Str 86 z 169 |
odpowiedz | nowy temat | Regulamin |
Maat17 |
Post #1 Ocena: 0 2023-01-20 13:08:03 (2 lata temu) |
 Posty: 6718
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Cytat:
2023-01-19 22:45:39, andyopole napisał(a):
Wczoraj bylem w sklepie pierwszy raz w tym roku. Poprzednio bylem przed swietami.
Bardzo podrozaly jajka, nawet w TV o tym mowili a przekonalem sie o tym na wlasne oczy. Za "korobke" 18 szuk zaplacilem $5.96.
Przed swietami bylo $2.98.
Andy ile wydales? Z ciekawosci pytam.
…I kiedy znowu pojedziesz?
|
 
|
 |
|
|
Richmond |
Post #2 Ocena: 0 2023-01-30 21:04:52 (2 lata temu) |
 Posty: 29540
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Zupelnie przypadkiem weszlam z kolezanka do Aldiego w sobote, bo akurat byl przy parkingu gdzie konczylysmy spacer. Ja kupilam tylko pare drobiazgow, ale ona zrobila wieksze zakupy. Dzisiaj mi napisala, ze przekonało ja to, zeby zacząć jeździć do tych tańszych sklepów zamiast przepłacać w Ocado.
Kolezanka ma niedaleko siebie duze industrial estate z wieloma marketami, jest nawet Aldi i Lidl obok siebie, takze ma duze pole do popisu.
Byly w tym Aldim rozne ciekawostki, ktorych nie ma w moim lokalnym Waitrose, ani Morrisons. Ceny byly rozne, niektore faktycznie nizsze, ale wiele takich samych jak w Morrisons.
Carpe diem.
|
 
|
 |
|
andyopole |
Post #3 Ocena: 0 2023-01-30 23:31:12 (2 lata temu) |
 Posty: 13527
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat:
2023-01-20 13:08:03, Maat17 napisał(a):
Cytat:
2023-01-19 22:45:39, andyopole napisał(a):
Wczoraj bylem w sklepie pierwszy raz w tym roku. Poprzednio bylem przed swietami.
Bardzo podrozaly jajka, nawet w TV o tym mowili a przekonalem sie o tym na wlasne oczy. Za "korobke" 18 szuk zaplacilem $5.96.
Przed swietami bylo $2.98.
Andy ile wydales? Z ciekawosci pytam.
…I kiedy znowu pojedziesz?
Wydalem ok. $85. Ale zabij mnie, teraz nie przypomne sobie co kupowalem. Paragon dawno w smietniku. Wroce do domu, spojrze na kuchnie to sobie moze cos przypomne.
Pojade teraz, w srode lub czwartek.
|
 
|
 
|
|
Maat17 |
Post #4 Ocena: 0 2023-01-30 23:43:50 (2 lata temu) |
 Posty: 6718
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Cytat:
2023-01-30 23:31:12, andyopole napisał(a):
Cytat:
2023-01-20 13:08:03, Maat17 napisał(a):
Cytat:
2023-01-19 22:45:39, andyopole napisał(a):
Wczoraj bylem w sklepie pierwszy raz w tym roku. Poprzednio bylem przed swietami.
Bardzo podrozaly jajka, nawet w TV o tym mowili a przekonalem sie o tym na wlasne oczy. Za "korobke" 18 szuk zaplacilem $5.96.
Przed swietami bylo $2.98.
Andy ile wydales? Z ciekawosci pytam.
…I kiedy znowu pojedziesz?
Wydalem ok. $85. Ale zabij mnie, teraz nie przypomne sobie co kupowalem. Paragon dawno w smietniku. Wroce do domu, spojrze na kuchnie to sobie moze cos przypomne.
Pojade teraz, w srode lub czwartek.
Dziekuje Andy.
Czyli nie tak duzo. Spodziewalam sie kilku stowek… hehe.
U nas najtansze jajka, ktore widzialam to w Tesco 15 za 1.79£ dzis.
|
 
|
 |
|
andyopole |
Post #5 Ocena: 0 2023-01-31 04:19:50 (2 lata temu) |
 Posty: 13527
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat:
2023-01-30 23:43:50, Maat17 napisał(a):
Cytat:
2023-01-30 23:31:12, andyopole napisał(a):
Cytat:
2023-01-20 13:08:03, Maat17 napisał(a):
Cytat:
2023-01-19 22:45:39, andyopole napisał(a):
Wczoraj bylem w sklepie pierwszy raz w tym roku. Poprzednio bylem przed swietami.
Bardzo podrozaly jajka, nawet w TV o tym mowili a przekonalem sie o tym na wlasne oczy. Za "korobke" 18 szuk zaplacilem $5.96.
Przed swietami bylo $2.98.
Andy ile wydales? Z ciekawosci pytam.
…I kiedy znowu pojedziesz?
Wydalem ok. $85. Ale zabij mnie, teraz nie przypomne sobie co kupowalem. Paragon dawno w smietniku. Wroce do domu, spojrze na kuchnie to sobie moze cos przypomne.
Pojade teraz, w srode lub czwartek.
Dziekuje Andy.
Czyli nie tak duzo. Spodziewalam sie kilku stowek… hehe.
U nas najtansze jajka, ktore widzialam to w Tesco 15 za 1.79£ dzis.
Kupiłem wędzona makrelę, rzadko bywa więc dwie sztuki po $9, kawę za $11. Funt masła (4 sticki). Ziemniaki 5 lb, cebulę 3 lb. Pomelo chyba że cztery lb. Trzy mięsne puszeczki polskie, leżą w pracy na alarmowy lunch. Rzeczone jajka. Paprykę 2 lb. Sporo w tym rzeczy, ktore beda sluzyc wiecej niz tydzien. Może jeszcze coś, nie pamiętam.
|
 
