MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile wydajecie na jedzenie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 169 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 167 | 168 | 169 ] - Skocz do strony

Str 9 z 169

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2013-04-02 12:12:29 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

hmm, tak sobie policzylem ile wydaje w wakacje, gdy siedze sam...
sniadanie w jakiejs budzie za £3 - cheeseburger lub bulka z bekonem i kawa,
obiad kupny, ok. £5 - kebab lub spaghetti bolognesse, ew. dwie pizze plus wlasne dodatki, przy czym pizze starczaja na dwa dni

to tylko jedzenie, nie licze piwa (5-6 dziennie), tytoniu (2x 12.5g na trzy dni) i innych uzywek itp.

summa sumarum, zmieszcze sie w £50 na tydzien 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AriaLia

Post #2 Ocena: 0

2013-04-02 13:02:35 (12 lat temu)

AriaLia

Posty: 394

Kobieta

Z nami od: 09-03-2013

Skąd: różnie

eeee, piwo, fajki i inne chyba nie miały wchodzić w te wyliczenia :), chociaż piwo też jedzenie :D
Straaasznie się żywisz :D
Kochaj jak wola Twoja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2013-04-02 13:05:56 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #4 Ocena: 0

2013-04-02 13:16:33 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2013-04-02 13:05:56, ewa28300 napisał(a):
Strasznie sie żywi i jeszcze robi z siebie niedorajde na publicznym forum :) żeby śniadania i kawy sobie nie zrobić?

sniadan nie jem od szkoly podstawowej... :-P
kolacje sporadycznie, wiec czasem wystarcza mi jedynie jeden posilek dziennie, niestety ale jedzenie, to nie jest moja pasja absolutnie 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2013-04-02 13:18:23 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 29579

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak poprzednio pisalam, nie chce mi sie liczyc. Nie mam pojecia ile wydaje na jedzenie. Kiedys wiedzialam, teraz nie. Wydatki rozlozone na dwie karty, maz bawi sie w detaliste i chodzi do sklepu codziennie lub co drugi dzien, stracilam rachube. A duze zakupy online zamawiam jak konczy sie zwirek dla kota i woda mineralna czy inne ciezkie rzeczy. Czasami co miesiac, czasami co dwa. Jak juz zamawiam, to duzo rzeczy, zeby miec potem swiety spokoj.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #6 Ocena: 0

2013-04-02 13:57:37 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

pisalem o tym, ile wydaje gdy jestem sam, z kobita i dzieciakami to kompletnie inna sprawa - £20 na codzienne zakupy idzie lekko, a to sa tylko podstawowe artukuly jak chleb, mleko czy soczki i slodycze/zakaski

ps. nie liczac oplaty za obiady w szkolach

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AriaLia

Post #7 Ocena: 0

2013-04-02 18:37:12 (12 lat temu)

AriaLia

Posty: 394

Kobieta

Z nami od: 09-03-2013

Skąd: różnie

Ok, zrobiła zakupy w Tesco. Podam co z grubsza kupiłam i za ile.

1. Owoce świeże - 7,40 - jemy ich dużo, czasem zamiast posiłku, np. kolacji
2. Warzywa świeże - 2,15 - mamy trochę zapasów więc tylko uzupełniłam braki marchewki i ogórka
3. Mleko sojowe - 1,35 - używam tylko do kakaa lub kawy, którą piję raz na 2 tygodnie, mąż pije raz dziennie kawę rano i czasem dokupuje sobie zwykłe mleko w tygodniu
4. Ser żółty - 1,75
5. Jogurty sojowe owocowe - 7,00
6. Mięso do zamrażarki - 4,00 - starcza na 2-3 obiady
7. Szynka - 6,50
8. Oliwa z Oliwek - 3,79 - zakup raz na 2 miesiące
9. Chlebki ryżowe - 0,69 - paczka mi starcza na tydzień
10. Deserki vaniliowe -1,50 - sa 4 sztuki
11. Dżem - 1,49 - może drogi, ale ten jest super dobry
12. Warzywa mrożone - 7.05 - trochę musiałam uzupełnić braki w zamrażarce
Razem wszystko wyniosło 44.66

