MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tassimo czy krups ekspres do kawy

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2011-10-28 12:10:44 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kephir

Post #2 Ocena: 0

2011-10-28 18:10:43 (13 lat temu)

kephir

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2011

Skąd: Londyn

hehe dobre, szkoda ze ci sie z Kelvinami nie pomylilo...ale ja to potrafie zrozumiec, przejezyczenie...iiiii wcale nie mialem zamiaru sie czepiac czy cos innego wymyslac, ale skoro tobie cos nie pasuje, to wiedz, ze wlasnie szczegoly mnie zainteresowaly i dlatego twoj opis wyszedl troche bez sensu i nie wyobrazam sobie jak mozna cos takiego wypic heh (mieszanie mleka na polysk hehe) a barista nigdy nie powie ci jak faktycznie robi kawe, bo wtedy kawy we wszystkich starbacksach i costach smakowalyby tak samo. A teraz co do tych szczegolow - zainteresowalo mnie jak mozna spalic mleko pogrzewqajac je ubijajac para??? bo takie ubijanie chyba miales na mysli? ale skoro podales tak wysoka temperature, to pomyslalem, ze moze jednak je podgrzewasz na kuchence, gdzie faktycznie mozna przypalic mleko... jak cie urazilem to przepraszam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

moniamala2

Post #3 Ocena: 0

2011-10-28 18:19:20 (13 lat temu)

moniamala2

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 25-10-2011

Skąd: lisnaskea

Ja mam tassimo i jestem bardzo zadowolona.Duży wybór wkładów jest w tesko.Koleżanka ma dolce gusto i powiedziała że chętnie by zamieniła na tassimo.Ja kupiłam w curysie był przeceniony o 40% więc cena rewelacyjna .Poczekaj po swiętach już 26 grudnia będą wszędzie przeceny.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

defcon1

Post #4 Ocena: 0

2011-10-28 21:12:39 (13 lat temu)

defcon1

Posty: 761

Mężczyzna

Z nami od: 19-06-2010

Skąd: 

Cytat:

2011-10-28 18:10:43, kephir napisał(a):
hehe dobre, szkoda ze ci sie z Kelvinami nie pomylilo...ale ja to potrafie zrozumiec, przejezyczenie...iiiii wcale nie mialem zamiaru sie czepiac czy cos innego wymyslac, ale skoro tobie cos nie pasuje, to wiedz, ze wlasnie szczegoly mnie zainteresowaly i dlatego twoj opis wyszedl troche bez sensu i nie wyobrazam sobie jak mozna cos takiego wypic heh (mieszanie mleka na polysk hehe) a barista nigdy nie powie ci jak faktycznie robi kawe, bo wtedy kawy we wszystkich starbacksach i costach smakowalyby tak samo. A teraz co do tych szczegolow - zainteresowalo mnie jak mozna spalic mleko pogrzewqajac je ubijajac para??? bo takie ubijanie chyba miales na mysli? ale skoro podales tak wysoka temperature, to pomyslalem, ze moze jednak je podgrzewasz na kuchence, gdzie faktycznie mozna przypalic mleko... jak cie urazilem to przepraszam.


Absolutnie nie czuje sie urazony. Chcialem wyjasnic kwestie na ktore zwrociles uwage.

Uwielbiam kawe i jestem od niej uzalezniony. Ktos zapytal jak zrobic dobre latte, napisalem jak ja robie i co wg mnie ma znaczenie. Na podstawie tego co nauczylem sie po dlugich poszukiwanich i wielokrotnych probach.

Skoro pytasz sie jak mozna spalic mleko para rozumiem ze nie masz wiele doswiadczenia w robienu cappuccino. Zgodze sie, ze moze bylo to nie jasne i powinienem ujac sformulowanie "spalic mleko" w cudzyslowia gdzyz mozna to bylo odebrac doslownie. Poprzez "spalenie mleka" mialem na mysli robienie piany az do momentu kiedy uzyskuje ona temperature powyzej 60-70 st celsjusza. Powyzej tych temperatur piana nie ma juz pozadanej konsystencji i smakuje okropnie (starbucks jest w tym specjalista :>;)

Skoro rozbawilo Ci tak mieszanie mleka na polysk, widac bylo to zabawne. Byc moze powinienem powiedziec "mieszanie zrobionej juz piany az do uzyskania lsniacej powierzchni". To wiem od wloskiego baristy ale mogl sie mylic. Choc dobrze zrobiona piana sama w sobie po zrobieniu powinna byc juz lekko lsniaca.
"These days a paranoid may be defined as someone who has some idea of what's really going on"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

eedek100

Post #5 Ocena: 0

2011-12-16 15:21:56 (12 lat temu)

eedek100

Posty: 19

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 03-06-2009

Skąd: lon

Kawę z ekspresu piję tylko w pracy, także jakiegoś rozeznania w branży nie mam, ale u nas zawsze kupowali ekspresy ciśnieniowe Saeco i kawa była naprawdę pyszna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

daro76

Post #6 Ocena: 0

2017-10-13 14:08:08 (7 lat temu)

daro76

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 13-10-2017

Skąd: London

Polecam przeczytać regulamin forum)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #7 Ocena: 0

2017-10-13 21:26:12 (7 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ales wyskoczyl.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #8 Ocena: 0

2017-10-13 22:05:14 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Cytat:

2017-10-13 14:08:08, daro76 napisał(a):
Polecam przeczytać regulamin forum)


Geniusz panie,geniusz !!!
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,