2013-04-01 21:06:43, shadow01 napisał(a):
2013-04-01 20:47:18, epsilon napisał(a):
Fakt jest taki, że od jakichś dwóch lat ceny skoczyły bardzo. Myslę, że teraz wydajemy na jedzenie o jakieś 30% wiecej niż wtedy. Kupujemy to samo, nie wiem jak ludzie się mieszczą w 30 funtach.
-Kawałek mięsa na 2 obiady-5 f
-ryba 6f
-chleb na tydz 4f
- warzywa, owoce pomidory-2f, ziemniaki 7.5f, ogórek .80p, jabłka 2.5, kalafior 1,5f, marchewka 90p, sałata .70p, biedniutko 15 f
-jaja 3f
-mleko 1f
-woda mineralna 3f
-ser zólty 3f
-wedlina 3f
-makaron 2f
-olej 2f,
-masło 3f
to już jest 50f biedniutkie zakupy bo nie ma żadnej chemii, żadnych słodyczy czy używek jesli ktoś lubi.
hmm
-kawalek miesa np 8 shcabowych bez kosci = 5f czyli masz na 8 obiadow a nie na 2.
-zwykla biala ryba do usmazenia koszt 3f (2 obiady)
-ziemniaki 7.5 f? zycie nie polega na zajadaniu sie ziemniakami...
-jaja 3f? to Ty jesz 15 jajek tyg?
-ser zolty bardzo dobry 1.1f za opak ktore mi starcza na 4 dni do pracy, bo z samym serem sie kanapek nie robi...
-kilogram masla kosztuje 3f to chyba za duzo jak na tydzien?
-butelki oleju tez sie nie zuzywa tyg wiec mysle ze ta liste mozna sporo ograniczyc...
8 schabowych za 5 f? wow gdzie???
7.5 funta na ziemniaki to nie jest jakoś duzo, to normalne opakowanie.
Jaj jadam nawet wiecej niz 15 tygodniowo.
ser zólty za 1,1 gdzie? jaki ? ile>?
250g masła kosztuje 1.5 funta. masło uzywa się tez do smazenia, pieczenia gotowania.
tak butli oleju nie uzywa się na tydzien ale zobacz nie ma tam na liscie, kawy, herbaty, soków itd