Str 17 z 169 |
|
---|---|
Lola40 | Post #1 Ocena: 0 2013-05-28 10:23:25 (12 lat temu) |
Z nami od: 06-10-2010 Skąd: Manchester |
Ja mam jakoś tak podobnie jak Myfreedom. Nawet jak mam zapełnioną lodówkę i wychodzę na "małe" zakupy to i tak wydaje mniej więcej taką sumę jak zwykle.
|
ik_1487 | Post #2 Ocena: 0 2013-05-28 11:34:37 (12 lat temu) |
Z nami od: 15-06-2012 Skąd: Londyn |
Ja wydaję ok. 500-550 f miesięcznie wraz z chemią gospodarczą na 5-osobową rodzinę. Zakupy raz w tygodniu w Tesco z dowozem ok. 70-80f plus polski sklep, polski rzeźnik i osiedlowy warzywniak. Obiady gotuję sama, nie kupuję "gotowców". Mężowi do pracy też obiad przygotowuję. Średnie dziecię je w szkole obiady a najmłodszy 3 razy w tygodniu w przedszkolu. Wszystkie obiady planuję z tygodniowym wyprzedzeniem. Na razie system się sprawdza od wielu lat. Pewnie będziemy wydawać więcej, bo czekamy na kociaka
![]() |
eljjot | Post #3 Ocena: 0 2013-06-12 12:42:25 (12 lat temu) |
Z nami od: 12-06-2013 Skąd: Londyn |
Chciałbym zapytać czy 15 funtów dziennie na jedzenie w Londynie wystarczy? Mówię tylko o jedzeniu (ewentualnie jakiś wypad do klubu w weekend, bardzo oszczędny). Polecacie jakieś tanie i dobre obiady na mieście? Pzdr
|
Post #4 Ocena: 0 2013-06-12 12:56:33 (12 lat temu) |
|
![]() Anonim |
Usunięte
|
Cookies | Post #5 Ocena: 0 2013-06-19 09:23:46 (12 lat temu) |
Z nami od: 16-06-2013 Skąd: Loughborough |
Ja na zakupy wydaje tygodniowo dla dwuosobowej rodziny okolo £95-100 tygodniowo wliczajac w to chemie gospodarcza w tesco lub asda. Nie jemy dan gotowych, wszystko gotujemy sami, polskie sklepy odwiedzam sporadycznie np raz na 2-3miesiace I staram sie nie placic tam wiecej niz £20-30 podczas jednej wizyty. Mieso kupujemy u rzeznika zazwyczaj co 2 tygodnie I na to przeznaczamy jakies £50-60. Podsumowujac spozywcze zakupy plus chemia miesiecznie:£360-400, mieso miesiecznie £100-120, raz na kwartal £20-30 polski sklep
|
|
|
agarudii | Post #6 Ocena: 0 2013-06-19 09:51:42 (12 lat temu) |
Z nami od: 30-08-2011 Skąd: trolford ;-) |
za duzo, jak zwykle.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.
|
krakn | Post #7 Ocena: 0 2013-06-19 10:35:12 (12 lat temu) |
Z nami od: 25-06-2007 Skąd: Caterham |
Cytat: 2013-06-12 12:42:25, eljjot napisał(a): Chciałbym zapytać czy 15 funtów dziennie na jedzenie w Londynie wystarczy? Mówię tylko o jedzeniu (ewentualnie jakiś wypad do klubu w weekend, bardzo oszczędny). Polecacie jakieś tanie i dobre obiady na mieście? Pzdr Wejście do klubu to już 15 -30 funtów, a tam piwo 3-8 funtów zależy od pory nocy i klubu, ![]() ![]() Ale z jedzeniem można się wyrobić w 15, ale bez umilaczy ![]() Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.
|
agarudii | Post #8 Ocena: 0 2013-06-19 10:45:10 (12 lat temu) |
Z nami od: 30-08-2011 Skąd: trolford ;-) |
Cytat: 2013-06-19 10:35:12, krakn napisał(a): Cytat: 2013-06-12 12:42:25, eljjot napisał(a): Chciałbym zapytać czy 15 funtów dziennie na jedzenie w Londynie wystarczy? Mówię tylko o jedzeniu (ewentualnie jakiś wypad do klubu w weekend, bardzo oszczędny). Polecacie jakieś tanie i dobre obiady na mieście? Pzdr Wejście do klubu to już 15 -30 funtów, a tam piwo 3-8 funtów zależy od pory nocy i klubu, ![]() ![]() Ale z jedzeniem można się wyrobić w 15, ale bez umilaczy ![]() krak 105/tydzien dla jednej osoby i nie wystarczy na umilacze ![]() [ Ostatnio edytowany przez: agarudii 19-06-2013 10:46 ] Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.
|
krakn | Post #9 Ocena: 0 2013-06-19 10:48:34 (12 lat temu) |
Z nami od: 25-06-2007 Skąd: Caterham |
Aaaa dziennie 15
![]() ![]() pewnie że da, bywało że tyle to na tydzień się wydawało ![]() Z drugiej strony, w klubie można bez problemu zostawić 100 funtów i to oszczędnie balując :> Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.
|
Dwunasty | Post #10 Ocena: 0 2013-06-19 11:59:30 (12 lat temu) |
Konto usunięte |
Cytat: 2013-06-19 10:45:10, agarudii napisał(a): ze za 100f/tydzien da rade wyzywic 4os rodzine. [ Ostatnio edytowany przez: <i>agarudii</i> 19-06-2013 10:46 ] Bo wyżywić się da bez problemu, gorzej jak trzeba ich wyprać, opieluszkować i ubrać. Ale z pełną świadomością mówię, bez żadnych ograniczeń, z owocami z gotowanym obiadem 7 razy w tygodniu z duperelami typu chrupki, lody itd na 2 +3 100 funtów w zupełności wystarczy. Ba, zostanie co drugi tydzień dla taty na nagrodę ![]() Fakt, zaznaczam, mam czas na zakupy i mamy kilka w pobliżu "dobrych" bo tanich sklepów. Takie przykłady z dzisiaj: chleb tostowy Hovis 2 za 1.50, mleko 4 pint niebieski korek 2 za 1.60, banany na targowisku 2kg za 1f, jabłka 1kg za 1, truskawki 800gr za 1f, ziemniaki maris piper 7.5kg za 3.45f. To tak z pamięci. Aha, nie chodzę z notesikiem: PPP |