MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tassimo czy krups ekspres do kawy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2011-10-27 10:56:42 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Defcon1 brzmisz jak zawodowy barista :-) Az sie kawy zachcialo, chociaz ja akurat rzadko pije.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #2 Ocena: 0

2011-10-27 12:05:10 (13 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

ja mam Dolce Gusto Melody ale dlatego takie mam bo to byl prezent slubny :-) i jestem zadowlonona i to bardzo, nie jestem jakims tam smakoszem kaw, ani nie pijam ich nie wiadomo ile....ale te mi bardzo smakuja, naboje raz na 2m-ce zamawiam wieksza ilosc na ich strone i wyprubowlam juz wszytko oprucz tych odtluszczonych i bezkofeinowych....i super. Jedyne co nie kupuje wiecej to Nestea bo smauje doklanie tak samo jak z butelki :) a wychodzi duuuuzzzoooo drozej :-)

Ogolnie polecam dla tych co to nie maja czasu i ochoty stac za dlugo nad robieniem kawy(zrobienie zajmuje mi jakies 2 minuty, z nalaniem wody, wyciagnieciem kapsulek itp) i tez nie pija kawy nalogowo, bo to drogo wychodzi wtedy.....

aha i nie mam za bardzo porownania z innymi domowymi expresami....

ja jestem z mojego zadowlona i gdybym miala sama kupic to pewnie tez bym sie skusila....do tego ladnie taki gadzecik w kuchni wyglada :-) ja mam czerwony :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

dzieckowemgle

Post #3 Ocena: 0

2011-10-27 12:15:01 (13 lat temu)

dzieckowemgle

Posty: 471

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2008

Skąd: suffolk

ja planuje philips senseo i do tego kawy douwe egberts.
pijam zawsze jak odwiedze kuzyna i smakuje wysmienicie. do tego kawy sa w saszetkach, a nie w plastikowych pojemniczkach - zawsze troche mniej syfu na swiecie. czekam tylko, az skonczy nam sie kilogramowa puszka rozpuszczalnej. troche jeszcze zejdzie bo w domu pije malo kawy, wiekszosc w pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: dzieckowemgle 27-10-2011 12:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #4 Ocena: 0

2011-10-28 01:06:40 (13 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Defcon1 zaparzyłem dziś kawę sugerując się tym co tu napisałeś. Mleko tłuste podgrzane na parze, wstrząśnięte nie mieszane ;-) i co kawa miała zupełnie inny smak znaczy lepszy.
Zakupiłem również tą Columbia, ale tę będę smakował w następnym tygodniu, gdy skończę Lavazza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #5 Ocena: 0

2011-10-28 01:09:31 (13 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Defcon1 zaparzyłem dziś kawę sugerując się tym co tu napisałeś. Mleko tłuste podgrzane na parze, wstrząśnięte nie mieszane ;-) i co kawa miała zupełnie inny smak znaczy lepszy.
Zakupiłem również tą Columbia, ale tę będę smakował w następnym tygodniu, gdy skończę Lavazza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Alexandria

Post #6 Ocena: 0

2011-10-28 01:32:08 (13 lat temu)

Alexandria

Posty: 100

Kobieta

Z nami od: 21-05-2010

Skąd: London

Możeci mi powiedzieć co wpisać w wyszukiwarke jeśli chce kupić ekspres:
- nie na te specjalne wkłady kawowe
- i musi robić latte, czyli spieniać mleko

Jestem zielona w tym temacie, nie pijamy kawy w domu. Zwykła parzona nam nie smakuje ale taki latte z kawiarni owszem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

residential

Post #7 Ocena: 0

2011-10-28 01:35:40 (13 lat temu)

residential

Posty: 129

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 12-06-2010

Skąd: Wythenshawe

Cytat:

2011-10-23 23:03:58, Pegreg777 napisał(a):
ja mam tassimo t65 masz tam tez jezyk polski wbudowany ale w sumie to jest nie potrzebne,jestem zadwolony tylko trzeba zamawiac przez strone to jest duzy wybór kaw,herbat ,czekolad,
wejdz na www.tassimo.co.uk i sobie zobacz plus to tez za ma filtr britta


popieram, masz rację.
Osobiście lubię lavazzę albo illy na zmianę.

[ Ostatnio edytowany przez: residential 28-10-2011 01:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kephir

Post #8 Ocena: 0

2011-10-28 06:27:24 (13 lat temu)

kephir

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2011

Skąd: Londyn

gotowac mleko nie przekraczajac 140 stopni?! hohoho, ale numer heh - czarodziej?
mleka sie nie gotuje, tylko podgrzewa para (nie pamietam do ilu stopni), ktora jednoczesnie je 'spulchnia', czyli ma w sobie duzo babelkow powietrza, dolewajac mleko w takiej postaci, psujemy kawe, bo babelki pekaja i mleko osiada pozostawiajac taka byle jaka pianke, dlatego uderze sie zbiorniczkiem na mleko o blat, zeby porozbijac i ubic te babelki, mieszamy, zeby reszta wyplynela na wierzch i znowu ubijamy - i wtwdy powstaje super pianka - tak skrotowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #9 Ocena: 0

2011-10-28 07:02:41 (13 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Cytat:

2011-10-28 06:27:24, kephir napisał(a):
gotowac mleko nie przekraczajac 140 stopni?! hohoho, ale numer heh - czarodziej?
mleka sie nie gotuje, tylko podgrzewa para (nie pamietam do ilu stopni), ktora jednoczesnie je 'spulchnia', czyli ma w sobie duzo babelkow powietrza, dolewajac mleko w takiej postaci, psujemy kawe, bo babelki pekaja i mleko osiada pozostawiajac taka byle jaka pianke, dlatego uderze sie zbiorniczkiem na mleko o blat, zeby porozbijac i ubic te babelki, mieszamy, zeby reszta wyplynela na wierzch i znowu ubijamy - i wtwdy powstaje super pianka - tak skrotowo.


Przecież nikt tu nie pisze o tym, że mleko się gotuje? Gdzie ty to wyczytałeś?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

defcon1

Post #10 Ocena: 0

2011-10-28 09:59:45 (13 lat temu)

defcon1

Posty: 761

Mężczyzna

Z nami od: 19-06-2010

Skąd: 

Cytat:

2011-10-28 06:27:24, kephir napisał(a):
gotowac mleko nie przekraczajac 140 stopni?! hohoho, ale numer heh - czarodziej?
mleka sie nie gotuje, tylko podgrzewa para (nie pamietam do ilu stopni)


Polecam czytanie ze zrozumieniem i dokladnie. Trudna sztuka szczegolnie w dzisiejszych czasach dla wielu :> Rozumiem rowniez ze ludzie lubia sobie interpretowac przeczytany po lebkach tekst przez pryzmat swojego toku myslenie. To moze ja zacytuje:
"Temperatura nie powinna przekroczyc 140 st. podczas robienia piany," Byc moze sie myle ale nie zauwazam tutaj wzmianki o gotowaniu.

Mam termometr z podzialka fahrenheita czego nie napisalem (moj blad) , Co oczywiscie nie przeklada sie na stopnie celsjusza . Jednak sadze ze osoba srednio rozgarnieta zda sobie z tego sprawe.
"These days a paranoid may be defined as someone who has some idea of what's really going on"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,