Str 80 z 169 |
odpowiedz | nowy temat | Regulamin |
rafald |
Post #1 Ocena: 0 2022-12-05 14:18:42 (2 lata temu) |
 Posty: 2254
Z nami od: 04-01-2008 Skąd: Londyn |
Cytat:
2022-12-05 13:48:58, admiralbibol napisał(a):
Podziele sie opinia, ze nic nie powinno byc za darmo.
Nawet darmowy przejazd autobusem albo darmowy posilek dla dzieci w szkole powinien cos kosztowac.
Niech to bedzie nawet 10 pensow, ale zeby kazdy musial od najmlodszych lat uczyc sie ze w zyciu nie ma nic za darmo.
Careful what you wish for: skutek zapewny byłby taki, że potrzeba by było kolejne kilka tysięcy urzędników do udzielania "travel benefit" rodzinom, których nie stać na 10p bilet do szkoły...
|
 
|
 |
|
|
Wembley75 |
Post #2 Ocena: 0 2022-12-05 14:32:32 (2 lata temu) |
 Posty: 772
Z nami od: 26-12-2021 Skąd: Wembley |
Duzo jest rodzin które żyją na najniższym szczeblu zarobkowym albo wogule nie pracują
I żyją tylko z bebefitow .
A że anglia pozwala ,to jest jak jest .
|
 
|
 |
|
Richmond |
Post #3 Ocena: 0 2022-12-08 14:35:34 (2 lata temu) |
 Posty: 29545
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Cofnelam sie do 50 strony i nie znalazlam historii o parowkach za 10p i ile zostalo zakupionych.
Melduje, ze w Tesco faktycznie maja produkty Herty.
Patrzylam dzisiaj na ceny w Costco i niektore produkty podrozaly o 50% (np papier toaletowy), inne tylko troche, a jeszcze inne kosztuja tyle samo od lat. Nie-maslo Lurpak juz chyba spada do poprzedniech cen, w Tesco promocja 6.50 za 1kg, w Costco bylo drozej. Carpe diem.
|
 
|
 |
|
cris82 |
Post #4 Ocena: 0 2022-12-08 14:40:42 (2 lata temu) |
 Posty: 10563
Z nami od: 16-11-2014 Skąd: . |
Oo a przecie tobie się dostało za to że jesz margarynę a myślisz że to masło więc to nie jest tak jak twierdzi maat
Że są równi i równiejsi : )
|
 
|
 |
|
Richmond |
Post #5 Ocena: 0 2022-12-08 14:44:08 (2 lata temu) |
 Posty: 29545
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Jak tylko wkleilam to zdjecie 1kg Lurpaka, to wiedzialam, ze zaraz ktos napisze, ze to nie maslo. Moglam to od razu dodac sama
Dzisiaj kupilam Lurpaka i maslo.
Carpe diem.
|
 
|
 |
|
|
cris82 |
Post #6 Ocena: 0 2022-12-08 14:53:16 (2 lata temu) |
 Posty: 10563
Z nami od: 16-11-2014 Skąd: . |
Mogłaś... ale tego nie zrobiłaś dlatego siedziałaś sobie cicho jak mysz pod miotła pozniej biorąc na klatę jak największy twardziel forumowe mądrości : )
|
 
|
 |
|
Maat17 |
Post #7 Ocena: 0 2022-12-08 17:23:55 (2 lata temu) |
 Posty: 6725
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Temat parowki….
Ja nie pamietam w ktorym to bylo temacie….ale pamietam, ze bardzo mnie “zabolala” krytyka.
Przelecialam temat (ostatnie dwa lata) “co dzis na objad” to nie tam.
|
 
|
 |
|
SweetLiar |
Post #8 Ocena: 0 2022-12-08 17:51:46 (2 lata temu) |
 Posty: 10992
Z nami od: 05-02-2015 Skąd: Lądek - Zdrój |
To było raczej w tym temacie, albo w chciałem powiedzieć, że… Może Richmond będzie wiedziała bo coś wspominała, że znalazła ten wpis.
Nie potrzebnie sobie bierzesz do siebie. Serio. Jak takie parówki na przecenie są po 10p to ile musiało kosztować ich wyprodukowanie po odliczeniu ceny opakowania? Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Ja też nieraz o czymś nie wiem bo nie zaprzątałam sobie głowy, a uświadamiania nie trzeba traktować od razu jako krytyki.
Parówki też są dla ludzi. Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.
|
 
|
 |
|
Maat17 |
Post #9 Ocena: 0 2022-12-08 18:14:16 (2 lata temu) |
 Posty: 6725
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Moje zakupy w Lidlu wygladaly tak. Cale 3 funty.
2 kapusty, 2 ogorki, 5+2 banany, 2 cytryny, worek ziemniaczkow +1 duzy, dwa warkocze brukselki, 2 worki jabluszek +3 duze jablka, 4 marchewki (jedna sie zgubila do zdjecia i 2 gruszki sie nie nadawaly), 3 kiwi, jedeno mango i avocado. [ Ostatnio edytowany przez: Maat17 08-12-2022 18:21 ]
|
 
|
 |
|
andyopole |
Post #10 Ocena: 0 2022-12-08 18:16:11 (2 lata temu) |
 Posty: 13535
Z nami od: 20-09-2008 Skąd: Oregon |
Cytat:
2022-12-08 17:51:46, SweetLiar napisał(a):
... Jak takie parówki na przecenie są po 10p to ile musiało kosztować ich wyprodukowanie po odliczeniu ceny opakowania? ...
W sytuacji gdy zbliza sie termin waznosci nie chodzi o kalkulacje zyskow. Wazne ze wezmie sie jakiekolwiek pieniadze i uniknie kosztow utylizacji.
W Anglii przez kilka miesiecy pracowalem w firmie zajmujacej sie transortem odpadow uzytkowych. M. in. makulatury, puszek, butelek PET a takze trawy z londynskich trawnikow do kompostowni. Trzeba bylo z ta trawa wjechac na hale po pokonaniu sluzy. Ja tam w ogole nie wysiadalem, pracownicy otwierali drzwi w naczepie (walking floor trailer) ja tylko wlaczalem wyladunek i wsio. Raz z ciekawosci wylazlem popatrzec. Nigdy wiecej! Smrod nieopisany, pierdyliardy much, na haldach nie tylko szlachetna trawa ale np. mieso ze sklepow (cale haldy). Tylko z reporterskiego obowiazku dodam ze na hali slychac bylo polski jezyk.
|
 
|
 
|
|