Angie86

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

z wypelnieniem nie ma problemu ale gdzie to zlozyc ? na stronie ktora podali mi w ambasadzie w Albani visa4uk nie ma aplikacji o EEA family permit :(

a tutaj w innym temacie ktos mi napisal tak :

Od dawna nie siedze siedze w wizach ale o ile sie nie myle na podstawie ostatnich porozumien miedzy UK I Bruksela obywatele spoza EU stracili prawo ubiegania sie o tzw. Wizy pobytowe na podstawie zawartego malzenstwa z obywatelem EU zamieszkalym w UK. Dlatego nie bedzie formularza Family Permit bo ten status juz nie istnieje. Teraz chyba jest cos takiego , Marriage Visitor (?) ale nie znam szczegolow, zadz HO I sie dopytaj, to chyba weszlo od lutego br

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2016-07-12 13:53:46 (8 lat temu)

dominikana36

Posty: 3051

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Sprawdzilam z ciekawosci: wiza istnieje dalej, zmienily sie kryteria (troche) i proces aplikacji.
Zeby zlozyc podanie twoj maz musi zalozyc konto tutaj:
www.visa4uk.fco.gov.uk/account/register i wypelnic zgodnie z instrukcja. faktycznie na ich glownej stronie nie ma formularza, on sie powinien pojawic jako opcja do wyboru po zalozeniu konta. Trzeba go wyslac on-line, wydrukowac i umowic sie na spotkanie . Niestety nie moge przejsc przez proces dokladnie bo do tego potrzebna jest rejestracja. Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Angie86

Post #8 Ocena: 0

2016-07-12 16:13:18 (8 lat temu)

Angie86

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

dziekuje , tak sprawdzalam na visa4uk juz jestem zarejstrowanym uzytkownikiem i jest duzo rodzajii wiz jedna z nich jest "Family Member of an EEA National " tak jak napisal Pan wyzej takze to jest pewnie to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Angie86

Post #9 Ocena: 0

2016-10-13 07:51:07 (8 lat temu)

Angie86

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

Cześć. Moja wiza dla męża została odrzucona ale dostaliśmy dokument o appeal to the first-tier tribunal immigration and asylum chamber .. mamy prawo się odwołać, co robić pomóżcie? Odwołanie czy aplikacja o wizę od nowa co szybciej? Jeżeli ma ktoś namiary na jakiegoś adwokata

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2016-10-13 13:47:08 (8 lat temu)

dominikana36

Posty: 3051

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja bym sie odwolywala, po konsultacji z prawnikiem bo tak jak wczesniej pisalam na mocy porozumien z listopada 2015 roku malzenstwo z obywatelem EEA przestalo byc podstawa do wydawania wiz obywatelom spoza EEA. Jezeli tylko takie sa podstawy ubiegania sie o wize to niestety ale powtorne aplikowanie nie pomoze- odrzuca ponownie
Do odwolania musisz przygotowac dokumenty potwierdzajace, ze Ty w UK "exercise treaty of rights", przedstawic dowody, ze macie srodki na utrzymanie na okres 3 m-cy (na tyle teraz przyznaja te wizy, nie na pol roku), ze jezeli maz wjezdza z zamiarem osiedlenia to bedzie w stanie znalezc prace, z ktorej sie utrzyma (tu jego kwalifikacie i najlepiej certyfikowana znajomosc jezyka angielskiego) i dodatkowo, ze wasze malzenstwo to malzenstwo prawdziwe.
Teraz kazdy z tych punktow to problem: z Twoim "treaty of rights" moze byc najlatwiej jesli masz stala prace ale niestety nie sa okreslone srodki jakie maz ma miec na te 3m-ce wejsciowe- czyli ile nie udowodnicie,ze macie moze byc za malo (znam przypadek gdzie 15 tys funow na koncie aplikanta nie bylo wystarczajace). Ponadto o ile zamierza sie tu osiedlic a nie jest wysokowykwalifikowany w zawodzie pozadanym w UK (np nurse, electric engineer) to ni jak nie udowodni,ze dostanie tu prace. Dodatkowo fakt,ze on jest w Albani a Ty tutaj rodzi pytanie , czy wasz malzenstwo jest prwadziwe a nie zawarte z powodu dokumentow. Dlatego nie dziwie sie wcale,ze nie dostal wizy. To z punktu widzenia urzedu emigracyjnego.
Teraz przy odwolaniu na Twoja korzysc przemawiac moze ten nieszczescny PR(chociaz nie jest wymagany i sam nic nie da), wysokie zarobki (najlepiej powyzej 30tys/rok), wyksztalcenie meza, stan konta (jak najwyzszy) i mozliwosc udowodnienia, ze mieszkaliscie juz razem w UK, innym kraju EU albo chociaz gdziekolwiek przed slubem lub po przez dluzszy okres czasu ( znowu nie sprecyzowany ale przyjmuje sie ,ze min rok)
Nic nie zmienia tu fakt, czy ma sie dzieci , czy nie i gdzie one sa, tudziez z jakim obywatelstwem ( czyli jakbys miala dziecko z mezem Albanczykiem urodzone w UK z UK paszportem i tu mieszkajace z Toba to i tak by mu to w niczym nie pomoglo)
I przygotuj sie na dlugi ( tu nic nie bedzie szybko) i kosztowny przebieg sprawy- jesli odwolanie zostanie odrzucone to caly proces bedziecie musieli zaczac od nowa. Niestety fakt,ze macie slub i bardzo sie kochacie nie wystarczy juz na wize.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,