MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile wydajecie na jedzenie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 42 z 169 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 41 | 42 | 43 ... 167 | 168 | 169 ] - Skocz do strony

Str 42 z 169

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rafald

Post #1 Ocena: 0

2022-09-26 18:17:38 (3 lata temu)

rafald

Posty: 2476

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2022-09-26 15:57:14, Maat17 napisał(a):
W jaki sposob 6.47?
Same blueberry za 125g to koszt 1.49
Truskawki 220g to 3
Mleko migdalowe za litr 1.9 - bedzie na 4 razy 0.5£
Banany za 5 okolo 1

Do tego jogurt pewnie funta
Gotowana 200g kury 2£
Ziemniaki puréed 1
Migdaly 200g 2
Jakja sa w miare tanie jeszcze…
Reszty juz nie licze bo to dodatki…
Wyszlo ponad 11.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Maat17</i> 26-09-2022 15:59 ]




No fakt - nie liczyłem kosztu ugotowania:
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #2 Ocena: 0

2022-09-26 18:26:50 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 6811

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Jakies tanie rzeczy wybrales…. najtansze.
To co w tabelce to w sklepie nie bedzie… ja nie chce wszystko najgorszrj jakosci.

Banany 5 za funta.

[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 26-09-2022 18:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2022-09-26 18:27:21 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3441

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2022-09-26 17:38:22, Maat17 napisał(a):
Cytat:

2022-09-26 17:28:22, karjo1 napisał(a):
Maat, mam wrazenie, ze policzylas koszty calych opakowan.
A tymczasem garsc migdalow oznacza kilka sztuk, a nie paczke, jogurt tez schodzi na kilka razy, ziemniaki w piorach robi sie domowo, a nie gotowca, przy czym nie zjada sie calego kg na raz.

Chociaz przyznam sie, ze nie wiem jak Gal daje rade na 70-80L (tygodniowo, miesiecznie?).
Ale samo mieso kocie (na spolke z czlowiekiem), to co najmniej 40L tygodniowo.

Tak liczylam opakowania, bo ja to bym wszystko zmiotla. Choc prawde piwiedziawszy, to lepiej glowke brokula z zoltym serem niz ten shake.

A mialam sie pytac te 6kg miesa to tak stednio na ile starcza?



Nie no Maat, 1,5kg ziemniakow, calemu mleku migdalowemu i 7 bananom to bys rady nie dala:-] temu to nawet ja bym nie dala:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #4 Ocena: 0

2022-09-26 18:37:44 (3 lata temu)

rafald

Posty: 2476

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Cytat:

2022-09-26 18:26:50, Maat17 napisał(a):

Banany 5 za funta.


Nie było, że ma być organic :-]
Prawda - większość produktów ASDA brand, oprócz majonezu i wody. Na mlekach migdałowych sie nie znam - wrzuciłem co wyskoczyło w wyszukiwarce - skoro i tak ma byc do zmiksowania z czekoladą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #5 Ocena: 0

2022-09-26 18:39:10 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 6811

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Ziemniakom nie, ale mleko i 7 bananow dam rade. 😱

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #6 Ocena: 0

2022-09-26 18:42:01 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 6811

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2022-09-26 18:37:44, rafald napisał(a):
Cytat:

2022-09-26 18:26:50, Maat17 napisał(a):

Banany 5 za funta.


Nie było, że ma być organic :-]
Prawda - większość produktów ASDA brand, oprócz majonezu i wody. Na mlekach migdałowych sie nie znam - wrzuciłem co wyskoczyło w wyszukiwarce - skoro i tak ma byc do zmiksowania z czekoladą...

Woda mineralna u Antiszczepan to ta Polska “muszynianka” to ponad jest ponad funt.

Nie, nie organic, ale jest drozej niz to co tam w tabelce wyszko.

[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 26-09-2022 18:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2022-09-26 18:45:24 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3441

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Cytat:

2022-09-26 18:39:10, Maat17 napisał(a):
Ziemniakom nie, ale mleko i 7 bananow dam rade. 😱



No dobra,to sie przyznam, ze ja tez:-]ale bez jajek i ziemniaczkow. Albo jedno albo drugie:-] No i u mnie miecho odpada.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #8 Ocena: 0

2022-09-26 19:05:35 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 6811

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

A mieso najdrozsze.
U mnie musi byc. Jak nie, to jajka albo ser.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #9 Ocena: 0

2022-09-26 19:09:51 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 1182

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Matt z tego co kojarzę pisałaś, że pracujesz coś na zasadzie przedstawiciela handlowego więc dużo jeździsz, może spróbuj wypatrywać lokalnych farmerów często wystawiają przy drogach tablice z ogłoszeniami w ten sposób kupisz sporo rzeczy taniej i lepszej jakości. Ja jadąc do pracy przejeżdżam przez kilka wiosek i mijam jedną farmę mieli przy drodze tablice, że sprzedają jajka 12 sztuk za 1,80 jak patrzyłem jakiś czas temu 6 organicznych w "one stop" kosztuje 2,30 nie wiem jak w innych sklepach, ale ja mam od dziadków z farmy po 1,80 za 12 na początku jak ich pytałem czy sprzedają inne rzeczy to mi mówili, że nie tylko jajka ale po jakimś czasie się ze sobą zżyliśmy czasem chwilę z nimi posiedzę porozmawiam, czasem coś pomogę i teraz sami pytają, a nie chcesz malin, a nie chcesz porzeczek itd... Wyślą mnie do ogrodu zerwę maliny dla siebie przy okazji też dla nich przyniosę, pytam ile za to np 2 funty czasami aż mi jest głupio mówię do nich przecież ja w sklepie za to musiał bym zapłacić 6-7 to słyszę ale w sklepie nie musiał byś tego zrywać z krzaków.
W moim przypadku to wyjątkowa sytuacja, ale poszukaj takich małych farm kupisz sporo rzeczy taniej i do tego lepsze jakościowo, a zwłaszcza jeśli dużo jeździsz, a jeśli nie mylę Cię z inną osobą z forum to masz ułatwione zadanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2022-09-26 19:17:32 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 29583

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2022-09-26 17:33:17, Maat17 napisał(a):
To jeszcze inaczej…
Czy dalej robicie zapasy?
Bo ja koncze te moje sloiki. Mam ponad setke, wyliczylam ze jeden wart okolo 12 z robocizna I juz mi sie nie chce. Obrazek


Ja nie robiłam zapasów celowo, one robią się u nas same. Na przyklad mąż gotuje zupę w dużym garze i potem zamrażamy dwie porcje, a reszta zjada się na bieżąco. To samo z jakimiś daniami mięsnymi, duza porcja robiona na raz i część zamrażana. Do tego hurtowe kupowanie w Costco, coś zjada się na bieżąco, a reszta do zamrażarki. Mam tez sporo jeżyn zamrożonych, bo nie dalabym rady zjeść ich na świeżo.

Teraz jesteśmy na etapie "wietrzenia" zamrażarki i wyjadamy starsze rzeczy, żeby zrobić miejsce na nowe dania. A w magazynku na dole, stoją różne produkty z Costco, które zjadamy z czasem. Do tego hurtowe zakupy wody, soków, piwa i innych alkoholi. Mam jeszcze 8 butelek Baileys'a z zeszłego grudnia, kolega kupił mi wtedy w promocji dwa kartony.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 42 z 169 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 41 | 42 | 43 ... 167 | 168 | 169 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,