W Polsce były na wage. Ceny takie.

Więcej jak dwa funty to, to się nie opłaca. Lupa gruba i odpadnie.

Str 131.1 z 169 |
|
---|---|
Maat17 | Post #1 Ocena: 0 2023-11-30 09:05:45 (rok temu) |
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Taaa..
W Polsce były na wage. Ceny takie. ![]() Więcej jak dwa funty to, to się nie opłaca. Lupa gruba i odpadnie. ![]() |
galadriel | Post #2 Ocena: 0 2023-12-01 19:42:03 (rok temu) |
Z nami od: 29-01-2009 Skąd: Lothlorien |
Hmm, ale grejpfruit jest zdrowy i odchudza, a to to pomelo, co to ma za wlasciwoscii oprocz smakowych?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy.
Ostatni Kontynent, Terry Pratchett
|
kksiezniczka | Post #3 Ocena: 0 2023-12-01 21:22:55 (rok temu) |
Z nami od: 22-12-2006 Skąd: Już nie Essex |
To cytrus, to pewnie witaminę c ma
...Wehikuł czasu to byłby cud...
|
karjo1 | Post #4 Ocena: 0 2023-12-01 21:51:18 (rok temu) |
Z nami od: 01-06-2008 |
Zakupy nieco przedswiateczne, z alko, miesem dla kotow i prawie £250.
Costco serwuje Baileysa po niecale £10. |
unreal | Post #5 Ocena: 0 2023-12-09 01:49:20 (rok temu) |
Z nami od: 14-05-2014 Skąd: ? |
Jak to w końcu jest z cenami żarcia w UK? Gdzieś mi przemknęło w internecie,że ktoś w końcu poszedł do Lidla w Anglii,zrobił normalne spożywcze zakupy(nie żelki i chipsy,które być może są u was tańsze) czyli warzywa,owoce,mięso,mleko,nabiał,pieczywo i wyszło,że jedzenie jest droższe o 80% niż w Polsce.
Zapytam wprost-ja siebie robiąc zakupy spożywcze w Polsce wydaję 200 funtów miesięcznie.W Anglii wydałbym 360? Nie jestem w stanie zejść poniżej 200 funtów miesięcznie robiąc wszystkie posiłki w domu. |
|
|
Richmond | Post #6 Ocena: 0 2023-12-09 06:11:24 (rok temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Przeczytasz poprzednie posty, to będziesz miał odpowiedź na swoje pytania.
Carpe diem.
|
Richmond | Post #7 Ocena: 0 2023-12-09 09:23:43 (rok temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Moje podsumowanie listopada.
Maz w supermarketach £350 Maz take away £27 Ja w USA przez 3 tygodnie £250 w supermarketach i food courts. Jadlam niezdrowe swinstwa, ciasta i lody. W tej kwocie rowniez slodycze, ktore przylecialy do domu, curkierki kawowe, itp. Niektore ceny jedzenia na Hawajach zastraszajace, w zaleznosci od supermarketu. Tym razem mialam taniego Walmarta pod reka, w Safeway obok ceny niektorych rzeczy dwa razy wyzsze. Trzeba byc member, zeby bylo taniej. Nie mialam okazji przetestowac aplikacji Too Good to Go, bo nie skopiowalam na nowy telefon i nie moglam rozpracowac, ktory email tam uzywalam, a nie chcialam zakladac nowego konta. Benzyna 1.24 funta za litr po przeliczeniu, wiec niezbyt tanio. Carpe diem.
|
Maat17 | Post #8 Ocena: 0 2023-12-09 10:16:13 (rok temu) |
Z nami od: 18-02-2021 Skąd: New Kingdom |
Cytat: 2023-12-09 01:49:20, unreal napisał(a): Zapytam wprost-ja siebie robiąc zakupy spożywcze w Polsce wydaję 200 funtów miesięcznie.W Anglii wydałbym 360? Nie jestem w stanie zejść poniżej 200 funtów miesięcznie robiąc wszystkie posiłki w domu. My też w domu… Cytat: 2023-11-30 02:32:19, Maat17 napisał(a): Podsumowanie listopada. Dla nas /2 osoby 328£ z czego na jedzenie 190£ i 138£ zapasy. 312£/jedzenie na promocji/Black Friday na następny rok dla psa. Bylam w Polsce ponad miesiąc temu. Stwierdzam, że jest drogo. Pomidory były drozsze, ogorki drozsze, mięsa podobne ceny. Chleba nie wiem, bo nie kupuje. [ Ostatnio edytowany przez: Maat17 09-12-2023 10:21 ] |
unreal | Post #9 Ocena: 0 2023-12-14 13:06:58 (rok temu) |
Z nami od: 14-05-2014 Skąd: ? |
Jak mąż wydał 350 funtów tylko na siebie na domowe jedzenie,to rzeczywiście wychodziłoby,że żarcie w UK jest lekko 70% droższe niż w Polsce.
|
Richmond | Post #10 Ocena: 0 2023-12-14 13:26:54 (rok temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Nie tylko na siebie, bo ja też bylam 10 dni w domu. W tym jedzenie dla kotów, małe snacki i kurczak, bo skończył sie z zamrażarki.
Nie da sie przypisać tych wydatków do jednej osoby, bo niektóre zakupy idą do zamrażarki i sa zjadane później przez dwie osoby. Ja mogę tylko wydzielić ile wydał, bo on chodzi do sklepu i widzę na karcie całkowity wydatek w supermarketach. Karta ma podsumowanie kategorii wydatków. Inna sprawa, to każdy je co innego i robi zakupy w innych sklepach. Niektóre rzeczy są tańsze w Polsce, a inne droższe. [ Ostatnio edytowany przez: Richmond 14-12-2023 13:33 ] Carpe diem.
|