|
 
|
|
|
ZlotaPerla2 |
Post #6 Ocena: 0 2023-01-31 08:52:01 (2 lata temu) |
 Posty: 4114
Z nami od: 20-06-2022 Skąd: Pothole town |
A tych jajek w Sainsbury nie ma! jedno opakowanie ostatnio zostało ze zbitkiem - wymieniłam i zawinęłam to ostatnie.
Nie wiem czego te jajka takie tanie, a może czego inne takie drogie? 🙄 Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja
|
 
|
 |
|
SweetLiar |
Post #7 Ocena: 0 2023-01-31 19:47:28 (2 lata temu) |
 Posty: 10992
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
Serio, nie wiesz? Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
 
|
 |
|
Maat17 |
Post #8 Ocena: 0 2023-01-31 20:03:07 (2 lata temu) |
 Posty: 6718
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Cytat:
2023-01-31 04:19:50, andyopole napisał(a):
Kupiłem wędzona makrelę, rzadko bywa więc dwie sztuki po $9, kawę za $11. Funt masła (4 sticki). Ziemniaki 5 lb, cebulę 3 lb. Pomelo chyba że cztery lb. Trzy mięsne puszeczki polskie, leżą w pracy na alarmowy lunch. Rzeczone jajka. Paprykę 2 lb. Sporo w tym rzeczy, ktore beda sluzyc wiecej niz tydzien. Może jeszcze coś, nie pamiętam.
Ta makrela z okiem?
Ja kupuje takie bez glowy w worku. One okolo tygodnia sa ok. Na wage nie biore, bo mi w lodowce smierdzi
Nigdy chyba nie widzialam pamelo na wage, hmm zawsze na sztuki.
Czesto nie kupuje, bo drogie I nie zwracam zbyt uwagi.
Ja musze miec jablka I gruszki, winogron dla polowka, reszta owocow to gdy kiedy sie nawinie taniej.
W zamrazarce sa truskawki, maliny, borowki I lime w plasterkach…. aha I jeszcze banany.
Podsumowalam styczen, wyszlo mi 310£ na dwie osoby.
[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 31-01-2023 20:04 ]
|
 
|
 |
|
andyopole |
Post #9 Ocena: 0 2023-01-31 20:31:47 (2 lata temu) |
 Posty: 13527
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat:
2023-01-31 20:03:07, Maat17 napisał(a):
Cytat:
2023-01-31 04:19:50, andyopole napisał(a):
Kupiłem wędzona makrelę, rzadko bywa więc dwie sztuki po $9, kawę za $11. Funt masła (4 sticki). Ziemniaki 5 lb, cebulę 3 lb. Pomelo chyba że cztery lb. Trzy mięsne puszeczki polskie, leżą w pracy na alarmowy lunch. Rzeczone jajka. Paprykę 2 lb. Sporo w tym rzeczy, ktore beda sluzyc wiecej niz tydzien. Może jeszcze coś, nie pamiętam.
Ta makrela z okiem?
...
Tak, z okiem. Zapakowane prozniowo po jednej sztuce i trzymaja jakosc bardzo dlugo. W sprzedazy sa "cold smoked" - to dla "ruskich" i "hot smoked" po zydowsku, tak jak MY lubimy. Te "hot" bywaja rzadziej wiec jesli sa to kupuje z malym zapsem. Jedna zjadlem, druga na pozniej. Kiedy dlugo nie bylo tych "hot" kupilem "cold" i w opakowaniu zrobilem w garnku na parze. Wyszlo prawie tak jak trzeba.
|
 
|
 
|
|
ZlotaPerla2 |
Post #10 Ocena: 0 2023-01-31 20:46:20 (2 lata temu) |
 Posty: 4114
Z nami od: 20-06-2022 Skąd: Pothole town |
Cytat:
2023-01-31 19:47:28, SweetLiar napisał(a):
Serio, nie wiesz?
Nie wiem, jaka sa bardzo ladne, zolciutkie. Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja
|
 
|
 |
|