MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nauka polskiego :)

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2013-09-13 20:55:30 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2013-09-13 20:56:55 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2013-09-13 21:00:43 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-09-13 21:16:35 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2013-09-13 21:27:58 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Deneris02

Post #6 Ocena: 0

2013-09-13 21:33:33 (11 lat temu)

Deneris02

Posty: 138

Kobieta

Z nami od: 02-09-2011

Skąd:

Ja tylko dodam od siebie, że zmuszaniem dziecka do oglądania bajek, czytania, mówienia po polsku nie osiągniesz niczego. Dziecko nie powinno czuć presji. A Ty byś chciała już, teraz, szybko. Bo święta, bo dziadkowie. Tak się nie da. Dziecko potrzebuje czasu i cierpliwości z Twojej strony.
Polska szkoła, to nie jest zły pomysł. Najpierw jednak postaraj się zmienić nastawienie Twojego dziecka do nauki języka, bo źle zaczęłaś i tego efekty już masz.
Pewnie jest już trochę osłuchany z naszym językiem, więc mówić do niego i nie przestawać, ale bez spinania się, nawet jak będzie wplatał angielskie słowa, to wytłumaczyć jak jest po polsku, kilka razy powtórzyć no i kurde nie zabraniać mówić mu w "swoim" języku, bo jak inaczej ma się z Tobą komunikować? Dzieciak pewnie jest zdezorientowany, bo nagle w domu mówi się w innym języku, którego on nie zna. Daj mu czas i raczej nie licz na to, że do świąt Twój syn bez problemu będzie gadał po polsku. Ale powoli i do przodu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2013-09-13 21:33:40 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2013-09-13 21:38:39 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Deneris02

Post #9 Ocena: 0

2013-09-13 21:51:33 (11 lat temu)

Deneris02

Posty: 138

Kobieta

Z nami od: 02-09-2011

Skąd:

Bardzo przydałby się kontakt z polskimi rówieśnikami. Może rozejrzyj się czy niedaleko Was nie mieszka ktoś, z kim dziecko mogłoby się zaprzyjaźnić. Jesteś sama, że tak powiem na "placu boju" i wyobrażam sobie, jak trudna musi być nauka języka, którym nikt inny wokół Was się nie posługuje. Bawić się z dzieckiem, wygłupiać, śmiać. To co lubi najbardziej, żeby dobrze mu się kojarzyło. Gotować, wycinać, wyklejać, malować. I tłumaczyć po polsku. Nauką za pomocą zabawy, można na prawdę wiele osiągnąć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Markywee

Post #10 Ocena: 0

2013-09-13 21:52:19 (11 lat temu)

Markywee

Posty: 3883

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 29-03-2013

Skąd: ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa

u mnie sytuacja jest prosta.
W domu zawsze po polsku.
Z kolegami moze sobie po angielsku
W szkole tez po angielsku.
Bajki i filmy w wiekszosci po angielsku.
gry (comp) w wiekszosci po angielsku.
Gry planszowe i tym podobne po polsku
Ksiazki w wiekszosci po polsku - jedynie szkolne po angielsku, i czasem z biblioteki cos lyknie po angielsku.
Komiksy po polsku, zaczal jakies pol roku temu - i czyta chetnie

ogolnie czyta i nadaje plynnie w obu jezykach, to samo z pisaniem.
Jedyna bolaczka to to ze nie chodzi do pl szkoly, ale nie wiem czy bylby sens, moze jak bedzie troche wiekszy, jakies przedmioty zwiazane z historia, i samym jezykiem polskim (gramatyka, lektury i inne pierdoly).. Nie wiem

Szkoda bardzo ze uczylas go angielskiego, wg mnie duzy blad odcinac sie tak od korzeni.

Wg mnie - nie musisz go zmuszac - tylko po prostu zastosuj podmiane, jego ulubione bajki dawaj mu z pl dubem, albo chocby z napisami, zainteresuj go ksiazkami, albo chocby komiksami po polsku - historie narysowane dosc konkretnie wzmagaja chec poznania tresci.

Co do jezyka mowionego... nie wiem, zacznij go rozumiec jak mowi tylko i wylacznie po polsku? Zrob taki maly psikus...

aha - doczytalem - juz ten psikus stosujesz.


Mysle ze to teraz bedzie taka gra, kto predzej peknie. Ze efekty przerazajace to normalne, chodzi raczej o to zeby sie przelamal.
Wg mnie rob to co robisz - rozmawiaj z nim, zacznie rozumiec czy by chcial czy nie...


Aha - jeszcze jedna bardzo wazna rzecz - autorytet taty. Namow ojca do nauki jezyka z dzieckiem. Jak tata pokaze ze sie uczy, mlody tez prawdopodobnie zacznie inaczej podchodzic do sprawy.

[ Ostatnio edytowany przez: Markywee 13-09-2013 21:58 ]

Jeżeli nie odpowiadam/ignoruje posty skierowane do mnie, oznacza to po prostu, ze żal mi czasu na komentowanie bzdur.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,