2023-02-16 16:05:51, andyopole napisał(a):
Jesli korek byl plastikowy, nie zalakowany to nie dziwota.
Bywa i nie raz, że podobnie cudownym zrządzeniem, whisky w herbatę przemienieła się...
Str 95.5 z 169 |
|
---|---|
rafald | Post #1 Ocena: 0 2023-02-16 20:36:14 (2 lata temu) |
Z nami od: 04-01-2008 Skąd: Londyn |
Cytat: 2023-02-16 16:05:51, andyopole napisał(a): Jesli korek byl plastikowy, nie zalakowany to nie dziwota. Bywa i nie raz, że podobnie cudownym zrządzeniem, whisky w herbatę przemienieła się... |
Maat17 | Post #2 Ocena: 0 2023-02-16 20:51:26 (2 lata temu) |
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Wino ma korek taki z kory i zamkniete fabrycznie, to wina z winnicy z Wegier. Stoja sobie I co jakis czas widze, ze jest mniej i mniej w butelce.
![]() |
andyopole | Post #3 Ocena: 0 2023-02-16 21:13:02 (2 lata temu) |
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat: 2023-02-16 20:36:14, rafald napisał(a): Cytat: 2023-02-16 16:05:51, andyopole napisał(a): Jesli korek byl plastikowy, nie zalakowany to nie dziwota. Bywa i nie raz, że podobnie cudownym zrządzeniem, whisky w herbatę przemienieła się... Nauka radziecka zna takie przypadki. ... |
karjo1 | Post #4 Ocena: 0 2023-02-16 22:19:02 (2 lata temu) |
Z nami od: 01-06-2008 |
Podliczenie stycznia i jakos niewiele wyszlo, 270L na dwie osoby plus koty.
Chyba sukcesywnie korzystamy z domowego gotowania i zawartosci spizarni. |
SweetLiar | Post #5 Ocena: 0 2023-02-16 23:40:19 (2 lata temu) |
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
270 na plus czy minus?
Ja zauważyłam sporą różnicę pomiędzy cenami niektórych produktów spożywczych w supermarketach. Niby nie ma w PL rozgraniczenia na supermarkety middle/working class, ale ceny się różnią znacząco. Warzywa w jednym supermarkecie w cenach 13-15zł za kilogram/sztukę, w innych te same 7-8zł za kilogram/sztukę. Wygląda na to, że robienie mądrych zakupów jest już samą w sobie sztuką…. Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
|
|
kksiezniczka | Post #6 Ocena: 0 2023-02-16 23:55:39 (2 lata temu) |
Z nami od: 22-12-2006 Skąd: Już nie Essex |
Cytat: 2023-02-16 23:40:19, SweetLiar napisał(a): 270 na plus czy minus? Ja zauważyłam sporą różnicę pomiędzy cenami niektórych produktów spożywczych w supermarketach. Niby nie ma w PL rozgraniczenia na supermarkety middle/working class, ale ceny się różnią znacząco. Warzywa w jednym supermarkecie w cenach 13-15zł za kilogram/sztukę, w innych te same 7-8zł za kilogram/sztukę. Wygląda na to, że robienie mądrych zakupów jest już samą w sobie sztuką…. Chyba chodzi o tutejsze zakupy i tutejsza walutę czyli funty. ...Wehikuł czasu to byłby cud...
|
Richmond | Post #7 Ocena: 0 2023-02-17 03:35:42 (2 lata temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Ceny w UK to jest pikuś, przy tym co widzę na Hawajach. Jak oni tu żyją? Dochody na pewno mają niższe.
Pół kurczaka z rożna (może ważył z 300g po odliczeniu opakowania i kości) $6.49. 3 duże jablka Gala 1.7lb, 6.61$. Cena za 1lb $3.89 2 duże gruszki $5.06, cena za 1lb jak wyżej. Tabliczki lokalnej czekolady $4.99 i $5.49. 2 X przecenione ciasta, po 8 kawałków każde, łącznie $9.18. Normalnie kosztują około $8-9 Do tego wszystkiego jeszcze tax i wyszło $39.60 Byle czekolady są po $5 i więcej. Cukierki, które są u nas po 1 funta, tutaj 5 dolarów. To były małe zakupy na jutrzejszy 15h lot. Ciasta zapewne zostaną na później, a czekolady idą do bagażu. Zobaczymy czy na Guam są niższe ceny, bo mam tam zamiar zrobić zapasy na wycieczkę kajakowa, bo na Palau, to na pewno jest jeszcze drożej. Carpe diem.
|
Maat17 | Post #8 Ocena: 0 2023-02-17 04:12:16 (2 lata temu) |
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
To sa ceny pod “turystyke”. Tak samo drogo mamy I tu w UK .
Podatek okolo 4%. Minimalna na Hawajach to 12$. [ Ostatnio edytowany przez: Maat17 17-02-2023 04:25 ] |
Richmond | Post #9 Ocena: 0 2023-02-17 05:00:30 (2 lata temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
To są ceny z większego supermarketu, z północnej części wyspy, turyści są głównie w rejonach Honolulu. Tutaj to już tylko lokalesi i surferzy. Poza tym, turyści nie robią zakupów spożywczych, tylko żywią się w knajpach i wszelakich budkach. Lunch z food trucks $20 minimum za samo główne danie. Burgery trochę tańsze, 10-13. Jakie są teraz ceny w knajpach w Honolulu, to nie wiem, bo nie byłam od 2018r.
Carpe diem.
|
andyopole | Post #10 Ocena: 0 2023-02-17 06:17:41 (2 lata temu) |
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat: 2023-02-17 05:00:30, Richmond napisał(a): To są ceny z większego supermarketu, z północnej części wyspy, turyści są głównie w rejonach Honolulu. Tutaj to już tylko lokalesi i surferzy. Poza tym, turyści nie robią zakupów spożywczych, tylko żywią się w knajpach i wszelakich budkach. Lunch z food trucks $20 minimum za samo główne danie. Burgery trochę tańsze, 10-13. Jakie są teraz ceny w knajpach w Honolulu, to nie wiem, bo nie byłam od 2018r. Najlepsze jest że uprawiane na Hawajach ananasy po przewiezieniu ich do Oregon są tańsze niż w miejscowych sklepach. |