MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zapchane rury i landlord...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2011-12-18 11:02:37 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Leonka, Co innego gdy ktoś zatka sobie kibel u siebie w mieszkaniu, czy np zlew, przez wrzucanie np ręczników papierowych czy w zlew resztek jedzenia, czy wanna np włosy, to mogę się zgodzić że płaci ten co zmajstrował.

Bo to dość łatwo zapchać, jak się nie myśli.

Natomiast zablokowanie głównego kolektora, to już nie tak prosto bo tam średnica wylotu jest bardzo duża a więc aby to się zapchało musi się tam coś zbierać bardzo długo czasami przez lata.
Chyba że jest źle wykonany odpływ, to wtedy brudy się osadzają i zamula się odpływ.

Tylko dlaczego za to ma płacić tymczasowy wynajmujący?
A w hotelu podczas urlopu jak by ci się kibel zatkał to też zapłacisz za odetkanie?

Z takimi kosztami musi liczyć się landrod wyliczając koszt wynajęcia.
Powinien mieć też ubezpieczenie wtedy nie miał by problemu.

U nas w Poprzednim domu się zatkał główny odpływ, zanim przyjechała ekipa z kamerami przysłali rachunek do akceptacji, teraz nie pamiętam dokładnie, ale była to kwota coś około 1500 od każdego domu!

A że problem dotknął 4 domy to łatwo policzyć ile oni chcieli.
Nie wiem jak się skończyło, wiem że sąsiedzi się z nimi targowali i byli oburzeni.
Nas to absolutnie nic nie obchodziło, pisemko przesłaliśmy do landroda żeby się zapoznał.

to wszytko.

Co do drobnych awarii w domu, to też zależy.

Jeżeli są to awarie typowo eksploatacyjne, np uszkodzenie pieca, pęknięta rura, uszkodzenie instalacji elektrycznej, zepsuty kran, czy wytarty od chodzenia carpet, to pod żadnym pozorem nie naprawia tego wynajmujący, to jest wliczone w wynajem.

A landrod powinien się od takich sytuacji ubezpieczyć, a jak jest dusigrosz to już jego problem.

Wynajmujący płaci tylko i wyłącznie za szkody które powstały z głupoty, złośliwości czy po prostu jak jest fleja, czyli jak coś połamie, porysuje ściany, poobija meble, urwie żyrandol (autentyk wynajmujący urwał żyrandol o średnicy 1,5 metra!) łepki się na nim bujały :> albo np uszkodzenie bramy, gdy wjedziesz w zamkniętą bramę samochodem, też przypadek autentyczny itd
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Jakobs

Post #2 Ocena: 0

2011-12-18 11:36:34 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-12-18 10:59:55, Nie_z_tej_bajki napisał(a):
Jakobs, ale to jest Twoje ubezpieczenie, czy landlorda/agencji?



Moje napewno nie, czy agencji/landlorda? niewiem, byc moze to pojdzie z ubezpieczenia tego hydraulika co pozostawil czesc w ruze ktora spowodowala zapchanie, jutro sie dokladnie dowiem.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #3 Ocena: 0

2011-12-18 12:39:49 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Poczytalam umowe i jest tak:

The Landlord's obligations:
[...]
3.3.1 To keep in repair the structure and exterior of the property ( including drains, gutters and external pipes ).
3.3.2 The instalations at the property for the supply of water, sewage, gas and electricity and for sanitation ( including basins, sinks, baths and sanitary conveniences ).

A ja glupia sama zlew naprawiam, bo cieknie... ostatnio jak poszla bateria w zlewie w kuchni, to mi powiedzial, ze naprawa nalezy do moich obowiazkow, bo to jest cos, co sie zuzywa, on za to placil nie bedzie... Jak to dobrze czasem jednak poczytac umowe...
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2011-12-18 15:30:52 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jakobs jak dla mnie Twoje mieszkanie nie nadaje sie teraz do mieszkania, jak mozna zyc bez toalety i ogolnie wody? Hotel na koszt wlasciciela jak nic. Ubezpieczenie landlorda pokrywa takie sytuacje, a jak wlasciciel nie ma ubezp. to ma pecha, musi zaplacic z wlasnej kieszeni. Na pewno masz w umowie klauzule na ten temat.

Nie_Z tej_bajki - jesli wiesz, ze nie Ty zapchalas i wiesz, ze to nie pierwszy raz taka historia, to nie plac.

U mnie zapchaly sie rury i wlasciciel zaplacil za odblokowanie, ale bylam gotowa ewentualnie poniesc ten koszt, chociaz nic nie wrzucalam do zlewu.