Teraz sprostowania. Nie są to pełne zakupy i czasem ta wartość się waha. Czasem zamawiamy za 30, czasem za 60 zależy jakie mamy braki. Na sniadania mój mąż je płatki owsiane - namiętnie z bananami dlatego tyle owoców a płatki kupujemy w wielkich pakach za chyba 2 funty i starczają na co najmniej 3 tygodnie.
Nie kupiłam tym razem ryżu, makaronu czy kaszy, bo wszystko mamy. Kupuję jakąś paczkę raz na 2-3 tygodnie. Do obiadu czesto jemy ryby, teraz jeszcze mamy jakieś więc dokupiłam tylko mięso. Fakt, kiedy kupuję ryby to ta suma troszkę rośnie bo lubie kupić 3-4 paczki. Na obiad jemy po jednym filecie więc taka paczka starcza na 3 obiady bo zazwyczaj jest po 6 kawałków w paczce. Mąkę mamy, ale rzadko używamy. Kupujemy tylko ryżową, która jest droższa. Oliwę z oliwek używamy zamiast oleju bo zdrowsza, a i tak mało smażymy. Głównie dusimy lub gotujemy na parze. Jak pisałam wcześniej czasem coś w tygodniu dokupujemy, ale nie dużo. Zazwyczaj albo są to jakieś pojedyncze zachcianki, albo kupujemy coś dziwnego czego nie znamy na spróbowanie. Raz na 2 tyg. kupimy chleb w sklepie obok za 1 funt. Ale rzadko. Ja nie jem zwykłego chleba, a mój mąż też rzadko. I dokupujemy owoce lub warzyw świeże z targu po drodze - na miski z funta. Zdarza się tak 3-5 misek w tygodniu.

Nie kupujemy napojów ani wody, dokupujemy herbatę lub kawę, ale to też nie tak często. Ja lubię pić miód z cytryną. Cytryny lub limonki są u nas non stop, słoik miodu starcza na 2-3 tygodnie.

Słodycze, sporadycznie. Jakaś czekolada? Mamy owoce i jogurty owocowe i jakoś nam starcza.
Nie kupujemy gotowców ani dań wysokoprzetworzonych.
Czasem pójdziemy do restauracji, ale rzadko ze względu na moje alergie.
Czasem kupimy jakąś szynkę czy kawałek kiełbasy w PL sklepie, ale rzadko bo sklep za daleko :).

Zapomniałam dodać. Te zakupy starczają na 8-10 dni, zależy jak bardzo jesteśmy głodni :-]

[ Ostatnio edytowany przez: AriaLia 02-04-2013 18:40 ]

Kochaj jak wola Twoja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #8 Ocena: 0

2013-04-02 18:46:57 (12 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

Zakupy kontrolowane czyli gdzie co taniej Teasco(20-40f) Aldi(50f) ,Home Bargains(20f) rynek (10-20) na tydzien2 osoby dorosle i 2 dzieci obiady gotuje nie kupuje gotowizny :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

shadow01

Post #9 Ocena: 0

2013-04-02 18:57:42 (12 lat temu)

shadow01

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2010

Skąd: Leigh

Cytat:

2013-04-02 09:26:21, Richmond napisał(a):
Kazdy ma swoje priorytety. Jedzenie mozna kupic lepsze lub gorsze, ale zdrowia kupic nie mozna jak sie wyczerpie.

Takze kazdy wybiera na co chce poswiecic czas i pieniadze.


to ze cos jest tansze nie oznacza odrazu ze jest zlej jakosci... nie sztuka jest wydac na zakupy 100 tyg sztuka jest taniej kupic a rownie smacznie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Gabryska1234

Post #10 Ocena: 0

2013-04-02 18:59:17 (12 lat temu)

Gabryska1234

Posty: 825

Kobieta

Z nami od: 13-08-2010

Skąd: Bradford

zaraz przeczytam caly watek ale chce napisaxc ze my jakos oszczedni nie jestesmy - na zachcianki tez sobie pozwalamy. oczywiscie po kazdych zakupach obiecujemy sobie ze bedziemy mniej zachcianek kupowaci bardziej oszczedzac...

ale chce napisac o jednej dziewczynie z mojej pracy (czy to prawda co ona mowi to raczej ciezko mi uwierzyc) - ona twierdzi ze jak kupi 30 skrzydelek od kurczaka to ma na obiady dla 2 osob na... miesiac... nie wiem jak ona to robi...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 169 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 167 | 168 | 169 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,