Agencja zaleca, zeby co 3 miesiace zalewac wszystkie odplywy plynem do czyszczenia rur, ja tego nie robilam, wiec powiedzmy, ze poczuwalam sie do winy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2011-12-18 17:03:32 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #6 Ocena: 0

2011-12-21 12:01:34 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Zaraz mnie szlak jasny nagly trafi :-?.
3 dni minely i znowu to samo. Wode mi znow wybija w kiblu na dole :-Y.
Akurat 3 dni przed swietami, gdy w domu masa roboty...
Pecha jakiegos mam, czy jak? :-Y

Do tego cieknie mi rura od kibla - poprzednim razem jak byli specjalisci, probowali najpierw wyjac kibel ( nie pytajciemnie po co ) i nim ruszali, a on wmurowany :-]. To naruszyli rure - taka wielka...
No przeciez masakra jakas :-Y.

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 21-12-2011 12:08 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #7 Ocena: 0

2011-12-21 12:08:31 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #8 Ocena: 0

2011-12-21 12:33:42 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Ale jaja :) ale tak naprawde to nie jest mi do smiechu.
Okazalo sie po wlozeniu kamery do rury, ze przyczyna zapchania sa dwie koncowki dlugosci ponad 1metra, ktore zostaly pozostawione w rurach przez hydraulika, ktory wczesniej probowal je odpchac, co bylo rok temu.
Oczywiscie hydraulik ten (debil) do niczego sie nie przyznaje.
Moja agencja i landlord w poczatkowej fazie zrzucili cala odpowiedzialnosc na moja sasiadke, ktora mieszka podemna, jak ze to jej czesc wspolnych rur.
Dzisiaj przyslali mi maila ze to jednak moja wina, gdyz w ruze znalezli, resztki wacikow, chusteczek dla dzieci oraz inne "rzeczy" - nie sprecyzowali co :) i teraz chca mnie obciazyc kosztami !

Cytat:
Further to the recent problems that both you and your neighbour below have been facing with regards to the drainage between and out of the properties. I am writing to you because the findings by MDR services have shown that you and your partner are partially to blame for the problems caused due to you and your family putting items such as baby wipes and face wipes and other personal items down the toilet , these have caused a blockage in the top end of the drain. It is therefore the conclusion that you will be liable to pay a proportion of the bill incurred by MDR services.

I will contact you with the amount payable when the final bill arrives from MDR Services.


moja odpowiedz:

Cytat:
So you saying that the moron ho left 2 rod inside the pipe is without blame, and now I am ???
How you can be sure that the “baby wipes and face wipes and other personal items” belongs to me not to the neighbour ?
I been told that he rod cause the blockage not the other stuff.
If the pipe wasn’t block by rod, everything should drain easily.
Please give me the contact details to the MDR service so I can contact them direct.
I will also contact CAB and Private Sector Housing Standards Officer from Stratford Council regarding this case.


Zobaczymy co odpisza. Dodam tylko ze to bedzie druga proba obciazenie mnie kosztami za ten sam problem, gdyz rok temu im sie to nie udalo. Wtedy probowali mi wmowic ze to zapchalem rury spuszczajac w toalecie pampersa :-W:-Y:-]

Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #9 Ocena: 0

2011-12-21 12:55:50 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

i jest ich odpowiedz:

Cytat:
I appreciate that this is not what you want the outcome to be, but I must remind you that the waste was found above the rods therefore, coming from your maisonette. I must re iterate that the only thing that should be put down the toilet is toilet paper, not baby wipes and condoms.

The report from MDR has said that both the rods and the extra waste products have contributed hence you and the neighbour should be equally responsible for the bill.

We have asked for a report from MDR and do have photographs that we are happy to forward to you.

I do have to remind you that this issue not the responsibility of the landlord and whilst we are happy to try and assist you and the neighbour to resolve this, ultimately, this is something that you and Miss Rendell will have to discuss with each other.

Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #10 Ocena: 0

2011-12-21 14:19:09 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Wlasnie rozmawialem z plumberem ktory wczoraj przeczyscil rury i wyja te 2 lub 3 prety, stwierdzil ze gdyby nie te prety to nawet jakbym tam wrzucal chusteczki, waciki itp to one my nie spowodowaly zatoru, i ze to wszystko przez te prety, na ktorych sie wszystko osadzal, jak stwierdzil moze nawet przez lata.
Koszt wczorajszej naprawy to £620, wiec calkiem sporo nawet gdyby to bylo do podzialo z sasiadka, wiec jest o co walczyc i walczyc napewno bede !
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,